Začala oprava schodiště k nemocnici

Česká Lípa - Uzavřené je od středy přístupové schodiště od parkoviště Arbes k areálu Nemocnice s poliklinikou v České Lípě. Schodiště, na kterém se notně podepsal zub času, se konečně dočká opravy. Ta bude probíhat až do konce srpna. Přístup k poliklinice od Centra zdraví je běžně možný.

Z nemocnice se odešel napít

Česká Lípa - Ležícího a podnapilého muže v nemocničním županu nalezla před restaurací Arbes v České Lípě během pátečního rána místní žena. Kontaktovala pracovníka centrálního příjmu, který potvrdil, že se jedná o pacienta nemocnice, který si vyšel ven, ale nedokázal se vrátit. Žena kontaktovala i městskou policii. „Hlídka mu musela pomoci zpět do špitálu, kde si ho převzal zdravotnický personál," sdělila mluvčí českolipské městské policie Eva Vlastníková.

Dobrá zpráva pro školáky

ČR - Druhý ročník úspěšného projektu Sešity do škol zahájily Lesy ČR v pondělí 22. srpna. Od tohoto data mohou zástupci základních škol z celé republiky objednávat na www.sesitydoskol.cz celkem 250 tisíc sešitů pro mladší i starší žáky, a to do vyčerpání zásob. Lesy ČR je zdarma rozdají a dopraví, stejně jako v loňském roce. Osm typů linkovaných sešitů ve formátu A5 se liší grafickým provedením obalu a edukační grafikou spojenou s lesním prostředím. Kromě pomoci školám má projekt seznámit veřejnost s využitím dřeva jako největšího tuzemského obnovitelného zdroje.

Kino v Doksech nebude v září hrát

Doksy - Dokské kino Máj v září nehraje. Důvodem je čerpání dovolené a údržba provozovny po letní sezoně. „Po letním vypětí, kdy jsme hráli denně kromě neděle, se od října vracíme k mimosezonnímu provozu. Budeme se na vás těšit pravidelně v úterý a v sobotu, nepravidelně pak kdykoli," uvedl za kino Máj Miloslav Lomič. Milovníci filmů ale nemusí smutnit. Po dovolené začne kino znovu promítat v sobotu 1. října. A že se budou zájemci mít na co těšit, je snad jasné. Z českých novinek zaujme snímek Zloději zelených koní, který je dramatickým příběhem o kopáčích vltavínů režiséra Dana Wlodarczyka. Film Jana Němce Vlk z Královských Vinohrad, jenž měl premiéru na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech, je příběh režiséra, který vždy překračuje hranice slušného chování.

Kraj opraví další silnice

Českolipsko - Silnice III. třídy v Kunraticích u Cvikova se dočká rekonstrukce. Je jednou ze třinácti silnic, na jejichž opravu nechá kraj zpracovat projektové dokumentace a v letech 2017 a 2018 by se na nich mělo začít pracovat. Dalším projektem z Českolipska je rekonstrukce mostu přes náhon v Zákupech. „Na vyhotovení projektových dokumentací na rekonstrukce silnic v letech 2017 a 2018 byl schválen příspěvek ve výši 39.770.000 Kč již v květnu. Za tuto částku chceme zmodernizovat minimálně 39 úseků silnic nebo mostů. Už nyní je nutné postupně připravit projektové dokumentace, aby mohly být stavby v tomto období opravdu zrealizovány," říká hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Žena se bála jít sama domů

Česká Lípa - Strach z toho, co ji doma čeká, přivedl na služebnu městské policie v České Lípě mladou ženu. O dva dny dříve se pohádala s přítelem, a protože byl silně agresivní, utekla z bytu. V neděli navečer se ale potřebovala do svého obydlí vrátit, nevěděla však, co se stane. „Strážníci ženu nenechali jít samotnou. V bytě zjistili, že je v něm žena sama. Pomohli jí proto vyměnit zámek u dveří a vysvětlili jí, že musí příteli vydat jeho věci a poučili ji o možnosti dalšího zákonného postupu ve věci domácího násilí," popsala situaci Eva Vlastníková, tisková mluvčí Městské policie Česká Lípa.

Na polích je ještě čtvrtina úrody

Liberecký kraj - Zlepšení počasí v uplynulých dnech výrazně pomohlo zemědělcům, v Libereckém kraji přesto na polích zbývá takřka čtvrtina obilí a řepky. Minulý rok touto dobrou zbývalo sklidit už jen dvě procenta zemědělské plochy. Podle ministerstva zemědělství bylo v Libereckém kraji k pondělí sklizeno více než 20 tisíc tun řepky a téměř 83 tisíc tun obilí. Právě obilí ale bylo zatím sklizeno pouze 69 procent, ani jeden druh pak není sklizen úplně. Nejdále zemědělci pokročili ječmenem a žitem, nejhůře je na tom sklizeň jarní pšenice, na poli jí zůstávají dvě třetiny. Pomaleji než v Libereckém kraji jde už sklizeň jen v Karlovarském, kde zemědělci nesklidili ani dvě třetiny úrody. Naopak hotovo má Jihomoravský kraj.

Zloděj navštívil hernu nad ránem

Kamenický Šenov - Do herny Pohoda v Krátké ulici v Kamenickém Šenově se v minulém týdnu vloupal zatím neznámý zloděj. Do objektu vnikl po rozbití okénka na toaletě, ze které pak prošel do prostoru baru. V jeho rukách skončil notebook, stolní počítač, cigarety a lihoviny. Hodnotu odcizených věcí vyčíslil majitel částkou 31 000 korun, na další 2 000 korun ho přijde oprava okénka. Po totožnosti nočního návštěvníka herny pátrají policisté obvodního oddělení policie v Novém Boru.

V rodinném domě zmizela peněženka

Doksy - Ze čtvrtka na pátek zmizela za dosud nevyjasněných okolností z rodinného domu v Doksech peněženka. Zajímavé je, že si sem pro ni někdo přišel a zmocnil se jí, aniž by tu po sobě zanechal jakékoliv stopy. „Jisté je, že zloděj z dvou platebních karet, které se v ní nacházely, odcizil v pátek prostřednictvím bankomatu dohromady 21 000 korun. Kromě toho chybí majitelce veškeré osobní doklady," uvedla Ivana Baláková, mluvčí českolipské policie. Krádež nyní objasňují policisté z Doks.

Démoni dnes odehrají druhý přátelský zápas

Česká Lípa - Druhý přípravný zápas před zahájením sezony v Chance futsal lize odehrají českolipští Démoni dnes večer od 20.30 hodin ve sportovní hale u Kauflandu. Jejich soupeřem bude druholigový SK Olympik Mělník, který má před novou sezonou ve 2. lize, která začíná až 30. září, postupové ambice. Připomeňme, že FC Démoni Česká Lípa zahajuje mistrovskou soutěž 9. září na palubovce nováčka z Hodonína, kterým je FC Tango.

Mimoňský triatlon se koná již v neděli

Mimoň - Poslední srpnovou neděli (28. 8.) proběhne v areálu mimoňského koupaliště a okolí Podralska 6. ročník Mimoňského triatlonu. Od 9 hodin dopoledne budou organizovány duatlonové závody (kolo, běh) pro děti od pěti do třinácti let. Žáci a dorostenci si budou moci poté vyzkoušet klasický triatlonový závod. Od 12.30 odstartuje hlavní závod o distancích 500 m plavání, 16 km MTB kolo a 4 km běh. Více informací na www.triatlonmimon.ic.cz.