Zákupský tankodrom se opravuje

Zákupy - Konečně! Před pár dny začala rekonstrukce jedné z nejhorších silnic v Zákupech, Nádražní ulice. Silnice bude kvůli pracím uzavřená do poloviny září. Obyvatelé Zákup se shodují, že oprava byla už opravdu potřeba. „Konečně se tomu bude moci říkat silnice," napsala na sociální síť Klára.

Had vyděsil ženu v paneláku

Česká Lípa - Had přímo v domě vyděsil starší obyvatelku paneláku na sídlišti Sever v České Lípě. Zavolala proto na tísňovou linku 156 a požádala strážníky o pomoc. „Vystrašená žena nedokázala hada popsat, a tak se výjezdová hlídka musela připravit i na možnost, že jde o jedovatého plaza, který utekl některému z chovatelů, Na místě strážníci hada odchytili, ale jednalo se naštěstí o neškodnou užovku obecnou, kterou vypustili zpátky do přírody. „Už jsme odchytávali papoušky, ježky, ondatru, nejvíc ale je hadů," popisuje Antonín Doležal, zástupce velitele MP Česká Lípa, jeden ze tří strážníků, kteří mají osvědčení o odborné způsobilosti k odchytu zvířat. Exotickou korálovku našla před několika měsíci žena v panelákovém bytě na sídlišti Slovanka. Naštěstí poznala, že nejde o jedovatého hada, zůstala klidná a popsala strážníkům, co má v kuchyni. Chov hadů se velice rozmáhá, ale problémy nastávají, když plaz chovateli uteče. Pokud by šlo o jedovatého hada, mohlo by se jednat i o trestný čin obecného ohrožení.

Zloději se zaměřili na octavie

Českolipsko - Na Českolipsku pravděpodobně řádí parta zlodějů, která se zaměřuje na octavie v černé barvě. Policisté aktuálně řeší hned dvě krádeže vozidel Škoda Octavie z tohoto týdne. První případ se stal v úterý, kdy si kolem 20:00 hodiny majitel zaparkoval osobní vozidlo Škoda Octavia Combi černé barvy na parkovišti u panelového domu v Hálkově ulici v Doksech, a následujícího dne odpoledne ho tu už nenašel. „Jedná se o vozidlo s čerstvým „rodným listem", vyrobeno bylo totiž v letošním roce a jeho hodnota činí 500 000 korun," popsala Ivana Baláková, mluvčí českolipské policie. Druhý případ se stal ve čtvrtek u Cvikova v části Trávník. Majitel zaparkoval automobil ve 22:00 před svým rodinným domem, na oploceném soukromém pozemku. Když ráno vstal, jeho automobil značky Škoda Octavie taktéž Combi v černé metalické barvě před domem nebyl. „Jedná se o vozidlo rok výroby 2008, v němž bylo elektrické nářadí, které si majitel automobilu cení na padesát tisíc korun. Cena automobilu je sto padesát tisíc korun," doplnila Baláková.

Lidé nedodržují řád na hřbitově

Doksy - Nájemci hrobových míst nepovoleně vysazují zeleň na dokském hřbitově a hřbitově v Kruhu. „Stromy a keře je možné vysazovat na pronajatém místě pouze po předchozím písemném souhlasu správce pohřebiště. Vysazené stromy a keře se stávají majetkem vlastníka pozemku, na němž je pohřebiště," vysvětluje Zuzana Veselá, referentka odboru rozvoje a majetku města. Správce může nájemci přikázat odstranění neoprávněně vysazené dřeviny, případně odstranit takovou výsadbu na náklad nájemce hrobového místa. „V průběhu měsíce září budou všechny neoprávněně vysazené stromy a keře označeny. Vyzýváme tak nájemníky, aby takové dřeviny odstranili nejdéle do konce listopadu. Poté, v období vegetačního klidu, bude označená zeleň odstraněna městem," dodává Veselá.

Ve vlaku ukradli požární hlásič

Česká Lípa - Někdy zůstává rozum stát nad tím, co všechno se v České republice krade. V pondělí přibyla k dlouhému seznamu nepochopitelných případů i krádež optického čidla k hlásiči požáru. Toho se zmocnil někdo z cestujících vlaku Regio Shark na úseku mezi železničními stanicemi Česká Lípa a Zákupy, a to na toaletě vlakové soupravy. „Krádež zjistil vlakvedoucí a nahlásil ji prostřednictvím tísňové linky policistům. Ti provedli šetření na nejbližší možné zastávce v Mimoni, ale úspěšní nebyli. Pachatel mohl být i mezi patnácti cestujícími, kteří už z vlaku vystoupili v Zákupech," uvedla tisková mluvčí policie Ivana Baláková. Vyčíslení způsobené škody činí 13 200 korun, policisté překvalifikovali krádež z přestupku na trestný čin.

Opilý muž se chtěl bez peněz projíždět vlakem

Česká Lípa - Na příjezd vlaku jedoucího od Doks čekali ve středu odpoledne strážníci městské policie. Ve vlaku totiž cestoval velmi opilý muž, bez jízdenky a bez peněz, zato s velkou chutí dojet co nejdále. To se mu ale nepovedlo, nastoupil v Jestřebí a v České Lípě už byl z vlaku venku. „Po otevření dveří doslova vypadl z vagonu. Cestou se potácel mezi cestujícími a není divu, že si lidé stěžovali a jeho chování je obtěžovalo," uvádí Eva Vlastníková, mluvčí Městské policie Česká Lípa. Strážníci museli opilce odvést do bezpečnějšího prostředí mimo kolejiště.

Startují nové kurzy pole dance

Česká Lípa - Jako každý rok i toto září začíná B-pole studio v České Lípě s několika kurzy pro začátečníky pole dance a létající jógy. Novinkou jsou letos speciální lekce pro maminky, které by rády chodily cvičit, ale nemají pro své děti hlídání. V prostorech studia je vybudovaný dětský koutek, kam maminky můžou své děti za 30 korun během lekcí „odložit" na hlídání. Děti budou v koutku samozřejmě pod dozorem „hlídačky" Vendulky. V rozvrhu jsou i další lekce. Více o lekcích a rozvrhu najdete na stránkách www.b-pole-studio.cz

Zloději ukradli z farmy traktor i seno

Blíževedly - O drzosti zlodějů vypráví i další krádež, která se stala na začátku týdne. „V úterý mezi druhou a osmou hodinou ráno vnikl po přeštípnutí zámku na řetězu brány neznámý zloděj do areálu zemědělského družstva v obci Blíževedly," uvedla Ivana Baláková, mluvčí českolipské policie. Z otevřené haly pak neznámý odcizil neuzamčený traktor Zetor 7745 červené barvy s krmným návěsem typu Kamzík Standard fialovo-bílé barvy plně naložený senem. Farmě tak zloděj způsobil škodu za celkem 400 000 korun, přičemž 350 000 korun je hodnota traktoru a na 50 000 korun si zemědělci cení přívěs. Krádež nyní objasňují policisté obvodního oddělení policie v Žandově. Pokud se jim podaří pachatele dopadnout, může ho soud vzhledem k výši způsobené škody poslat až na 5 let za mříže. „Policisté v této souvislosti uvítají informace případných svědků, kteří mohli vidět popisovaný traktor s návěsem v okolí Blíževedel nad ránem projíždět," doplňuje Ivana Baláková.

KLM má sedm týmů

Česká Lípa - Sedm mužstev bude mít hokejová Krajská liga mužů (KLM) Libereckého kraje 2016-2017. Hokejová soutěž mužů, která zahájí prvním kolem 2. října, se oproti předchozí sezoně rozrostla o HC Děčín B. Chybět v ní opět nebudou ani muži České Lípy. Ti mají v úvodním dějství volno a mistrovskou sezonu začnou až v sobotu 8. 10. na vlastním ledě proti HC Slavoj Liberec.

Rozhodnutí DK z 25. srpna

ZÁKAZ ZÁVODNÍ ČINNOSTI NEPODMÍNĚNĚ:
SOBOTKA Lukáš (Dubá) - zákaz činnosti na 3 soutěžní utkání (§ 48/3).
POKUTY:
MÜLLER Tomáš (Zákupy) - pokuta 300,- Kč (za vyloučení § 46/2 + RS OFS).
BENEŠ Jiří (Lokomotiva Česká Lípa) - pokuta 300,-Kč (za vyloučení § 46/2 + RS OFS).
OSTATNÍ:
JEŽEK Petr (Kunratice) - žádosti o prominutí zbytku trestu vyhověno, činnost uvolněna od 26. 8. 2016 ( § 41 ).
Předvolání na DK:
URBAN Aleš (Svor) - jmenovaný se předvolává na jednání DK OFS dne 1. září t. r. v 15.30 hodin z důvodu disciplinárního přečinu při mistrovském utkání Dol. Libchava Svor ze dne 20. 8. 2016 (§ 91 a 97).