VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Volby v Doksech jsou platné. Českolipská burza škol se blíží

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

31.10.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

Českolipská burza škol se blíží

Tradiční podzimní akce Českolipská burza škol, kde se každoročně prezentují střední školy a učiliště se svou studijní nabídkou, se bude konat v úterý 6. listopadu od 9 do 17 hodin v Kulturním domě Crystal v České Lípě. Akce je určená zejména žákům vycházejícím ze základních škol, kteří se rozhodují o dalším studiu a svém budoucím profesním životě. Je však také významnou možností získání informací pro rodiče, výchovné poradce a další veřejnost. Pro informace o uplatnění oborů studia na trhu práce budou na Českolipské burze škol 2018 přítomny i kariérové poradkyně Informačního a poradenského střediska Úřadu práce ČR a chybět nebudou ani zástupci zaměstnavatelů.

Benefice vynesla téměř 36 000 korun

Stalo se již tradicí, že festival Lípa Musica podporuje Nadační fond Ozvěna, který se svými aktivitami snaží prospět dětem, mladistvým a jejich rodinám, jimž do života vstoupilo sluchové postižení. Letošní benefiční koncert se konal v saském Schirgiswalde v kostele Nanebevzetí Panny Marie a ve prospěch sluchově postižené Viktorky zahráli zázrační mladí trumpetisté Vilém a Viktor Hofbauerovi za varhanního doprovodu Petra Čecha. Zaplněný kostel tak ve prospěch bohulibé činnosti rozzářil jasný tón trubek i majestátní zvuk místních varhan. Publikum na charitativní účely fondu přispělo částkou ve výši 35 840 korun. Další Benefiční koncert pro Ozvěnu se uskuteční 17. listopadu od 19 hodin v Jiráskově divadle v České Lípě, kde vystoupí Big Band CL a jako host zpěvačka Alenka Průchová.

Městská policie zřizuje oddělení prevence kriminality

Na Městské policii Česká Lípa bylo zřízeno oddělení prevence kriminality, které začne fungovat od 1. ledna 2019. Dochází tak ke sjednocení postupu v této oblasti, kterou doposud vykonávala jak městská policie, tak i městský úřad. Končí tak dvoukolejnost v prevenci kriminality, kdy na jedné straně stála městská policie a odborná lektorka dopravní výuky a na straně druhé městský úřad provádějící prevenci referentkou kultury a projektů odboru příspěvkových organizací a cestovního ruchu.

V prodeji je turistická vizitka Singltrek

Pro sběratele je nově v prodeji turistická vizitka s tématem českolipského Singltreku, kterou lze zakoupit v Regionálním turistickém informačním centru na náměstí T. G. Masaryka v České Lípě. Cena vizitky je 15 korun. Nový singltrek se otevřel cyklistům v červenci v příměstském lese u sídliště Špičák v České Lípě.

Předváděl striptýz

Obsluha městského kamerového systému v České Lípě vidí na obrazovkách různé výjevy, zejména v noci. V tomto případě spatřila na chodníku u kulturního domu Crystal polonahého muže, který se notně motal. Ukázalo se, že než začal svým tělem oblažovat okolí, které ale čítalo pouze oko kamery, pořádně se posilnil alkoholem. Byl to cizinec, a tak mu strážníci vysvětlili, že má své produkce zanechat a odebrat se domů. To muž také učinil.

Opilý muž poničil bankomat

Dobýt do bankomatu v České Lípě se minulý týden během noci pokoušel 32letý muž z Liberecka. Na místo se sjela hlídka městské policie a také výjezd bezpečnostní agentury. Na místě zadrželi pachatele, zkontrolovali jeho totožnost a provedli dechovou zkoušku, která prokázala bezmála dvě promile alkoholu v dechu. Pachatel se strážníky komunikoval, a tak mu položili otázku na motiv jeho nepochopitelného činu. Poškození bankomatu vysvětlil tím, že jej čeká druhý den lékařský zákrok, a tak je ve stresu. Strážníci ho předali obvodnímu oddělení Policie ČR.

DOKSY

Výsledky voleb jsou platné

Doksy – Liberecká pobočka Krajského úřadu v Ústí nad Labem v pondělí zamítla návrh na zneplatnění říjnových komunálních voleb v Doksech jako nedůvodný. Stížnost podal Jiří Šťástek, který namítal, že při sčítání volebních hlasů došlo při sčítání výsledků v jednom z okrsků k neobvyklému zpoždění o 90 minut. Tuto skutečnost považoval za podivnou, jakoby se podle něj čekalo na průběžný výsledek, poté se upravoval počet odevzdaných hlasu ve prospěch sdružení Doksy náš domov s podporou Starostů pro Liberecký kraj. Soud konstatoval, že navrhovatel nedoložil důkaz, všichni členové volební komise byli řádně proškoleni a přiklonil se k názoru, že zpoždění bylo dáno pečlivou prací okrskové volební komise. „Skutečnosti uvedené navrhovatelem tedy nepovažuje soud za takovou závažnou indicii, která by poukazovala na manipulaci s hlasy ve prospěch určité volební strany a zavdala by příčinu k tak široké formě soudní kontroly volebních výsledků v městě Doksy, jaké se navrhovatel domáhá,“ stojí v usnesení.

Panská a Hálkova ulice budou měsíc uzavřeny

Rekonstrukce vodovodu a kanalizace uzavřela na začátku týdne Panskou a Hálkovu ulici v Doksech. Objízdné trasy jsou vyznačeny. Dopravní omezení potrvá nejméně do konce listopadu, opravy sítí by pak měly skončit v polovině prosince. „Bude zrekonstruován vysloužilý úsek vodovodu v délce 195 metrů a nevyhovující úsek kanalizace v délce 61,5 metrů pro přibližně 120 napojených obyvatel. Město Doksy plánuje jako svou investiční akci obnovu chodníků a povrchu komunikace,“ uvedl mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací Jiří Hladík.

NOVÝ BOR

ADRA hledá dobrovolníky pro seniory

Máte hodinu volného času týdně a rádi někomu pomáháte? Dobrovolnické centrum ADRA ve spolupráci s oddělením sociální péče a zdravotnictví Městského úřadu Nový Bor hledají dobrovolníky, kteří by se chtěli stát společníky pro seniory v Senior centru, zařízení pro mentálně postižené OSTARA a v Sociálních službách města Nový Bor, pro klienty pečovatelské služby žijící v domech s pečovatelskou službou a ve svých domácnostech v Novém Boru. Úlohou dobrovolníků je uplatnit svoje schopnosti při vytváření vztahu se seniory. Mohou si s nimi povídat, číst jim, hrát hry nebo je doprovázet na procházky. Zájemci se mohou přihlásit na čísle 777 088 871 nebo na e-mail: petr.maska@adra.cz.

Pomozte doplnit šatník charity

Máte v šatníku nepotřebné zimní oblečení po vás nebo po dětech? Nevyhazujte ho, ještě může posloužit potřebným. Město Nový Bor se spojilo s Farní charitou Česká Lípa a pořádají od 1. listopadu sbírku zimního oblečení a obuvi pro charitní šatník. Jeho prostřednictvím darované věci poputují k sociálně slabým rodinám i jednotlivcům z Nového Boru, České Lípy a okolí, klientům Azylového domu Jonáš v České Lípě a Dobranově. Charitní šatník potřebuje pro své klienty zejména dětské, dámské a pánské oblečení a obuv. Tyto věci mohou dárci vozit v době sbírky do prodejny tabáku ve Wolkerově ulici. Organizátoři prosí dárce, aby oděvy před odevzdáním vyprali, obuv by měla být čistá a opravená.

DUBÁ

Otevřelo středisko plazmového zplynování

Název zní děsivě, ale ve skutečnosti by mohlo plazmové zplynování v budoucnu pomoci ochránit planetu od hromad odpadků. To je totiž jedno z možných využití takzvaného plazmatronu, který mají v Dubé. Technologie je teprve ve vývoji, ale už teď je jisté, že by se mohlo jednat o věc velice užitečnou. Účel střediska nebude podle společnosti Millenium technologies, která ho provozuje, jiný než vědecko-technický. Je prý absolutně vyloučené, že by v areálu mohlo docházet k jakémukoliv zpracování odpadu. Na projektu mimo jiných spolupracuje Vysoká škola chemicko-technologická v Praze nebo Ústav fyziky plazmatu Akademie věd ČR. Společně nyní budou technologii odlaďovat.

Z REGIONU

Kraj ocení nejlepší knihovny

Již potřetí vyhlásila Rada Libereckého kraje ocenění Nejlepší knihovna. Cílem soutěže, která se koná jednou za dva roky, je podpořit a ocenit práci městských a obecních knihoven. Výsledky budou vyhlášeny v úterý 11. prosince. Za každý okres budou soutěžit tři knihovny. Z nominací potom porota vybere vítěznou knihovnu z každého okresu. Mezi základní kritéria výběru patří například kvalita výpůjčních služeb, komunitní a společenská role knihovny v obci, prostory i aktivita pracovníků. Při výběru knihoven pomáhá i fotodokumentace.

Autor: Redakce

31.10.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 22 000 Kč Strojírenští kovodělníci Rovnač. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 96. Poznámka: Pracovní náplň, -rovnání svařovaných podskupin tepelně za pomocí kyslíkoacethylenové soupravy, nebo mechanicky za studena, -zodpovědnost za dodržování základních povinností vyplývajících ze ZP a pracovního řádu, -dodržování interních směrnic a předpisů, dodržování výrobních časů, předepsané kvality a pravidel BOZP, Požadujeme, -znalost čtení technické dokumentace a výkresů podmínkou, -zkušenost s kyslíkoacethylenovou soupravou výhodou, -zodpovědnost, spolehlivost, manuální zručnost, -ochotu pracovat v třísměnném /nepřetržitém provozu, Nabízíme, -Zázemí v rozvíjející se nadnárodní společnosti, -Možnost dalšího profesního růstu , -Týden dovolené navíc (tedy 25 dnů dovolené ročně), -Měsíční prémie za výsledky práce a odměny za Kaizeny (resp. změny k lepšímu), -Roční výkonnostní odměnu , -Příspěvek na životní a penzijní pojištění po odpracovaném roce , -Dotované závodní stravování, -Zdravotní péče včetně očkování proti chřipce, -Sportovní a kulturní aktivity , -Zvýhodněné mobilní tarify, Pozice je vhodná i pro cizince., První kontakt emailem!. Pracoviště: Bombardier transportation czech republic, a. s., Svatopluka Čecha, č.p. 1205, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Havlín Lukáš Knazovič Mádlová Michaela, lukas.havlin@rail.bombardier.com. Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 23 000 Kč Manipulační dělníci ve výrobě Operátor ve výrobě. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: . Pracoviště: Sand profile s. r. o., Lipová, č.p. 861, 473 01 Nový Bor. Informace: Marie Švadlenková, +420 487 716 104(každýden8:00-16:30). Výroba - Výroba Seřizovači 23 000 Kč Seřizovači a obsluha konvenčních fréz Obsluha CNC frézky. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky:, - vzdělání ve strojírenském oboru, - výborná znalost čtení výkresové dokumentace a schémat , - manuální zručnost, - samostatnost a zodpovědnost, schopnost a ochota učit se nové věci, Nabízíme:, - možnost růstu ve stabilní firmě, - přátelský kolektiv, - občerstvení na pracovišti (voda, káva), - závodní stravování, Nástup možný ihned. , Pozice je vhodná pro absolventy.. Pracoviště: D2manufacturing s.r.o., B. Egermanna, č.p. 305, 473 01 Nový Bor. Informace: Šárka Cikánková, +420 601 131 780. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 23 690 Kč Vychovatelé pro dospělé se speciálními vzdělávacími potřebami Vychovatel. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23690 kč, mzda max. 33200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: vyšší odborné vzdělání s pedagogickým zaměřením bezúhonnost (výpis z rejstříku trestů), znalost práce na PC, administrativní zdatnost. Vhodné i pro absolventy. , Zařazení do 10. platové třídy, nástupní plat v závislosti na délce započitatelné praxe, , Nabízíme: 30 dnů dovolené v kalendářním roce, 5 dnů indispozičního volna, příspěvek na stravování, využití posilovny, sauny, využití zotavoven VS ČR k rekreaci, odměny při životním a pracovním výročí, lékařská péče, příspěvek 8 000 Kč na kulturní a sportovní vyžití, možnost čerpání bezúročných půjček z FKSP., První kontakt osobně na adrese Věznice Stráž pod Ralskem, Máchova 260, Stráž p. R., v pracovních dnech od 6,30 hod do 15,00 hod, emailem nebo telefonicky v pracovních dnech od 6,30 hod do 15,00 hod.. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice stráž pod ralskem, Máchova, č.p. 260, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Věra Košťálová, +420 487 878 213vdoběod6:30-15:00.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V pátek 9. listopadu se uzavřel sedmnáctý festivalový ročník tradičním milým zastavením s hudebním mládím, které zdatně na Českolipsku vychovává Základní umělecká škola Česká Lípa.
49

FOTO: Lípu Musicu uzavřelo setkání talentů a mistrů

Spousta čertů různých hodností, ale i andělé a Mikuláš bude čekat na děti v místě, kde se natáčela pohádka S čerty nejsou žerty.

Čerti v Pekelných dolech se probouzejí

Přibývá nehod se zvěří. Brzda a čelní střet je lepší než uhýbat, radí policie

Českolipsko – Sychravé počasí, ranní mrazíky, migrující zvěř nebo kluzké listí na silnicích. To vše stojí za zvýšenou nehodovostí uplynulých dní. Policisté proto radí sundat nohu z plynu a již nečekat na výměnu letních pneumatik za zimní.

Volných míst je na Českolipsku stále víc než lidí bez práce

Českolipsko - Pokud by do práce nastoupili všichni lidé, kteří jsou evidováni úřady práce, stále by se nepodařilo obsadit stovky volných pracovních míst.

Krajcigr patří České Lípě, návrat odmítl

Česká Lípa - Třetí nejlepší kanonýr florbalové Superligy se rozhodl zůstat na severu.

Pedagog z Technické univerzity Václav Dvořák napsal sci-fi pro malé čtenáře

Liberecký kraj – Když vyrostete v sirotčinci na zaostalé planetě Písečnice, nemáte zrovna nejlepší vyhlídky. Všechno ale může změnit pozvánka na palubu mezihvězdné lodi. A velké vesmírné dobrodružství může začít… Dlouhých pět let psal pedagog Technické univerzity Václav Dvořák sci-fi knihu pro děti nazvanou Písečníci a bludný asteroid. A stejně jako jeho hlavní hrdinové Tomáš a Lucka projdou dlouhou anabází, neměl před sebou jednoduchou cestu ani samotný román.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT