VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Začínají výluky na trati Jedlovou. V Lípě budou měřit zrak

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

15.4.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

Z REGIONU

Oprav se dočkají nádraží v Blíževedlech a Horní Polici

Zhruba 52 milionů Kč letos investuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) do oprav výpravních budov v Libereckém kraji. Na Českolipsku se celkové rekonstrukce za více než 6 milionů korun dočká například nádraží v Blíževedlích. „Příští rok by pak měly začít opravy výpravních budov v Horní Polici, ale také v Liberci-Horním Růžodole či Velkých Hamrech,“ uvedla vedoucí tiskového oddělení SŽDC Kateřina Šubová. Nejvíce peněz letos správy investuje do rekonstrukce turnovské a semilské nádražní budovy, které jsou rozloženy do více let.

Nechte se preventivně vyšetřit

Bezplatné preventivní vyšetření můžete absolvovat během Týdne zdraví v Libereckém kraji, který se koná od 16. do 18. dubna. V rámci charitativní akce, kterou pořádá Oborová zdravotní pojišťovna společně s projektem Každý krok pomáhá, si můžete nechat změřit zdravý poměr tuku a svalové tkáně, zkontrolovat zrak nebo nechat prohlédnout znaménka. Zdravotní služby jsou zdarma a připravené pro všechny, ať už jsou klienty jakékoli pojišťovny. Týden zdraví se koná na Českolipsku v úterý 17. dubna od 9 do 16 hodin v České Lípě mezi OD Andy a Banco, kde se bude měřit zrak. O den později se akce koná od 14 do 17 hodin v Mimoni před Penny Marketem. Odborníci tu budou kontrolovat znaménka.

Začínají výluky na trati Lípa – Bor

Nejen na silnici, ale také na železniční trati mezi Českou Lípou a Novým Borem se musí cestující připravit na komplikace. Náhradní autobusová doprava bude jezdit místo vlaků v pondělí 16. dubna v době od 8.00 do 18.30 hodin, v dalších dnech 17. - 19. dubna bude výluka nepřetržitá a bude prodloužená až do Jedlové. Ve dnech 20., 21., 22., 26., 27., 28., 29., 30. dubna, 1. a 2. května vždy od 8:15 do 17:35 hod. budou v úseku Nový Bor - Jedlová probíhat výluky denní. Účelem těchto výluk je geotechnický průzkum a opravy kolejí ve vyloučených úsecích. 
Zastávky náhradní dopravy:
Česká Lípa hlavní nádraží - v Bulharské ulici před novou staniční budovou
Česká Lípa střelnice - v Českokamenické ulici na zastávce MHD "Česká Lípa, Roháče z Dubé"
Skalice u České Lípy - v obci na autobusové zastávce "Skalice u České Lípy, kovárna"
Nový Bor - v Nádražní ulici před staniční budovou
Svor - v obci na autobusové zastávce „Svor, otočka“
Svor - před staniční budovou (platí pouze pro Os 6012 a Os 6017)


ČESKÁ LÍPA

Začal svoz bioodpadu

Svoz hnědých nádob na bioodpad byl v České Lípě zahájen minulý týden, a to ve všech lokalitách, které jsou do tohoto svozu zapojeny. Svoz bude probíhat každý pátek až do konce listopadu. Do nádoby na bioodpad patří především zahradní odpad, jako tráva, listí, plevel, drobné nastříhané větve, dále zbytky z kuchyně rostlinného původu. Co do nich rozhodně nepatří, jsou například psí exkrementy a zbytky z kuchyně živočišného původu, jako kosti. Bezplatná služba se ve vybraných lokalitách v České Lípě postupně rozvíjí už od roku 2007 a dnes se svoz hnědých nádob provádí místních částech Slovanka, Svárov, Holý vrch, Kopeček, Stará Lípa, Dubice, Dolní Libchava a nejnověji také v centru města.

Pes zůstal v autě na slunci

Psa uzavřeného v autě na českolipském sídlišti Slovanka oznámila řidička, která parkovala nedaleko. Protože bylo poledne a slunce svítilo a zahřívalo černé auto, měla obavy o osud psa, který se před teplem schovával pod sedačku. Oznamovatelka se snažila najít majitele v nejbližším okolí, to se jí ale nepovedlo. Hlídka strážníků městské policie dohledala majitelku auta, která hned přišla a dokladovala, že pes byl v autě jen krátkou dobu a neutrpěl žádnou újmu.

Nemocnice vyjela na veletrh

Českolipská nemocnice se již tradičně zúčastnila Veletrhu pracovního uplatnění v medicíně a farmacii v Hradci Králové. Zástupkyně personálního oddělení i lékařů medikům mimo jiné nabízely absolvování povinné praxe na akreditovaných pracovištích a také možnost nezávazné prohlídky českolipské nemocnice nebo jednotlivých oddělení. Mottem letošní účasti na veletrhu se stalo, že českolipská nemocnice je to pravé místo k nastartování pracovní kariéry. Studenti zároveň dostali možnost zúčastnit se soutěže o balíček zdravých potravin z naší lékárny a Centra zdraví. Stravovací oddělení zajistilo koláčky.

MIMOŇ

Muzeum chystá výstavu ohýbaného nábytku

Vznik a rozvoj průmyslové výroby ohýbaného nábytku, který byl fenoménem Rakousko-Uherska v celosvětovém měřítku a který i v Mimoni měl dlouhodobou historii, mapuje chystaná výstava v Městském muzeu v Mimoni. K vidění tu bude od 28. dubna do 17. června a nabídne zejména nejstarší výrobky firmy Gebrüder Thonet, Jacob & Josef Kohn. Muzeum v této souvislosti žádá obyvatele města, zvláště pak bývalé zaměstnance firmy na ohýbaný nábytek, zda by nechtěli přispět k této výstavě a zapůjčit případné fotografie, kroniky či další zajímavé archiválie. Případné věci na zapůjčení mohou lidé do mimoňského muzea přinést do 25. dubna.

JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ

Kvůli rekonstrukci se autobusy vyhnou centru

Kvůli pokračujícím pracím v ulici Zdislavy z Lemberka přestanou autobusy na několik měsíců zajíždět do centra Jablonného. Dosud se objížďky týkaly jen několika hodin v pracovních dnech, od pondělí 16. dubna bude omezení nepřetržité. Spoje nebudou vůbec obsluhovat zastávku Zdislavy z Lemberka, zastaví naopak u železniční stanice. Některé kvůli tomu budou mít drobně upraveny časy odjezdů. Vybrané ranní spoje budou ještě zajíždět na zastávku Škola, od 30. dubna se už ale i ty centru vyhnou. Předpoklad obnovení provozu je v červenci.

Autor: Redakce

15.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Lakýrníci 23 600 Kč

Lakýrníci automobilů a jiných vozidel Lakýrník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23600 kč. Volných pracovních míst: 50. Poznámka: Pracovní náplň, -velkoplošné nátěry základním nátěrem, mezivrstvou, vrchním nátěrem, konečné plošné lakování,vrchní lak, -základní a vrchní nátěry konstrukčních prvků, -odstraňování přetoků a zbytků barvy, -opravy vad finálního nátěru včetně laku, -měření vrstvy nátěru, mřížková zkouška, měření lesku, -vystříkávání dutin, Požadujeme, -vyučení v oboru lakýrník (výhodou), -praxe v oboru minimálně 2 roky, Nabízíme, -Zázemí v rozvíjející se nadnárodní společnosti, -Možnost dalšího profesního růstu , -Týden dovolené navíc (tedy 25 dnů dovolené ročně), -Měsíční prémie za výsledky práce a odměny za Kaizeny (resp. změny k lepšímu), -Roční výkonnostní odměnu , -Příspěvek na životní a penzijní pojištění po odpracovaném roce , -Dotované závodní stravování, -Zdravotní péče včetně očkování proti chřipce, -Sportovní a kulturní aktivity , -Zvýhodněné mobilní tarify, Pozice je vhodná i pro cizince., První kontakt emailem!. Pracoviště: Bombardier transportation czech republic a.s. - 001, Svatopluka Čecha, č.p. 1205, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Michaela Mádlová Knazovič, +420 487 802 607.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 117 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulant. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 117 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce, -obsluha a základní preventivní údržba a oprava manipulační techniky a užitkových vozidel výroby, -udržování manipulační techniky, užitkových vozidel výroby a pracovních (manipulačních a skladových) prostor v řádném technickém stavu a vedení záznamů o jejich provozu, -vedení řádné a včasné evidence a dokumentace směnových výsledků, -odpovědnost za svěřený materiál, nářadí a osobní ochranné pracovní pomůcky, -dodržování bezpečnosti práce, požárních předpisů a prevenci vzniku úrazů a neshod v rámci BOZP, PO a nakládání s odpady, -dodržování norem, bezpečnostních a jiných provozních a legislativních předpisů, postupů a pokynů, -dodržování kvality výstupů dle stanovených norem/vzorků, -hlášení poruch, závad, nedostatků, připomínek přímému nadřízenému, -ostatní činnosti dle pokynů nadřízeného, Požadujeme, -SOU, -praxe: min. 1 rok , -ŘP skupiny B, oprávnění VZV, -ŘP skupiny C, D, E, T výhodou, -pozornost, pečlivost, odpovědnost, Nabízíme, -v první fázi pracovní poměr na dobu určitou, -dvousměnný, týdenní pracovní doba 37,5 hodiny, -základní mzda + měsíční prémie, -finanční benefity, -obědy zdarma/příspěvek na stravování, příspěvek na dopravu, -2 dny indispozičního volna, -možnost podílet se na rozvoji oddělení/firmy, -osobní růst a pravidelné vzdělávání, -příspěvek na dopravu, V případě, že Vás naše nabídka zaujala, zašlete strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem na emailovou adresu kariera@praktiksystem.cz. Vaše žádosti o pracovní pozici vyhodnotíme a do 14 dnů Vás budeme informovat o stavu výběrového řízení.. Pracoviště: Praktik system s.r.o. - 001, Pod Vinicí, č.p. 81, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: kariera@praktiksystem.cz, .

Management - Management Vedoucí 15 000 Kč

Řídící pracovníci v maloobchodě Vedoucí stravovacího úseku. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: požadujeme:, -vyucení v oboru, ci praxi v pohostinství, -plný nebo cástecní pracovní úvazek, -schopnost práce na PC (na restauracní systém AGNIS budete zaškoleni), -samostatnost, zodpovednost, casová flexibilita a trestní bezúhonnost, -hmotná zodpovednost za skladové zásoby je podmínkou nástupu, -výhodou bydlište Doksy a okolí, NABÍZÍME zajímavou práci v perspektivní společnosti, zajímavé platové ohodnocení a dobrý kolektiv., NÁSTUP možný od 26.3.2018, Strukturované životopisy zasílejte na email: prace@posluvmlyn.cz, Kontakt: 734 596 586. Pracoviště: Rekreační areál poslův mlýn, Poslův mlýn, č.p. 976, 472 01 Doksy. Informace: prace@posluvmlyn.cz, +420 734 596 586.

Administrativa - Administrativa Sekretářka, sekretář 20 000 Kč

Sekretáři (všeobecní) Asistent (-ka) vedoucího závodu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme vhodnou kandidátku či kandidáta na pozici technický asistent (-ka) vedoucího závodu. Náplní práce je vyřizování administrativních záležitostí, spolupráce se závody v ČR, SR a Německu, komunikace s úřady státní správy, samostatné řešení úkolů, zodpovědnost za provoz kanceláře vedoucího závodu. , Pozice je vhodná i pro absolventy.. Pracoviště: Apollo metal, spol. s r. o.- brniště, 471 29 Brniště. Informace: Tomáš Truxa, +420 721 062 335.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Cvikov držel s favoritem krok jen první půlku

Jeviště milánského Teatra Gerolama, kde probíhala výstava sklářské společnosti Lasvit, ozdobila soška dřevěného koně.
6

FOTO: Kabaret monster od Lasvitu uspěl v Miláně

Českolipské muzeum vystaví Trofeje Excursionsclubu

Česká Lípa - Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě otevírá ve středu 25. dubna v 16 hodin v Maštálkově výstavní síni výstavu Trofeje Excursionsclubu.

Lidé chtěli měřit rychlost na Macháči i na Ještědu

Liberecký kraj - I letos se policie v Libereckém kraji zapojila do celostátní akce Speed Marathon, v rámci které měří rychlost na základě tipů veřejnosti.

„U nás může rozkvést ten, kdo by v jiném souboru odumřel,“ říká Alena Pešková

Liberecký kraj – Ta působí jako šéfka libereckého baletu, který je nejmenším souborem v České republice. 

Věřím, že divizi zachráníme, říká předseda Arsenalu

Česká Lípa - Na čtrnáctou příčku divizní tabulky (skupina B) klesli po sobotní porážce s Motorletem (0:3) fotbalisté českolipského Arsenalu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT