VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Z rybníka v Holanech vytáhli utonulého muže

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

21.6.2017
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

HOLANY

Z rybníka vytáhli utonulého muže

Bezvládné tělo objevili náhodní svědci v pondělí ráno na hladině rybníka v Holanech. Podle policie muž utonul bez cizího zavinění. Tělo vylovili z rybníka policejní potápěči. Svědek se domníval, že jedná o jeho známého, kterého od neděle pohřešoval. Utonulý muž však nebyl místní. „Jednalo se o devětatřicetiletého muže, který se v regionu přechodně zdržoval kvůli pracovní příležitosti," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Soudní pitva, kterou vyšetřovatelé nařídili pro určení příčiny smrti, vyloučila na smrti muže cizí zavinění.

ČESKÁ LÍPA

Připravte si necky, plavba bude delší

Oblíbeným ceremoniálem městských slavností v České Lípě se stala neckyáda, kterou třetím rokem organizuje Farní charita Česká Lípa pod záštitou města Česká Lípa. Letošní ročník s podtitulem „Delší trasa, více plavidel, více legrace" přinese novinky. „Po loňském úspěchu, kdy se neckyády zúčastnilo po dlouhé době rekordních 26 plavidel, jedeme i letos a to až k jezu u bývalé prádelny. Staronově budou posádky usilovat o ceny pro nejhezčí, nejšílenější a nejpomalejší plavidlo i o ceny za nejhezčí kostýmy," popisuje mediální koordinátor farní charity Jiří Gottlieber. Plavidla vyplují v sobotu 24. června v 10:30 na Svárově u mostu pod nemocnicí. V cíli závodníky i fanoušky čeká něco dobrého k pití i poslechu. Registrace plavidel probíhá přes e-mail info@fchcl.cz

Zateplí budovu akademie

Budova Obchodní akademie v České Lípě je jedním z pěti krajských objektů, které čeká rekonstrukce. Kraj získá přes 16 milionů korun na snížení energetické náročnosti budov svých příspěvkových organizací. Práce by měly začít ke konci letošního roku nebo v průběhu příštího. Českolipská škola se dočká nových oken a dveří, zateplení fasády a půdy. V plánu je i instalace nuceného větrání. „V žádostech o další peníze na zateplování našich budov budeme jako kraj dále pokračovat a věřím, že budeme opět tak úspěšní, jako jsme nyní," předjímá náměstkyně Jitka Volfová.

Divadelní sezonu uzavřeli Stašová a Vízner

S divadelní sezonou se tento týden v Jiráskově divadle v České Lípě rozloučila herečka Simona Stašová společně s Oldřichem Víznerem a hrou Římské noci. Přitažlivý děj plný silných emocí a vášní, smíchu a pláče, nezkrotného temperamentu a velkých zvratů naplnil celé divadlo a nadšení diváci výkon obou herců ocenili dlouhým aplausem ve stoje. Nyní má Jiráskovo divadlo až do září prázdniny. Nová sezona vypukne 20. září hrou Válka Roseových, kde v hlavních rolích vystupuje Michal Dlouhý a Kateřina Lojdová. Po nich se bude hrát již legendární Spalovač mrtvol s hercem Norbertem Lichým. Tato novela zároveň odstartuje jednačtyřicátý ročník Českolipského divadelního podzimu.

S divadelní sezonou se tento týden v Jiráskově divadle v České Lípě rozloučila herečka Simona Stašová společně s Oldřichem Víznerem a hrou Římské noci.

Obnoví dětská hřiště, v Dolní Libchavě vznikne zcela nové

Děti v Dolní Libchavě se dočkají zcela nového hřiště, které v této lokalitě léta chybí. Město Česká Lípa chystá také vylepšení dětských hřišť v ulici Větrná, kde vymění herní prvky, a v Parku dětí v ulici 28. října. Tady přibude lezecká stěna a také venkovní fitness prvky. „Technický stav herních prvků se zhoršuje, proto jsme se rozhodli vyměnit je tak, aby ty nové byly bezpečné a odpovídaly moderní době," uvádí místostarosta Juraj Raninec. Firma, který zvítězila ve výběrovém řízení, dodá a instaluje prvky za téměř 1 800 000 korun. Hotovo by mělo být do konce července.

Odešla z nemocnice bez bot

Jednasedmdesátiletá žena odešla minulý týden z interního oddělení českolipské nemocnice. Až na svárovském mostě ji viděl řidič zdravotnické záchranné služby, který jel k případu. Vytočil tísňovou linku 156 a přivolal na místo hlídku strážníků Městské policie Česká Lípa, kteří pacientku dopravili zpět do nemocnice. Žena měla zajištěnou cévu flexilou, na ruce nemocniční náramek, na sobě župan a byla bez obuvi.

ZÁKUPY

V bývalém klášteře hořelo

Hasiči vyjížděli v neděli v podvečer k požáru v bývalém klášteře v Zákupech. Jelikož se jedná o historickou a architektonicky složitou budovu a byl spatřen kouř u střechy, byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu a na místo vyjelo šest jednotek. Jak se ukázalo, požár zasáhl jen malou část staré podlahy a oheň se nerozšířil na sousední části objektu. Místním hasičům se ho podařilo rychle zlikvidovat. Klášter v Zákupech, který je v soukromých rukou, je nejohroženější památkou na Českolipsku. Objekt z konce 17. století už desítky let chátrá.

Řidiče museli z dodávky vytříhat hasiči

Zraněním tří lidí skončila v úterý před desátou hodinou ranní nehoda na křižovatce ulic Kamenická a Borská v Zákupech. „Řidič dodávky přijíždějící od Nových Zákup při odbočování směrem do centra nedal přednost v jízdě nákladnímu autu jedoucímu po hlavní silnici," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Po téměř čelním střetu vozidel museli řidiče dodávky vyprošťovat hasiči. S vážným zraněním ho záchranáři vrtulníkem převezli do nemocnice v Liberci. Jeho spolujezdce převezli sanitou do nejbližší nemocnice. Řidič nákladního auta vyvázl pouze s lehkým zraněním.

Úterní nehoda v Zákupech si vyžádala tři zraněné.

DOKSY

Strašidla obsadila zámek. Otevřel labyrint

Novou expozici nabízí od minulého týdne zámek v Doksech. V západním křídle otevřel Labyrint strašidelných pohádek, pohádková expozice se zaměřením na čertovskou tematiku. Návštěvníkům jsou zatím otevřené tři místnosti. V dalším roce se okruh rozšíří i o první patro. Všechny prohlídky absolvují návštěvníci s průvodcem oblečeným v kostýmu, který nejen svou pohádkovou mluvou, ale i poutavými příběhy vtáhne návštěvníky do dění i v těch nejtemnějších zákoutích labyrintu. Dospělí se mohou těšit na „peprnější" prohlídku než ta, která je určená dětem, pro něž je okruh plánován především jako místo pro získání odvahy a sebedůvěry.

V ulici S.K. Neumanna vymění kanalizaci

Severočeská vodárenská společnost zahájila rekonstrukci nevyhovujícího úseku kanalizace v ulici S. K. Neumanna v Doksech, na kterou je připojeno asi sto obyvatel ze zástavby rodinných domů. Stoka neznámého stáří je staticky narušená, popraskaná a prorůstají jí kořeny. Práce mají skončit v září.

LEMBERK

Zámek láká na Havelku i strop

Zámek Lemberk se ve čtvrtek 22. června rozezní písněmi v podání Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Koncert na nádvoří zámku začíná ve 20 hodin. Vstupenky jsou k dostání v infocentru v Jablonném v Podještědí nebo na místě. V sobotu 24. června pak proběhne na Lemberku den zasvěcený tamnímu kazetovému bajkovému stropu. Připraveny jsou netradiční prohlídky formou vědomostní soutěže. Určeny jsou zejména pro rodiny s dětmi, ale zapojit se mohou i dospělí. Prohlídky se konají od 10 a od 14 hodin.

KAMENICKÝ ŠENOV

Koupaliště slaví výročí

Město Kamenický Šenov pořádá v sobotu od 14 hodin zábavné odpoledne nejen pro děti. Akce se koná u příležitosti výročí 85 let od slavnostního otevření dolního koupaliště. Během dne jsou připravené vodní atrakce pro malé i odrostlejší, soutěže i skákací hrad. Ve 14 hodin začne taneční vystoupení Zumby v 16 hodin bude pro děti připravená pěna a od 18 hodin se budou opékat špekáčky.

NOVÝ OLDŘICHOV

Hasičské muzeum zahájilo sezonu

Nový Oldřichov Chlouba Nového Oldřichova, místní Hasičské muzeum, zahájila v červnu návštěvnickou sezonu. Otevřené bude až do října, a to vždy v pondělí a ve středu od 8 do 16 hodin a v sobotu od 14 do 17 hodin. Muzeum nabízí na šest stovek exponátů včetně parní stříkačky nebo sanitního vozu který byl zapůjčen na natáčení filmu Tmavomodrý svět.

KRAVAŘE

Nově natřené koupaliště už je v provozu

Během víkendu přivítalo koupaliště v Kravařích první návštěvníky. Obecní pracovníci a místní dobrovolní hasiči v uplynulých týdnech areál pečlivě připravovali. Během prací „padlo" několik objemných barelů modré barvy. Nového nátěru se dočkal okraj vodní nádrže a chodníky, ale také místní značení, které má za úkol na koupaliště nalákat návštěvníky. Slavnostní otevření koupaliště proběhne v sobotu 1. července od 15 hodin a představí složky Integrovaného záchranného systému, tedy hasiči, policisté a zachránáři.

SKALICE U ČESKÉ LÍPY

Stát prodává pozemky ve Skalici

Hned dva rozsáhlé pozemky ve Skalici nabízí ve veřejné dražbě Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. V jednom případě se jedná o nezastavěné území o rozloze 25 103 metrů čtverečních, přístupné pouze přes pozemky jiných vlastníků. Minimální kupní cena činí 332 tisíc korun. Druhým majetkem, kterého se chce stát zbavit, je soubor pozemků o celkové rozloze zhruba 20 000 metrů čtverečních mimo zastavěné a zastavitelné území. Na pozemky zasahuje ochranné pásmo procházející telekomunikační sítě. Minimální cenu úřad určil na 283 tisíc korun.

Z REGIONU

Kraj sbírá projektové záměry

Subjekty a instituce, které plánují realizovat své projekty v Libereckém kraji, mají možnost zaevidovat své záměry do nově vytvořené databáze. Díky registraci budou dostávat aktuální informace o možnostech čerpání peněz z evropských, národních či krajských zdrojů zacílené dle jejich potřeb a pravidelný informační servis z oblasti dotační politiky. Vstup do databáze je umožněn prostřednictvím webu www.rsk-lk.cz/databaze. Údaje z databáze budou mimo jiné sloužit jako podklad pro zpracování Regionálního akčního plánu Libereckého kraje pro letošní rok.

Znáte odpovědnou firmu? Přihlaste ji do soutěže

Platforma Byznys pro společnost vyhlašuje 14. ročník ceny TOP Odpovědná firma. Soutěž je otevřena všem malým i velkým firmám. Podmínkou je, aby přihlášené společnosti aktivně rozvíjely společenskou odpovědnost a kultivovaly trvale udržitelný byznys v České republice. Klání nejlepších projektů a strategií odstartovalo začátkem června a hlásit se bude možné až do konce července.

Autor: Redakce

21.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič autobusu 35 000 Kč Řidiči autobusů, trolejbusů a tramvají Řidiči autobusu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce: Česká Lípa, Nový Bor, Mimoň, Stráž pod Ralskem., Požadujeme: ŘP sk. D, platný profesní průkaz, psychotesty., Nabízíme:, - nabízíme možnost rekvalifikace z "C" na "D"., - 25 dnů dovolené, - jízdní výhody pro celou rodinu, - placené ošacení, - možnost zkrácených pracovních úvazků, - zaměstnanecká sleva pro rodinné příslušníky na nákup nafty a opravy soukromých vozidel, - možnost ubytování, Náborový příspěvek 20.000,- Kč., Nabízíme dlouhodobé perspektivní zaměstnání.. Pracoviště: Čsad česká lípa a.s. - 001, Konopeova, č.p. 2723, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Pospíšilová, +420 484 846 621. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 15 000 Kč Chovatelé a ošetřovatelé koní OŠETŘOVATEL/KA KONÍ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Podmínkami jsou jezdecká zkušenost a znalost péče o koně., Nabízené výhody: stravování, možnost ubytování., Hlásit se e-mailem, telefonicky nebo osobně.. Pracoviště: Malevil, s.r.o., 471 25 Jablonné v Podještědí. Informace: Marcela Vávrová, +420 736 489 145. Obchod - Obchod Nákupčí 35 000 Kč Specialisté v oblasti prodeje a nákupu ostatních produktů (kromě informačních a komunikačních technologií) Specialista obchodu a marketingu. Požadované vzdělání: úsv. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MemBrain s.r.o. je dynamicky se rozvíjející výzkumná organizace, která je součástí skupiny MEGA (předního světového dodavatele elektromembránových technologií) aktuálně hledá nového kolegu se zaměřením na prodej vlastních produktů., Náplň práce a odpovědnost za:, -Prodej technologických řešení, plánování a realizace prodeje na dostupných trzích po celém světě , -Jednání se zákazníky, tvorba nabídek, vedení obchodních případů , -Příprava obchodních smluv a posilování tržní pozice v daném segmentu, -Koordinaci činností s ostatními útvary společnosti, -Provádění průzkumů trhu včetně analýzy konkurence, -Zpracování marketingových plánů a dalších podnětů pro výzkum a vývoj, -Marketingová prezentace firmy, propagace segmentu i produktů , -Prezentace společnosti a navazování obchodních kontaktů na výstavách a odborných konferencích, Požadujeme:, -SŠ vzdělání (VŠ výhodou) chemického, technického či ekonomického směru, -Zkušenosti s obchodními a marketingovými aktivitami , -Zkušenost s prodejem technologických řešení či jednotlivých technologických celků , -Praxe v oblasti chemického inženýrství či procesního inženýrství výhodou, -Plynulá angličtina i v technické terminologii, znalost ruského jazyka výhodou, -Uživatelská znalost MS Office podmínkou a zkušenosti s CRM Microsoft Dynamics výhodou, -Řidičské oprávnění sk. B, aktivní řidič/ka, -Orientace na zákazníka, vyjednávací schopnosti, -Silná orientace na dosažení cíle, neustálá potřeba rozšiřování znalostí v oboru, zdravá ctižádostivost, -Praktické prezentační, komunikační a koordinační dovednosti, výrazná osobnost, ochota cestovat, firemní loajalita, diplomacie ve vyjednávání, Nabízíme:, -Zázemí rychle se rozvíjející ryze české společnosti s vlastními produkty a unikátním "know-how", -Zajímavou práci v rozvíjejícím se oboru s možností dalšího odborného a karierního růstu, rozšiřování odborných a komunikačních dovedností, -Smluvní plat s motivujícím osobním ohodnocením ve vazbě na dosažené prodejní výsledky, -Kolegiální pracovní prostředí, moderní vybavení, -Příspěvek na firemní stravování, týden dovolené navíc, výhody cafeterie Edenred, mobilní telefon, notebook, odměny k pracovním a životním jubileím, pomoc při zajištění bydlení v lokalitě, Místo výkonu práce: Stráž pod Ralskem, Pokud Vás naše nabídka zaujala, zašlete nám Váš životopis včetně motivačního dopisu na kariera@membrain.cz, kontaktní osoba paní Lenka Košatová, tel. č. 487/805 245 nebo 601/555 371.. Pracoviště: Membrain, s. r. o., Pod Vinicí, č.p. 87, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Lenka Košatová, +420 487 805 245. Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 19 000 Kč Strojírenští kovodělníci Výrobní dělník při výrobě PUR. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Náplní práce je výroba výrobků z PUR pěny - pozice je vhodnější pro muže!, Nabízíme, -Zázemí stabilní společnosti. , -Možnost profesního rozvoje., -Široké spektrum zaměstnaneckých benefitů (dovolená navíc, věrnostní odměny, penzijní připojištění, společenské a sportovní aktivity a další)., Vhodné i pro absolventy!, První kontakt emailem jan.cihlar@tts-microcell.com - zaslání životopisu!. Pracoviště: Microcell pu tschechien s.r.o., Chelčického, č.p. 1932, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Jan Cihlář, jan.cihlar@tts-microcell.com.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 16. listopadu 2018

Tisíceré ne Babišovi a jízda nejdelším železničním tunelem: zhlédněte videa dne

Příznivci pohádek jsou zváni na již pátý ročník úspěšné akce pro děti Princezna a svatý Martin, který proběhne v sobotu na zámku v Horní Libchavě.

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Florbalisté se chystají na klíčové bitvy

Česká Lípa - Poslední dva superligové zápasy před mistrovstvím světa čekají na florbalisty České Lípy.

Kapela Anarchia pomůže handicapované Petře k novému vozíku

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ – I pořádně tvrdá muzika může pomáhat. Ukáže se to už tuto sobotu při libereckém koncertě turnovské kapely Anarchia. Výtěžek ze vstupného totiž pomůže handicapované ženě z České Lípy. „Chceme jí přispět na nový invalidní vozík. Starý už totiž dosloužil,“ říká frontman kapely Tadeáš Rock Vogel. Koncert se koná v sobotu 17. listopadu v libereckém Clubu R66.

Českolipsko plánuje oživit turistický ruch. Chce přilákat turisty i na pivo

Českolipsko – Znovu a lépe, řekli si zástupci měst a obcí v regionu a po rozpadu Sdružení obcí Českolipsko začali na více frontách budovat nové společné projekty, které mají do oblasti nalákat větší množství turistů. Poukazují například na nevyužitý potenciál mnohdy polozapomenutých unikátů, jindy reflektují zvyšující se oblibu malých regionálních pivovarů.

Bleskurychle rozhádaný Krumlov a vtip, který se stal skutečností: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 14. a 15. listopadu 2018.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT