VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Vánoční strom bude lépe ukotven, opravy ve Sloupu se protáhnou

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

9.11.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Luboš Hájek

SLOUP V ČECHÁCH

Rekonstrukce vodovodu se o něco protáhne

Kromě stavby obecní kanalizace ve Sloupu začaly Severočeské vodovody a kanalizace na začátku září také s rekonstrukcí vodovodu v okolí Potoční ulice. Dílo mělo být podle plánu hotové s koncem listopadu, ale už teď vodovody a kanalizace obeslaly dotčené s informací, že dojde k minimálně dvoutýdennímu zpoždění. Paralelní stavba kanalizace je rovněž zpožděná, ale běží. Dokonce by se dalo říct, že je v plném proudu. „Je to docela fofr, ale musíme to vydržet, ať už se co nejdříve práce na výstavbě ukončí,“ uvádí místostarostka Sloupu Jana Pejčinovičová.

ČESKÁ LÍPA

Odlili stojan na strom

Více než dvou a půl metrový příkop vyhloubili uprostřed náměstí T. G. Masaryka v České Lípě. Nejedná se o počátek prací na venkovním bazénu s tobogánem z radnice, jak v žertu oznámila starostka, ale o stojan na májku a vánoční stromek. S nechtěnými kolapsy dočasných dominant plochy mají v Lípě neblahé zkušenosti a nový pevný základ přijde vhod. Podzemní „kříž“ je vylitý zhruba třiceti kubíky železobetonu.

Město opraví další chodníky

Celkem čtyři chodníky v České Lípě by se do konce roku měly dočkat opravy. Město to bude stát celkem 6,3 milionu korun. K požadovaným pracím patří výměna obrubníků, podkladu i povrchu. Konkrétně jde o rekonstrukci chodníku v ulici Pod Hůrkou na Kopečku, v ulici Okružní na sídlišti Sever nad areálem základní školy, na Ladech v ulici Šluknovská před tamní základní školou a v úseku směřujícím od křižovatky s Pražskou ulicí po vjezd na parkoviště u Kahanu. Dočká se také ulice pod Holým vrchem.

Škola na Špičáku dostane nové sociálky. Na etapy

Zub času se podepsal na všech sociálních zařízeních, které v jednotlivých pavilonech slouží žákům ZŠ na sídlišti Špičák. Město proto připravuje jejich rekonstrukci, která bude probíhat po etapách. Radnice připraví projekt tak, aby revitalizace sociálek na největší českolipské základní škole odstartovala již o příštích letních prázdninách a potom každoročně dál pokračovala, dokud všechny sociálky nebudou zářit novotou.

Bez peněz do hospody nelez

Strážníci v České Lípě evidují celou řadu případů, kdy si lidé poručí v restauraci či baru občerstvení a následně nechtějí zaplatit. Problémového hosta měli například v baru Moskva. Ten odmítal zaplatit objednávku 11 piv a cigaret a navíc osočoval hosty z krádeže mobilu. Muž bude muset putovat na jednání přestupkové komise. Ještě o něco horší případ zažili v baru Bohemia, kde popíjeli dva muži, odmítli zaplatit útratu a ještě se chovali agresivně. Své jednání nezměnili ani po příjezdu hlídky, kdy odmítli prokázat svou totožnost. Jeden z mužů se dokonce chtěl prát a napadl strážníka, který mu nasadil mu pouta a odvedl do auta. Dvojice se bude zpovídat z přestupku proti majetku a veřejnému pořádku.

Burza škol oslovila desítky studentů

Nabídka oborů na středních školách a učilištích je letos opravdu pestrá. Alespoň částečnou orientaci poskytla žákům devátých tříd, jejich rodičům a dalším zájemcům zbrusu nová burza škol v České Lípě. Veletrh oborů se letos přestěhoval českolipského učiliště do kulturního domu Crystal. „Je to tady mnohem lepší a přehlednější,“ pochvaluje si zástupkyně ředitelky českolipské Euroškoly Michaela Hostinská. Na pódiu nad stánky škol a místních firem školy po celý den představovaly své a obory. Například studenty bezpečnostních služeb z Varnsdorfu by po ukázce jejich umění sebeobrany asi málokdo chtěl naštvat.

Svezl se, ale před placením utekl

Z Nového Boru do Cvikova a pak do České Lípy se nechal svézt taxíkem muž v montérkách. Řidič taxislužby si naúčtoval za jízdu 600 korun a požadoval zaplacení. Muž mu řekl, že si zajde do baru Las Vegas pro peníze, ale když se vrátil, neměl je. Chtěl se dál nechat odvézt do Centrálu, to ale taxikáři už došla trpělivost a zavolal strážníky českolipské městské policie. Hlídka se pokusila najít neznámého muže podle popisu, ten se ale v okolí už nevyskytoval.

SONS otevře pobočku

Oblastní odbočka organizace nevidomých a slabozrakých ČR v České Lípě připravila akci den otevřených dveří na tento pátek 10. listopadu od 9.00 do 14.00 hodin. Pořadatelé zvou do klubovny nevidomých a slabozrakých občanů nejen z Českolipska. Každý, kdo přijde, získá informace ze světa nevidomých, navíc si budete moci vyzkoušet mnoho užitečných dovedností náhodného průvodce, nebo se dozvíte praktické informace ze sociální oblasti a podpory.

POLEVSKO

Nebýt vichřice, čekali by už jen na sníh

K nepoznání opravil lyžařský klub Ski Polevsko s podporou obce garáž pro své dva sněžné skútry. Ty už nestojí na hlíně, ale na hladké, snadno udržovatelné podlaze. Členové klubu tvrdí, že na sezonu jsou téměř připraveni. Zbývá poslední náročný úkol zlikvidovat následky, které na tratích zanechala před týdnem vichřice. Lesy ČR již začaly s odstraňováním popadaných stromů. Na brigádu do lesa, opravy a úklid tratí se vydají i členové Ski Polevsko. Uvítají prý každou pomocnou ruku.

CVIKOV

Opravy chodníků u školy začnou později

Zhruba měsíční skluz nabrala rekonstrukce vodovodu a kanalizace, která probíhá od června v ulicích kolem základní školy ve Cvikově. „Částečně z objektivních důvodů, ale také z liknavého přístupu realizační firmy,“ uvedl starosta Cvikova Jaroslav Švehla. Podle původních plánů investora, tedy Severočeské vodárenské společnosti (SVS), měly být sítě hotové do konce září. Poté mělo město začít s opravou silnice a chodníků, do kterých investuje zhruba 14 milionů korun. „Snažíme se samozřejmě práce urychlit, ale technologické postupy nelze měnit. Děkuji obyvatelům za trpělivost, věřím, že za nové chodníky to stojí,“ dodal starosta. Podle smluvního termínu má být stavba dokončena do 6. 1.

ZÁKUPY

Pro opozdilce rozehráli orchestrion

Zámek v Zákupech připravil jedny z posledních letošních prohlídek pro návštěvníky. O víkendu mohli příchozí navíc slyšet hudební ukázku velkého orchestrionu z 19. století, který stojí v předpokoji císařova apartmá. „Císař Ferdinand byl takový hračička, měl velké jmění a mohl si dovolit kupovat největší vymoženosti své doby. Mezi ně patří i dva orchestriony, které jsou zde na zámku,“ uvedl kastelán Zákup Petr Weiss. Orchestrion hraje pomocí válce, na který se dokázaly vejít i tři melodie najednou. Další speciální prohlídky chystá zámek na příští víkend a budou věnovány výročí 300 let od narození Marie Terezie, pra(pra)babičky „zákupských“ císařů. Vánočně vyzdobený zámek se pak návštěvníkům otevře také během adventních víkendů.

Orchestrion hraje pomocí válce, na který se dokázaly vejít i tři melodie najednou.

POLEVSKO

Obec nabízí kompostéry

Obci Polevsko se podařilo získat kompostéry pro občany a rekreanty obce. Ty jsou připraveny k vyzvednutí na Obecním úřadě v Polevsku po telefonické dohodě. Při předání kompostérů každý obdrží „Smlouvu o výpůjčce“ se Svazkem obcí Novoborska“, kde se zavazují, že po dobu udržitelnosti projektu budou zařízení provozovat a udržovat v souladu s podmínkami poskytnuté dotace. Náklady na provoz a údržbu ponese každý samostatně, po pěti letech bude kompostér převeden do vlastnictví obyvatel.

DOKSY

Hledají nového nájemce kempu pod Borným

Přes tři miliony korun musí vyplatit město Doksy nájemci kempu Borný, kterému letos končí smlouva. Jde o vypořádání vložených investic, které končícímu provozovateli areálu zaručuje nájemní smlouva. Město v současné době hledá pro rekreační oblast na břehu Máchova jezera nového provozovatele se zájmem o spolupráci v oblasti cestovního ruchu. Areál nabízí na deset let.

JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ

Opravit silnici kraj nestihne včas. Stavebníci narazili

Rozsáhlé stavební práce v těchto měsících zasáhly centrum Jablonného v Podještědí. „Sešlo se zde několik významných staveb, které na sebe nějakým způsobem navazují,“ uvádí starosta Jablonného Jiří Rýdl. Mimo jiné své sítě upravují energetici a vodárny. Do toho Liberecký kraj na několik fází opravuje své silnice protínající jádro města. „Předpokládaný termín dokončení částí ulic Liberecké a Zdislavy z Lemberka 30. listopadu se z pohledu zhotovitele jeví jako nereálný,“ tvrdí starosta. Důvodem zpomalení oproti původnímu harmonogramu je prý nestabilní podloží pod komunikací.

Z REGIONU

V kraji se staví více bytů

614 bytů se začalo v kraji stavět za prvních devět měsíců letošního roku. Nejvíce se staví v rodinných domech, jen menšina v domech bytových. Další byty vzniknou přístavbou ke stávajícím. Počet zahájených staveb se meziročně zvýšil o devatenáct procent. Naopak dokončených bytů je méně. „Dokončeno bylo 439 bytů, to je o 128 bytů méně než za první tři čtvrtletí loňského roku,“ uvedla statistička Stanislava Riegrová z Českého statistického úřadu.

Autor: Redakce

9.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 25 600 Kč

Všeobecné sestry s osvědčením Zdravotní sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 25600 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: Vzdělání zdravotního směru zdravotní sestra s registrací, případně specializace. Praxe v oboru a zkušenost v oblasti sociálních služeb výhodou. Zodpovědnost, komunikativnost, práce v týmu, dobrá znalost práce na PC, odolnost vůči stresu. Čistý trestní rejstřík. Příjemné vystupování, flexibilita, spolehlivost, řidičský průkaz sk. B výhodou., Nabízíme:zaučení, dobré zázemí, stravovací bonusy, možnost ubytování, práce v kolektivu, možnost dalšího vzdělávání, jiné zaměstnanecké bonusy, 25 dní dovolené, možnost prodloužení pracovní smlouvy na dobu neurčitou., Vhodné i pro cizince., První kontakt se zaměstnavatelem: telefonicky, e-mailem, osobně.. Pracoviště: Pampeliška, o.p.s. - stráž pod ralskem, Máchova, č.p. 265, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Stanislav Nepivoda, +420 725 544 402.

Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 16 500 Kč

Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků Obsluha čerpací stanice - prodavač/ka v kiosku. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Liberecká 1, Česká Lípa, Místo je vhodné i pro osoby se zdravotním postižením., Nástup možný ihned., Kontakt telefonicky nebo emailem!. Pracoviště: Lubomír hudec, s.r.o. - 001, Liberecká, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Lubomír Hudec, +420 602 457 552.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 7 200 Kč

Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o seniory (kromě péče o zdravotně postižené) Pracovník v sociálních službách. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 7200 kč, mzda max. 9000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pečovatel/ka pracující v domácí péči, terénní služba. Akreditovaný kurz Pracovníka v sociálních službách. Řidičské oprávnění sk. B - používání služebního vozidla k přepravě ke klientům., Nabízíme: stravenky, První kontakt emailem nebo telefonicky!. Pracoviště: Kdp sluníčko, Liberecká, č.p. 67, 473 01 Nový Bor. Informace: Radka Svobodová, +420 606 061 165vpracovnídnyod7:00-15:00hod..

Management - Management Ředitel 50 000 Kč

Řídící pracovníci ve zpracovatelském průmyslu Vedoucí oddělení membrán. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 50000 kč, mzda max. 60000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost MemBrain s.r.o. je součástí skupiny MEGA, předního světového dodavatele membránových technologií, a je odpovědnou za výzkum a vývoj nových technologií. Do svého teamu hledáme vhodného kandidáta na pozici Vedoucí oddělení membrán. , Náplň práce:, -Podílí se na stanovení směrů programů VaV v rámci zaměření aktivit oddělení, -Organizuje a podílí se na realizaci VaV programů společnosti, -Podílí se na realizaci zákaznických zakázek v rámci jednotlivých projektů, -Vede podřízené zaměstnance a zabezpečuje věcnou a ekonomickou efektivnost svěřeného oddělení , -Odpovídá za dosažení požadovaných výstupů VaV činnosti dle zadání, harmonogramu a rozpočtu , -Vypracovává podklady pro plány činností za své oddělení , -Hodnotí práci svých podřízených zaměstnanců , -Zajišťuje koordinaci prací uvnitř oddělení , -V rozsahu své působnosti jedná jménem společnosti , -Zajišťuje administrativní chod oddělení , -Zajišťuje interní, popř. externí prezentaci výsledků oddělení , -V rámci svého týmu sestavuje kariérní plány pro vybrané jednotlivce , -Aktivně spolupracuje s ostatními středisky společnosti a mateřskou společností MEGA a.s. , Požadujeme:, -VŠ vzdělání technického či chemického zaměření , -Schopnost řídící práce, přirozená autorita a respekt ke kolegům, -Aktivní přístup při řešení problémů, schopnost plánování a organizování práce, -Schopnost motivace podřízených, logického a analytického myšlení, -Anglický jazyk na úrovni vedení obchodních jednání, další světové jazyky zejména RJ výhodou, -Znalost práce na základním aplikačním SW, -Řidičský průkaz skupiny B, Nabízíme:, -Zázemí rychle se rozvíjející ryze české společnosti s vlastními výrobky a unikátním "know-how", -Zajímavou práci v perspektivním oboru s možností dalšího profesního rozvoje, doplňování odborných a jazykových dovedností, -Příjemné pracovní prostředí, moderní vybavení, -Příspěvek na firemní stravování, týden dovolené navíc, cafeterii Edenred, příspěvky na penzijní připojištění, telefon i k soukromým účelům, odměny k pracovním a život. jubileím, služební byty., Místo výkonu práce: Stráž pod Ralskem , Termín nástupu: dle dohody, Pokud Vás naše nabídka zaujala, zašlete nám Váš životopis včetně motivačního dopisu na kariera@membrain.cz, kontaktní osoba paní Lenka Košatová.. Pracoviště: Membrain, s. r. o., Pod Vinicí, č.p. 87, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Lenka Košatová, kariera@membrain.cz.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pracovníci kamenolomu a specializované firmy vytahovali 18. července pomocí jeřábu téměř 73 tunový žulový kvádr. Monolit o objemu 27,5 metrů krychlových bude sloužit jako materiál pro sochaře Jaroslava Rónu (na snímku vpravo).
19

FOTO: V lomu vytěžili obří žulový monolit. Vznikne z něj socha od Jaroslava Róny

V České Lípě proběhl další ročník předávání cen Křesadlo. Komise vybrala šest dobrovolníků z Libereckého kraje.

Znáte lidi, kteří nezištně pomáhají? Dejte o nich vědět

EuroHry Doksy chystají novinky

Doksy - Posledních devět míst zbývá do zaplnění kapacity letošního 15. ročníku EuroHer Doksy. 

Cyklostezka Panenský potok vznikne mezi městy Jablonné v Podještědí a Mimoň

Liberecký kraj – Do sedla. Liberecký kraj podpoří cyklisty, v plánu jsou nové trasy.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Nelegální obchod s tygry bujel na Českolipsku

/VIDEO/ Čerstvě zastřeleného tygra, kůže kočkovitých šelem i zamražená těla dalších chráněných živočichů objevili celníci ve spolupráci s policií při raziích na Českolipsku. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT