VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Vánoční strom bude lépe ukotven, opravy ve Sloupu se protáhnou

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

9.11.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Luboš Hájek

SLOUP V ČECHÁCH

Rekonstrukce vodovodu se o něco protáhne

Kromě stavby obecní kanalizace ve Sloupu začaly Severočeské vodovody a kanalizace na začátku září také s rekonstrukcí vodovodu v okolí Potoční ulice. Dílo mělo být podle plánu hotové s koncem listopadu, ale už teď vodovody a kanalizace obeslaly dotčené s informací, že dojde k minimálně dvoutýdennímu zpoždění. Paralelní stavba kanalizace je rovněž zpožděná, ale běží. Dokonce by se dalo říct, že je v plném proudu. „Je to docela fofr, ale musíme to vydržet, ať už se co nejdříve práce na výstavbě ukončí,“ uvádí místostarostka Sloupu Jana Pejčinovičová.

ČESKÁ LÍPA

Odlili stojan na strom

Více než dvou a půl metrový příkop vyhloubili uprostřed náměstí T. G. Masaryka v České Lípě. Nejedná se o počátek prací na venkovním bazénu s tobogánem z radnice, jak v žertu oznámila starostka, ale o stojan na májku a vánoční stromek. S nechtěnými kolapsy dočasných dominant plochy mají v Lípě neblahé zkušenosti a nový pevný základ přijde vhod. Podzemní „kříž“ je vylitý zhruba třiceti kubíky železobetonu.

Město opraví další chodníky

Celkem čtyři chodníky v České Lípě by se do konce roku měly dočkat opravy. Město to bude stát celkem 6,3 milionu korun. K požadovaným pracím patří výměna obrubníků, podkladu i povrchu. Konkrétně jde o rekonstrukci chodníku v ulici Pod Hůrkou na Kopečku, v ulici Okružní na sídlišti Sever nad areálem základní školy, na Ladech v ulici Šluknovská před tamní základní školou a v úseku směřujícím od křižovatky s Pražskou ulicí po vjezd na parkoviště u Kahanu. Dočká se také ulice pod Holým vrchem.

Škola na Špičáku dostane nové sociálky. Na etapy

Zub času se podepsal na všech sociálních zařízeních, které v jednotlivých pavilonech slouží žákům ZŠ na sídlišti Špičák. Město proto připravuje jejich rekonstrukci, která bude probíhat po etapách. Radnice připraví projekt tak, aby revitalizace sociálek na největší českolipské základní škole odstartovala již o příštích letních prázdninách a potom každoročně dál pokračovala, dokud všechny sociálky nebudou zářit novotou.

Bez peněz do hospody nelez

Strážníci v České Lípě evidují celou řadu případů, kdy si lidé poručí v restauraci či baru občerstvení a následně nechtějí zaplatit. Problémového hosta měli například v baru Moskva. Ten odmítal zaplatit objednávku 11 piv a cigaret a navíc osočoval hosty z krádeže mobilu. Muž bude muset putovat na jednání přestupkové komise. Ještě o něco horší případ zažili v baru Bohemia, kde popíjeli dva muži, odmítli zaplatit útratu a ještě se chovali agresivně. Své jednání nezměnili ani po příjezdu hlídky, kdy odmítli prokázat svou totožnost. Jeden z mužů se dokonce chtěl prát a napadl strážníka, který mu nasadil mu pouta a odvedl do auta. Dvojice se bude zpovídat z přestupku proti majetku a veřejnému pořádku.

Burza škol oslovila desítky studentů

Nabídka oborů na středních školách a učilištích je letos opravdu pestrá. Alespoň částečnou orientaci poskytla žákům devátých tříd, jejich rodičům a dalším zájemcům zbrusu nová burza škol v České Lípě. Veletrh oborů se letos přestěhoval českolipského učiliště do kulturního domu Crystal. „Je to tady mnohem lepší a přehlednější,“ pochvaluje si zástupkyně ředitelky českolipské Euroškoly Michaela Hostinská. Na pódiu nad stánky škol a místních firem školy po celý den představovaly své a obory. Například studenty bezpečnostních služeb z Varnsdorfu by po ukázce jejich umění sebeobrany asi málokdo chtěl naštvat.

Svezl se, ale před placením utekl

Z Nového Boru do Cvikova a pak do České Lípy se nechal svézt taxíkem muž v montérkách. Řidič taxislužby si naúčtoval za jízdu 600 korun a požadoval zaplacení. Muž mu řekl, že si zajde do baru Las Vegas pro peníze, ale když se vrátil, neměl je. Chtěl se dál nechat odvézt do Centrálu, to ale taxikáři už došla trpělivost a zavolal strážníky českolipské městské policie. Hlídka se pokusila najít neznámého muže podle popisu, ten se ale v okolí už nevyskytoval.

SONS otevře pobočku

Oblastní odbočka organizace nevidomých a slabozrakých ČR v České Lípě připravila akci den otevřených dveří na tento pátek 10. listopadu od 9.00 do 14.00 hodin. Pořadatelé zvou do klubovny nevidomých a slabozrakých občanů nejen z Českolipska. Každý, kdo přijde, získá informace ze světa nevidomých, navíc si budete moci vyzkoušet mnoho užitečných dovedností náhodného průvodce, nebo se dozvíte praktické informace ze sociální oblasti a podpory.

POLEVSKO

Nebýt vichřice, čekali by už jen na sníh

K nepoznání opravil lyžařský klub Ski Polevsko s podporou obce garáž pro své dva sněžné skútry. Ty už nestojí na hlíně, ale na hladké, snadno udržovatelné podlaze. Členové klubu tvrdí, že na sezonu jsou téměř připraveni. Zbývá poslední náročný úkol zlikvidovat následky, které na tratích zanechala před týdnem vichřice. Lesy ČR již začaly s odstraňováním popadaných stromů. Na brigádu do lesa, opravy a úklid tratí se vydají i členové Ski Polevsko. Uvítají prý každou pomocnou ruku.

CVIKOV

Opravy chodníků u školy začnou později

Zhruba měsíční skluz nabrala rekonstrukce vodovodu a kanalizace, která probíhá od června v ulicích kolem základní školy ve Cvikově. „Částečně z objektivních důvodů, ale také z liknavého přístupu realizační firmy,“ uvedl starosta Cvikova Jaroslav Švehla. Podle původních plánů investora, tedy Severočeské vodárenské společnosti (SVS), měly být sítě hotové do konce září. Poté mělo město začít s opravou silnice a chodníků, do kterých investuje zhruba 14 milionů korun. „Snažíme se samozřejmě práce urychlit, ale technologické postupy nelze měnit. Děkuji obyvatelům za trpělivost, věřím, že za nové chodníky to stojí,“ dodal starosta. Podle smluvního termínu má být stavba dokončena do 6. 1.

ZÁKUPY

Pro opozdilce rozehráli orchestrion

Zámek v Zákupech připravil jedny z posledních letošních prohlídek pro návštěvníky. O víkendu mohli příchozí navíc slyšet hudební ukázku velkého orchestrionu z 19. století, který stojí v předpokoji císařova apartmá. „Císař Ferdinand byl takový hračička, měl velké jmění a mohl si dovolit kupovat největší vymoženosti své doby. Mezi ně patří i dva orchestriony, které jsou zde na zámku,“ uvedl kastelán Zákup Petr Weiss. Orchestrion hraje pomocí válce, na který se dokázaly vejít i tři melodie najednou. Další speciální prohlídky chystá zámek na příští víkend a budou věnovány výročí 300 let od narození Marie Terezie, pra(pra)babičky „zákupských“ císařů. Vánočně vyzdobený zámek se pak návštěvníkům otevře také během adventních víkendů.

Orchestrion hraje pomocí válce, na který se dokázaly vejít i tři melodie najednou.

POLEVSKO

Obec nabízí kompostéry

Obci Polevsko se podařilo získat kompostéry pro občany a rekreanty obce. Ty jsou připraveny k vyzvednutí na Obecním úřadě v Polevsku po telefonické dohodě. Při předání kompostérů každý obdrží „Smlouvu o výpůjčce“ se Svazkem obcí Novoborska“, kde se zavazují, že po dobu udržitelnosti projektu budou zařízení provozovat a udržovat v souladu s podmínkami poskytnuté dotace. Náklady na provoz a údržbu ponese každý samostatně, po pěti letech bude kompostér převeden do vlastnictví obyvatel.

DOKSY

Hledají nového nájemce kempu pod Borným

Přes tři miliony korun musí vyplatit město Doksy nájemci kempu Borný, kterému letos končí smlouva. Jde o vypořádání vložených investic, které končícímu provozovateli areálu zaručuje nájemní smlouva. Město v současné době hledá pro rekreační oblast na břehu Máchova jezera nového provozovatele se zájmem o spolupráci v oblasti cestovního ruchu. Areál nabízí na deset let.

JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ

Opravit silnici kraj nestihne včas. Stavebníci narazili

Rozsáhlé stavební práce v těchto měsících zasáhly centrum Jablonného v Podještědí. „Sešlo se zde několik významných staveb, které na sebe nějakým způsobem navazují,“ uvádí starosta Jablonného Jiří Rýdl. Mimo jiné své sítě upravují energetici a vodárny. Do toho Liberecký kraj na několik fází opravuje své silnice protínající jádro města. „Předpokládaný termín dokončení částí ulic Liberecké a Zdislavy z Lemberka 30. listopadu se z pohledu zhotovitele jeví jako nereálný,“ tvrdí starosta. Důvodem zpomalení oproti původnímu harmonogramu je prý nestabilní podloží pod komunikací.

Z REGIONU

V kraji se staví více bytů

614 bytů se začalo v kraji stavět za prvních devět měsíců letošního roku. Nejvíce se staví v rodinných domech, jen menšina v domech bytových. Další byty vzniknou přístavbou ke stávajícím. Počet zahájených staveb se meziročně zvýšil o devatenáct procent. Naopak dokončených bytů je méně. „Dokončeno bylo 439 bytů, to je o 128 bytů méně než za první tři čtvrtletí loňského roku,“ uvedla statistička Stanislava Riegrová z Českého statistického úřadu.

Autor: Redakce

9.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 130 Kč Montážní dělníci elektrických a energetických zařízení Elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 130 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Požadujeme: vyučení v oboru. Platná vyhláška 50/78 Sb. výhodou. Vhodné i pro absolventy a cizince., Pracovní poměr na dobu určitou 1 roku, mzda 130 Kč/hod. čistého. Místo výkonu práce bude dle zakázek (většinou severní Čechy)., Schůzku nutné domluvit předem tel. nebo e-mailem!!!. Pracoviště: Amendola, s.r.o. - severní čechy, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: František Píta, +420 777 111 948. Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 15 000 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Šič/ka, švadlena. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme: hlavní pracovní poměr uzavřený pracovní smlouvou. , Požadujeme: Vyučení nebo dlouhodobou praxi (1 rok). Pracovní doba dle dohody, zkrácený úvazek možný. Možnost střídat pracovní pozice., Vhodné pro osoby se zdravotním znevýhodněním a zdravotním postižením s 1. stupněm invalidity., Výhodou je znalost NJ - navýšena mzda., , Kontakt domluvit nejprve telefonicky !. Pracoviště: Ing. vladimír matoušek - 002, Libchavská, č.p. 148, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Vladimír Matoušek, +420 608 023 223mezi8-14hod.. Doprava a logistika - Doprava a logistika Pomocní pracovníci v dopravě a 145 Kč Specialisté v oblasti dopravy Dispečer zimní údržby Česká Lípa. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 145 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Česká Lípa, Náplň práce: , Řídí činnost cestmistrovství ve své pracovní době, Vyřizuje dotazy třetích osob volajících na dispečerskou linku v rámci zimní údržby, Odpovídá za sjízdnost silnic v zimním období v oblasti Česká Lípa, Vede předepsanou dokumentaci k průběhu dispečerské služby zimní údržby a skladového hospodářství střediska, Sleduje vývoj a předpověď počasí, Zaznamenává údaje do elektronického deníku zimní údržby, Řídí nasazení posádek a mechanizmů v závislosti na vývoj počasí a stavu komunikací, Zajišťuje dispečersko-zpravodajskou službu formou hlášení v internetové aplikaci, Soustřeďuje informace o sjízdnosti na příslušném území a vyhodnocuje jejich význam pro výkon zimní údržby, Požadujeme:, SOU/SŠ, Praxe na pozici dispečera výhodou, Dobrou znalost oblasti Liberec a okolí, Výborné komunikační dovednosti podmínkou, Odolnost vůči stresu, Časová flexibilita, Samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, předvídavost, Výborné organizační schopnosti, ŘP sk. B, Uživatelská znalost MS Office, internet, Nabízíme:, Pracovní poměr od 1.11.2018 do 31.3.2019, 2x 12 h směna o víkendu (10:00-22:00, 22:00-10:00), Vhodné jako přivýdělek, Vhodné pro studenty, První kontakt tel. nebo e-mailem.. Pracoviště: Silnice lk a.s. česká lípa, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Martina Mašková, +420 602 129 843. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 84 Kč Pracovníci odvozu a recyklace odpadů Dělník svozu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 84 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Nabízíme: dělník svozu, pracovní poměr na dobu určitou 2 x na 6.měsíců po té smlouva prodloužena na dobu neurčitou. Dvousměnný provoz, mzda bude upřesněna na provozovně, 90,- Kč stravné den., První kontakt se zaměstnavatelem telefonicky na č. 602 180 400, nebo e-mailem na mpcl@mariuspedersen.cz.. Pracoviště: Marius pedersen - 001, 5. května, č.p. 3031, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Mpcl@mariuspedersen.cz, +420 602 180 400.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Český tenista Radek Štěpánek se včera rozloučil s fanoušky na exhibici zápasem s novopečeným vítězem US Open Novakem Djokovičem.
7

FOTO: Pro Štěpánka vyrobili korunu ze skla

Bezdomovec Pepa.

Bezdomovci z Kravař pomohli do léčebny

Policisté si posvítili na řidiče i chodce

Česká Lípa - Na noční kontroly vyrazili policisté v České Lípě a Liberci.

Krajský fotbal: Věchet dal další hattrick, Stráž je třetí

Česká Lípa - Forma Radima Věcheta nebere konce. S osmnácti góly vede tabulku střelců I. A třídy. 

Hráči McDonald´s Cupu se zúčastnili rozlučky Tomáše Rosického. Co jim vzkázal?

/VIDEO/ Jeden z nejlepších fotbalistů české historie letos v červnu definitivně skončil s profesionálním fotbalem. Tomáš Rosický se po boku mezinárodních hvězd typu Cesc Fábregas, Petr Čech nebo Karel Poborský rozloučil na pražské Letné ve velkém stylu. Samozřejmě u toho nemohli chybět ani ti nejlepší a nejtalentovanější fotbalisté, kteří se probojovali do minulého ročníku McDonald’s Cupu.

Dubou povedou nové tváře

Dubá - Velké změny ve vedení města čekají po komunálních volbách Dubou.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT