VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Na Klíč vyběhnou po dvousté. Strážníci kontrolovali taxikáře

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

7.2.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

NOVOBORSKO

Na Klíč vyběhnou po dvousté

Neděli co neděli se sportovní nadšenci scházejí v Novém Boru za jediným účelem, aby zdolali 760 výškových metrů cestou na vrchol dominanty Lužických hor, kopce Klíč. Většinou v poklusu. Zní to sice jako bláznovství, a možná i je, ale zkrátka se z toho stala tradice. Následující neděli dosáhnou nadšenci mety 200 nepřerušených týdnů. „Napsal mi kamarád, jestli jdu běhat, já jsem si z něj chtěl udělat srandu a řekl jsem mu, že ano, ale jedině když poběžíme na Klíč,“ vyprávěl při příležitosti dosažení první stovky takzvaných konverzačních výběhů duchovní otec akce Pavel Souhrada. K němu se následně přidala celá řada následovatelů, kteří se na start do Nového Boru sjíždějí ze širokého okolí. Jubilejní dvoustý výběh bude od novoborského divadla v 10.30 hodin. Na vrcholu prý lze očekávat i přípitek.

Uzavřená silnice změnila jízdní řády

Na měsíc se v pondělí uzavřela silnice III/26 847 ze Sloupu v Čechách do Radvance. V souvislosti s uzavírkou platí i výlukové jízdní řády autobusů, které v tomto úseku jezdí. Podle krajského koordinátora veřejné dopravy potrvá do 3. března. Provoz bude fungovat obdobně jako během předchozích uzavírek v loňském roce:
- Na linkách 472 (Nový Bor - Lindava - Cvikov) a 474 (Nový Bor - Sloup v Čechách - Zákupy - Mimoň) pojedou všechny spoje mezi Novým Borem a Sloupem po silnici II/268.
- Na lince 481 (Okrouhlá - Nový Bor - Sloup v Čechách - Chotovice - Nový Bor - Okrouhlá) budou okružní spoje č. 1;  9; 12, 14, 16; 18 a 20 vedeny mezi Novým Borem a Sloupem po silnici II/268. 
- Obsluhu obce Radvanec zajistí zvláštní spoje č. 71 - 84 linky 481, které pojedou z Nového Boru do provizorní zastávky Radvanec, autosalon a zpět.

V Boru budou znovu rozdávat kompostéry

Kdo ze zájemců z Nového Boru a jeho částí si nestihl vyzvednout kompostér v prosincovém termínu, má nyní druhou možnost. Výdej kompostérů pro zaregistrované zájemce se opakovaně uskuteční ve středu 21. února v době od 10 do 16 hodin v objektu bývalých stavebnin v Nádražní ulici. V prvním kole si kompostéry vyzvedlo přes 300 lidí. Zahradní nádoby dostávají lidé na zapůjčení na dobu pěti let, s právy a povinnostmi uvedenými v uzavřené smlouvě. Po uplynutí této doby přejdou do jejich vlastnictví.

KROMPACH

Most přes Svitávku patří mezi nejhorší v kraji

Většina mostů v Libereckém kraji je v dobrém stavu, najdou se však i výjimky. Mezi mosty s nejhorším hodnocením VII, kterých je v kraji 12, patří i ten přes řeku Svitávku v Kunraticích u Cvikova. Ve špatném stavu jsou také mosty přes Sklenařický potok v Jablonci nad Jizerou nebo přes Jílovku v Martinicích v Krkonoších. „Na většinu mostů v havarijním stavu je připravena nebo se už připravuje projektová dokumentace na kompletní rekonstrukci,“ zdůrazňuje náměstek hejtmana Marek Pieter. Mosty v majetku kraje jsou obecně na nejlepším hodnocení za dobu existence krajů, z celkových 653 jich má 91 nejlepší známku I. Nejvíce mostů, konkrétně 163 má hodnocení IV, v nepříliš dobrém stavu je 56 mostů (hodnocení VI).

DOKSY

V Doksech stálé hledají strážníky

Posílit řady strážníků se stále nedaří městu Doksy. Bylo by potřeba sehnat strážníky tři. Proto se radnice rozhodla zájemce nalákat několika finančními výhodami. Nabízí tarifní plat v 5. platové třídě v nejvyšším stupni bez ohledu na délku praxe, zvláštní příplatek až šest tisíc korun, náborový příplatek ve výši 4 000 Kč a také nástupní osobní ohodnocení dva tisíce korun. Žadatelům nesmí chybět středoškolské vzdělání s maturitou a musí splnit fyzické i psychické testy. Více informací na webových stránkách města.

JESTŘEBÍ

Začínají s opravou kulturního domu

Důstojnější prostředí pro pořádání kulturních akcí získají už brzy lidé v Jestřebí. Díky dotaci z Libereckého kraje se obec v nejbližších dnech pustí do rekonstrukce kulturního domu, konkrétně sálu bývalé knihovny, na kterou získala 300 000 korun. Kromě nových rozvodů či dveří se sál dočká opravy stropu, obložení stěn a podlahy i nové opony. V dalších etapách je v plánu i rekonstrukce sociálního zařízení, šatny nebo knihovny. Ta však bude záviset na získání dalších dotací.

ČESKÁ LÍPA

Strážníci kontrolovali taxikáře

V centru České Lípy v úterý dopoledne probíhala rozsáhlá kontrola vozů taxislužeb. „Kontrola byla plánovaná a prováděli ji strážníci Městské policie Česká Lípa společně s pracovníky odboru dopravy městského úřadu,“ popsala mluvčí strážníků Eva Vlastníková. V jeden okamžik zkontrolovali všechny vozy, které stály na stanovišti u obchodních domů v Sokolské ulici. „Celkem strážníci zkontrolovali pět aut, z nich jedno vykázalo závadu. Mělo propadlou technickou kontrolu,“ doplnila Vlastníková.

Senioři upozornili i na ošklivá zákoutí

První setkání se seniory z České Lípy, kteří mají zájem spolupracovat na rozvoji města, se konalo minulý týden na radnici. Řeč byla například o chátrající zídce u Základní umělecké školy, která kazí dojem z hezky opravené budovy, parkování na Špičáku, dopravním značení i připravované studii mapující přechody pro chodce. Někteří uvítali i možnost spolupracovat na připravovaném projektu regenerace sídliště Holý vrch. „Budu ráda, když se k nám příště připojí i další zájemci, stačí se přihlásit na sekretariátu nebo mailem zaslaným na adresu: prochazkovat@mucl.cz,“ vyzývá seniory starostka Romana Žatecká.

Požádají o dotaci na Dům humanity

Na připravovanou rekonstrukci a přístavbu Domu humanity v Dubické ulici chystá město Česká Lípa využít dotaci. „O dotaci požádáme v březnu z Integrovaného regionálního operačního programu,“ prozrazuje Hana Ezrová, vedoucí investičního oddělení na odboru rozvoje města a investic. Do nové části by se později měl přesunout azylový dům pro matky v nouzi a navýšit by se měla i lůžková kapacita celého zařízení. Vlastní realizace se pak předpokládá v příštím roce. „Na tuto akci už má město vydané stavební povolení a letos bude dokončena také veškerá realizační dokumentace,“ upřesňuje fázi přípravy Ezrová.

Ženu s kočárkem vyděsil staford

Pes bojového plemene se přidal k ženě s kočárkem na sídlišti Slovanka. Ta v obavách z neznámého zvířete přivolala hlídku městské policie. Strážníci psa stafordširského teriéra odchytili a umístili do záchytného kotce. Pes byl ve výborném stavu a měl čip, který ale nebyl evidovaný. Po krátkém čase se ozval muž ze Slovanky, že postrádá svého psa, který mu utekl. Byl to skutečně majitel, který si psa vyzvedl a zaplatil blokovou pokutu za porušení vyhlášky obce.

V klubu Koule pomáhají s učením

Nízkoprahový klub Koule, který funguje při Farní charitě Česká Lípa, má od podzimu pro mladší klienty novou službu. Pracovnice v sociálních službách Hana Loňková pomáhá klientům během otvírací doby klubu zvládat školní úkoly. Děti, klienti ze sociálně vyloučených lokalit, chodí k pracovnici v sociálních službách na doučování, píší s ní domácí úkoly, připravují se na další vyučovací hodiny, převážně češtiny. „Tato pomoc má navíc již nyní první kýžené výsledky. Klienti chodí na doučování rádi a všichni si známku z českého jazyka zlepšili. Navíc pracovnice v sociálních službách komunikuje s pedagogy dětí na jejich kmenových školách a i díky tomu většina těchto pedagogů změnila k těmto žákům přístup,“ popsal Jiří Gottlieber, mediální koordinátor českolipské Farní charity.

Knihovna vyhlásila soutěže pro školáky

Výtvarnou soutěž pro žáky I. stupně základních škol a literární soutěž pro žáky 2. stupně základních škol a středních škol vyhlašuje v rámci oslav 100 let vzniku Československa Městská knihovna v České Lípě. Tématem výtvarné soutěže je Nakresli přání republice ke stoletým narozeninám…, na starší žáky pak čeká libovolný literární útvar na téma 1. světová válka. Výtvarné práce je nutné odevzdat v městské knihovně do 30. 6. 2018, literární díla do 1. 6. 2018.

Strážníci ošetřili zraněnou ženu

Kolaps starší ženy přímo na ulici Jindřicha z Lipé zaznamenala obsluha městského kamerového systému v České Lípě. Kolemjdoucí okamžitě začali pomáhat a volat zdravotníky. Ležící žena měla tržnou ránu na hlavě a byla znatelně otřesená, protože jí v prvních momentech dělalo veliký problém vstát. Operační okamžitě vyslal na místo hlídku výjezdu, která má ve výbavě zdravotnický batoh. Strážníci poskytli ženě kvalifikovanou první pomoc, informovali záchrannou službu a do jejího příjezdu monitorovali zdravotní stav.

MIMOŇ

Soutěží o nejlepší fairtradový počin roku

O titul Fairtradový počin roku usiluje i letos Gymnázium Mimoň. Studenti do soutěže na podporu férového obchodu přihlásily dva projekty vytvoření stále expozice k fair trade v Ekocentru Brniště a férové vaření, které na loni proběhlo dvakrát. Expozice se v ekocentru nachází od loňského dubna, nabízí informace o férovém obchodu i představení školy. Škola ji plánuje doplňovat pravidelnými přednáškami a projektovými dny. O vítězi soutěže rohodne hlasování na facebookovém profilu Fairtradová města.

CVIKOV

Galerie představuje obrazy nejen ze Cvikova

Aktuální výstava v galerii Kulturního centra Sever ve Cvikově představuje díla Hany Štěpánkové. K vidění tu jsou obrazy nejen ze Cvikova, ale také z Jablonného v Podještědí nebo jižních Čech. Výstava je otevřená do 25. února, a to v pondělí a ve středu od 9 do 17 hodin, v ostatní všední dny do 15 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin.

Autor: Redakce

7.2.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Odborný pracovník 25 000 Kč

Specialisté v oblasti podnikové ekonomie Projektový/á ekonom/ka. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost MemBrain s.r.o. je součástí skupiny MEGA, předního světového dodavatele elektromembránových technologií, odpovědnou za výzkum a vývoj nových technologií. Do svého týmu hledá vhodného pracovníka na pozici projektového ekonoma, který je členem dílčích projektových týmů a spolupodílí se na řízení, kontrole a plnění cílů přidělených projektů. Hlavní odpovědností je finanční řízení jednotlivých projektů financovaných z vlastních či veřejných finančních prostředků. Pozice je vhodná pro absolventa., Náplň práce:, -Finanční řízení a administrace výzkumně-vývojových a inovačních projektů, -Příprava podkladů pro nové inovační a investiční projekty , -Komunikace a spolupráce s poskytovatelem dotace, hlavním řešitelem a členy řešitelského týmu, -Komplexní sledování možností a strategii získání finančních zdrojů na řešení projektů z dotačních programů ČR a EU popř. jiných zdrojů, -Kontrola dodržování podmínek spojených se statutem výzkumné organizace, -Spolupráce na udržování a rozvoji partnerských vztahů s tuzemskými a zahraničními partnery v oblasti inovací a společných projektů, Požadujeme:, -VŠ vzdělání - ekonomické zaměření , -Dobrá znalost anglického jazyka , -Dobré organizační a komunikační schopnosti, -Schopnost vlastního úsudku, zodpovědnost, pečlivost, -Schopnost týmové práce, -Dobrou znalost MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) , -Schopnost plnit více rozdílných úkolů najednou, -Řidičský průkaz sk. B , Výhodou je:, -Orientace v dotačních projektech EU a ČR, zejména MPO, MŠMT, TAČR, -Zkušenosti s přípravou přihlášek projektů a finančním řízením a administrací projektů , -Znalost dalšího jazyka (RJ, NJ), -Praxe na obdobné pozici, Nabízíme:, -Zázemí rychle se rozvíjející ryze české společnosti s vlastními výrobky a unikátním "know-how", -Zajímavou práci v perspektivním oboru s možností dalšího profesního rozvoje, doplňování odborných a jazykových dovedností, -Příjemné pracovní prostředí, moderní vybavení, -Příspěvek na firemní stravování, týden dovolené navíc, cafeterii Edenred, příspěvky na penzijní připojištění, telefon i k soukromým účelům, odměny k pracovním a životním jubileím, služební byty., Místo výkonu práce: Stráž pod Ralskem , Termín nástupu: možný ihned příp. dle dohody; jedná se o zástup za mateřskou dovolenou., Nabízená mzda: 25.000,- - 30.000,- Kč, Pokud Vás naše nabídka zaujala, zašlete nám Váš životopis včetně motivačního dopisu na kariera@membrain.cz, kontaktní osoba paní Lenka Košatová.. Pracoviště: Membrain, s. r. o., Pod Vinicí, č.p. 87, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Lenka Košatová, kariera@membrain.cz.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič autobusu 25 000 Kč

Řidiči autobusů v dálkové přepravě osob Řidič autobusové dopravy. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Firma COMPAG, která je součástí mezinárodního koncernu BRANTNER a má dlouholetou tradici v poskytování komunálních služeb v oblasti odpadového hospodářství ne českém trhu, hledá vhodného kandidáta na pozici ŘIDIČ AUTOBUSOVÉ DOPRAVY, Požadujeme:, -Řidičské oprávnění D (digitální karta řidiče výhodou), -Platný profesní průkaz, psychotesty, -Zodpovědnost, spolehlivost a flexibilitu, -Vysoké pracovní nasazení s přirozenou chutí pracovat, -Máme zájem o dlouhodobou spolupráci, nástup možný ihned, Nabízíme:, -Práce v jednosměnném provozu, -HPP, -Zaškolení a zákonná školení, možnost zvyšování kvalifikace, -Adekvátní finanční ohodnocení: bonusy/prémie, -Firemní benefity, První kontakt emailem!. Pracoviště: Compag cz s.r.o., V Lukách, č.p. 95, 471 24 Mimoň. Informace: Petr Snopek, snopek@compag.cz.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 12 200 Kč

Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Dámská/ pánská krejčová/krejčí. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jsme firma zabývající se šitím dámské a pánské konfekce, speciálních oděvů pro armádu, policii a hasiče., NABÍZÍME PRÁCI: vyučeným švadlenám/krejčím, vhodné i pro osoby se zdravotním postižením, dle možností, a nebo nevyučeným s praxí v oboru. Jedná se o práci v sedě s možností střídat pracovní pozice. , POŽADUJEME: znalost technologie šití, šicích strojů, kladný vztah k šití oděvů, manuální zručnost a kvalitně odvedenou práci NABÍZÍME: jednosměnný provoz s možností posunutí prac.doby (pro rodiče s malými dětmi, dojíždějící), možnost zkráceného úvazku na 7,5 hod./den, úkolovou mzdu 12.200,-Kč až 16.000,- Kč , KONTAKT: pouze po telefonické domluvě mezi 9 a 15h, anebo e-mailem zašlete svůj životopis s tel. kontaktem na Vás. VHODNÍ UCHAZEČI BUDOU POZVÁNÍ NA ŠICÍ TEST., Vhodné i pro absolventy, i pro cizince.. Pracoviště: Bohemia - fashion s. r. o., Hálkova, č.p. 838, 473 01 Nový Bor. Informace: Martina Alice Hnídková, m.fodorova@bohemia-fashion.cz,.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 16 000 Kč

Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o seniory (kromě péče o zdravotně postižené) Dispečer tísňové péče. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní místo je vhodné i pro osoby se zdravotním omezením nebo v invalidním důchodu., Jedná se o 12-ti hodinové směny (denní/noční)v režimu krátký/dlouhý týden. Je možný i poloviční úvazek - 6-ti hodinové směny., Náplní práce je obsluha pultu tísňové péče, na který jsou připojení klienti, především senioři., Osvědčení "Pracovník v sociálních službách" výhodou. , Požadujeme znalost práce na PC (word, excel, e-mailová korespondence), psychická odolnost, vstřícnost, komunikativnost, flexibilita, pečlivost a dobrý vztah k seniorům., Více informací na www.andelstrazny.eu. Pracoviště: Anděl strážný, z.ú. - česká lípa, 5. května, č.p. 797, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Radka Lesage, +420 778 411 799.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mše. Ilustrační foto.

V Náhlově oslaví už po desáté zdejší Horní vsi

Hana Mrklasová.
9

Hana Mrklasová si splnila sen. Otevřela si vlastní květinářství

Převážela z Polska léky, měly posloužit při výrobě drog

Liberecký kraj – Pořádnou alergii by musela mít pětadvacetiletá žena z Královéhradeckého kraje, aby spotřebovala všech 5200 tablet léku Cirrus. S igelitkou plnou antialergika vezeného z Polska ji zadrželi celníci v Hrádku nad Nisou.

Flašinetáři to „roztočili“. 9. ročník mezinárodního festivalu trval dva dny

Liberecký kraj – Na sever Čech se sjeli flašinetáři z několika zemí. 

ANKETA: Zaostřeno na krásu Jizerských hor. Pomozte vybrat tu nejlepší fotografii

Jizerské hory /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ – Oblíbená fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky se letos vrací zpět, tentokrát poosmé. Po celou dobu letních prázdnin mají čtenáři Libereckého deníku šanci vybírat nejkrásnější fotografii Jizerských hor. 

O víkendu se poběží RunTour

Liberecký kraj – V Liberci se v sobotu poběží 7. ročník seriálu běžeckých závodů Česká pojišťovna RunTour. Účastníky čeká běh lesním terénem kolem zoologické zahrady a údolím Jizerského potoka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT