VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Na Klíč vyběhnou po dvousté. Strážníci kontrolovali taxikáře

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

7.2.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

NOVOBORSKO

Na Klíč vyběhnou po dvousté

Neděli co neděli se sportovní nadšenci scházejí v Novém Boru za jediným účelem, aby zdolali 760 výškových metrů cestou na vrchol dominanty Lužických hor, kopce Klíč. Většinou v poklusu. Zní to sice jako bláznovství, a možná i je, ale zkrátka se z toho stala tradice. Následující neděli dosáhnou nadšenci mety 200 nepřerušených týdnů. „Napsal mi kamarád, jestli jdu běhat, já jsem si z něj chtěl udělat srandu a řekl jsem mu, že ano, ale jedině když poběžíme na Klíč,“ vyprávěl při příležitosti dosažení první stovky takzvaných konverzačních výběhů duchovní otec akce Pavel Souhrada. K němu se následně přidala celá řada následovatelů, kteří se na start do Nového Boru sjíždějí ze širokého okolí. Jubilejní dvoustý výběh bude od novoborského divadla v 10.30 hodin. Na vrcholu prý lze očekávat i přípitek.

Uzavřená silnice změnila jízdní řády

Na měsíc se v pondělí uzavřela silnice III/26 847 ze Sloupu v Čechách do Radvance. V souvislosti s uzavírkou platí i výlukové jízdní řády autobusů, které v tomto úseku jezdí. Podle krajského koordinátora veřejné dopravy potrvá do 3. března. Provoz bude fungovat obdobně jako během předchozích uzavírek v loňském roce:
- Na linkách 472 (Nový Bor - Lindava - Cvikov) a 474 (Nový Bor - Sloup v Čechách - Zákupy - Mimoň) pojedou všechny spoje mezi Novým Borem a Sloupem po silnici II/268.
- Na lince 481 (Okrouhlá - Nový Bor - Sloup v Čechách - Chotovice - Nový Bor - Okrouhlá) budou okružní spoje č. 1;  9; 12, 14, 16; 18 a 20 vedeny mezi Novým Borem a Sloupem po silnici II/268. 
- Obsluhu obce Radvanec zajistí zvláštní spoje č. 71 - 84 linky 481, které pojedou z Nového Boru do provizorní zastávky Radvanec, autosalon a zpět.

V Boru budou znovu rozdávat kompostéry

Kdo ze zájemců z Nového Boru a jeho částí si nestihl vyzvednout kompostér v prosincovém termínu, má nyní druhou možnost. Výdej kompostérů pro zaregistrované zájemce se opakovaně uskuteční ve středu 21. února v době od 10 do 16 hodin v objektu bývalých stavebnin v Nádražní ulici. V prvním kole si kompostéry vyzvedlo přes 300 lidí. Zahradní nádoby dostávají lidé na zapůjčení na dobu pěti let, s právy a povinnostmi uvedenými v uzavřené smlouvě. Po uplynutí této doby přejdou do jejich vlastnictví.

KROMPACH

Most přes Svitávku patří mezi nejhorší v kraji

Většina mostů v Libereckém kraji je v dobrém stavu, najdou se však i výjimky. Mezi mosty s nejhorším hodnocením VII, kterých je v kraji 12, patří i ten přes řeku Svitávku v Kunraticích u Cvikova. Ve špatném stavu jsou také mosty přes Sklenařický potok v Jablonci nad Jizerou nebo přes Jílovku v Martinicích v Krkonoších. „Na většinu mostů v havarijním stavu je připravena nebo se už připravuje projektová dokumentace na kompletní rekonstrukci,“ zdůrazňuje náměstek hejtmana Marek Pieter. Mosty v majetku kraje jsou obecně na nejlepším hodnocení za dobu existence krajů, z celkových 653 jich má 91 nejlepší známku I. Nejvíce mostů, konkrétně 163 má hodnocení IV, v nepříliš dobrém stavu je 56 mostů (hodnocení VI).

DOKSY

V Doksech stálé hledají strážníky

Posílit řady strážníků se stále nedaří městu Doksy. Bylo by potřeba sehnat strážníky tři. Proto se radnice rozhodla zájemce nalákat několika finančními výhodami. Nabízí tarifní plat v 5. platové třídě v nejvyšším stupni bez ohledu na délku praxe, zvláštní příplatek až šest tisíc korun, náborový příplatek ve výši 4 000 Kč a také nástupní osobní ohodnocení dva tisíce korun. Žadatelům nesmí chybět středoškolské vzdělání s maturitou a musí splnit fyzické i psychické testy. Více informací na webových stránkách města.

JESTŘEBÍ

Začínají s opravou kulturního domu

Důstojnější prostředí pro pořádání kulturních akcí získají už brzy lidé v Jestřebí. Díky dotaci z Libereckého kraje se obec v nejbližších dnech pustí do rekonstrukce kulturního domu, konkrétně sálu bývalé knihovny, na kterou získala 300 000 korun. Kromě nových rozvodů či dveří se sál dočká opravy stropu, obložení stěn a podlahy i nové opony. V dalších etapách je v plánu i rekonstrukce sociálního zařízení, šatny nebo knihovny. Ta však bude záviset na získání dalších dotací.

ČESKÁ LÍPA

Strážníci kontrolovali taxikáře

V centru České Lípy v úterý dopoledne probíhala rozsáhlá kontrola vozů taxislužeb. „Kontrola byla plánovaná a prováděli ji strážníci Městské policie Česká Lípa společně s pracovníky odboru dopravy městského úřadu,“ popsala mluvčí strážníků Eva Vlastníková. V jeden okamžik zkontrolovali všechny vozy, které stály na stanovišti u obchodních domů v Sokolské ulici. „Celkem strážníci zkontrolovali pět aut, z nich jedno vykázalo závadu. Mělo propadlou technickou kontrolu,“ doplnila Vlastníková.

Senioři upozornili i na ošklivá zákoutí

První setkání se seniory z České Lípy, kteří mají zájem spolupracovat na rozvoji města, se konalo minulý týden na radnici. Řeč byla například o chátrající zídce u Základní umělecké školy, která kazí dojem z hezky opravené budovy, parkování na Špičáku, dopravním značení i připravované studii mapující přechody pro chodce. Někteří uvítali i možnost spolupracovat na připravovaném projektu regenerace sídliště Holý vrch. „Budu ráda, když se k nám příště připojí i další zájemci, stačí se přihlásit na sekretariátu nebo mailem zaslaným na adresu: prochazkovat@mucl.cz,“ vyzývá seniory starostka Romana Žatecká.

Požádají o dotaci na Dům humanity

Na připravovanou rekonstrukci a přístavbu Domu humanity v Dubické ulici chystá město Česká Lípa využít dotaci. „O dotaci požádáme v březnu z Integrovaného regionálního operačního programu,“ prozrazuje Hana Ezrová, vedoucí investičního oddělení na odboru rozvoje města a investic. Do nové části by se později měl přesunout azylový dům pro matky v nouzi a navýšit by se měla i lůžková kapacita celého zařízení. Vlastní realizace se pak předpokládá v příštím roce. „Na tuto akci už má město vydané stavební povolení a letos bude dokončena také veškerá realizační dokumentace,“ upřesňuje fázi přípravy Ezrová.

Ženu s kočárkem vyděsil staford

Pes bojového plemene se přidal k ženě s kočárkem na sídlišti Slovanka. Ta v obavách z neznámého zvířete přivolala hlídku městské policie. Strážníci psa stafordširského teriéra odchytili a umístili do záchytného kotce. Pes byl ve výborném stavu a měl čip, který ale nebyl evidovaný. Po krátkém čase se ozval muž ze Slovanky, že postrádá svého psa, který mu utekl. Byl to skutečně majitel, který si psa vyzvedl a zaplatil blokovou pokutu za porušení vyhlášky obce.

V klubu Koule pomáhají s učením

Nízkoprahový klub Koule, který funguje při Farní charitě Česká Lípa, má od podzimu pro mladší klienty novou službu. Pracovnice v sociálních službách Hana Loňková pomáhá klientům během otvírací doby klubu zvládat školní úkoly. Děti, klienti ze sociálně vyloučených lokalit, chodí k pracovnici v sociálních službách na doučování, píší s ní domácí úkoly, připravují se na další vyučovací hodiny, převážně češtiny. „Tato pomoc má navíc již nyní první kýžené výsledky. Klienti chodí na doučování rádi a všichni si známku z českého jazyka zlepšili. Navíc pracovnice v sociálních službách komunikuje s pedagogy dětí na jejich kmenových školách a i díky tomu většina těchto pedagogů změnila k těmto žákům přístup,“ popsal Jiří Gottlieber, mediální koordinátor českolipské Farní charity.

Knihovna vyhlásila soutěže pro školáky

Výtvarnou soutěž pro žáky I. stupně základních škol a literární soutěž pro žáky 2. stupně základních škol a středních škol vyhlašuje v rámci oslav 100 let vzniku Československa Městská knihovna v České Lípě. Tématem výtvarné soutěže je Nakresli přání republice ke stoletým narozeninám…, na starší žáky pak čeká libovolný literární útvar na téma 1. světová válka. Výtvarné práce je nutné odevzdat v městské knihovně do 30. 6. 2018, literární díla do 1. 6. 2018.

Strážníci ošetřili zraněnou ženu

Kolaps starší ženy přímo na ulici Jindřicha z Lipé zaznamenala obsluha městského kamerového systému v České Lípě. Kolemjdoucí okamžitě začali pomáhat a volat zdravotníky. Ležící žena měla tržnou ránu na hlavě a byla znatelně otřesená, protože jí v prvních momentech dělalo veliký problém vstát. Operační okamžitě vyslal na místo hlídku výjezdu, která má ve výbavě zdravotnický batoh. Strážníci poskytli ženě kvalifikovanou první pomoc, informovali záchrannou službu a do jejího příjezdu monitorovali zdravotní stav.

MIMOŇ

Soutěží o nejlepší fairtradový počin roku

O titul Fairtradový počin roku usiluje i letos Gymnázium Mimoň. Studenti do soutěže na podporu férového obchodu přihlásily dva projekty vytvoření stále expozice k fair trade v Ekocentru Brniště a férové vaření, které na loni proběhlo dvakrát. Expozice se v ekocentru nachází od loňského dubna, nabízí informace o férovém obchodu i představení školy. Škola ji plánuje doplňovat pravidelnými přednáškami a projektovými dny. O vítězi soutěže rohodne hlasování na facebookovém profilu Fairtradová města.

CVIKOV

Galerie představuje obrazy nejen ze Cvikova

Aktuální výstava v galerii Kulturního centra Sever ve Cvikově představuje díla Hany Štěpánkové. K vidění tu jsou obrazy nejen ze Cvikova, ale také z Jablonného v Podještědí nebo jižních Čech. Výstava je otevřená do 25. února, a to v pondělí a ve středu od 9 do 17 hodin, v ostatní všední dny do 15 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin.

Autor: Redakce

7.2.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Služby - Služby Provozní pracovník(17 000 Kč)

Vedoucí provozu sportovních zařízení Provozní. Požadované vzdělání: úsv. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - pracovní poměr: na dobu určitou (min.1 rok s možností smlouvy na dobu neurčitou), - doba zaměstnání: nástup možný ihned nebo po dohodě, , Požadujeme: prokazatelná praxe v restauračním provozu, trestní bezúhonnost, organizační a komunikační schopnosti, znalost práce na PC, časová flexibilita, loajalita, iniciativa, zodpovědnost, spolehlivost, pozitivní a kreativní přístup k práci, zastat pracovní činnost číšníka-servírky., Nabízíme: stravné ve formě stravenek, 5 týdnů dovolené, volné vstupy na sportoviště organizace, Strukturovaný životopis: zaslat na adresu - Máchova 203, 471 27 Stráž pod Ralskem, - email: reditel@pandasport.cz., Termín zaslání životopisu: do 20.3.2018, Máchova 203, 471 27 Stráž pod Ralskem, okres Česká Lípa, Tel.+Fax +420 483 034 071.. Pracoviště: Panda sport, příspěvková organizace, Máchova, č.p. 203, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Zdeněk Šimon, +420 733 184 778.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník(18 000 Kč)

Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o zdravotně postižené Sociální pracovník/ sociální pracovnice. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Česká Lípa, Úvazek: celý (8 hodin denně), možno i zkrácený úvazek, Nabízíme:, - zajímavou, různorodou a kreativní práci v kanceláři i v terénu, - zaškolení, metodické vedení, supervizi a další rozvoj, - dovolená navíc, home-office, teambuilding, Náplň práce:, - individuální a skupinová práce s lidmi se znevýhodněním za účelem podpory získání zaměstnání – poskytujeme sociální rehabilitaci formou podporovaného zaměstnávání, více na www.rytmusliberec.cz, - spolupráce se zaměstnavateli (aktivní vyhledávání, konzultace, poradenství), dalšími sociálními službami a institucemi, rodinami, opatrovníky, - prezentace služby veřejnosti, Požadavky:, - min. VOŠ (v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., O sociálních službách), - uživatelská znalost PC (Word, internet, Excel, Power Point), - zodpovědný přístup k práci, tvořivé a otevřené myšlení, samostatnost a aktivní přístup k řešení úkolů, komunikační schopnosti, flexibilitu, trpělivost, schopnost pracovat samostatně i v týmu, - ochota učit se novým věcem, Plat: od 18 000 do 20 000 Kč, Nástup: březen 2018, Kontakt: Mgr. Denisa Oslejová – 776 889 775, Životopis a motivační dopis zasílejte na rytmusliberec@seznam.cz, případně na adresu Palachova 504/7, 468 41 Liberec 1 do 5. 3. 2018 - vybraní uchazeči budou telefonicky přizvání k výběrovému řízení, které proběhne v liberecké kanceláři (Palachova 504/7, Liberec 1, 460 01)., Zaměstnavatel si vyhrazuje právo výběrové řízení kdykoliv zrušit.. Pracoviště: Rytmus liberec, o.p.s. - 001, Školní, č.p. 2213, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Denisa Oslejová, +420 776 889 775.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Seřizovač(24 000 Kč)

Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) SOUSTRUŽNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, - výuční list , - praxe ve strojírenském oboru, - manuální zručnost, Nabízíme:, - práce v jednosměnném provozu, - práce na HPP, - možnost stravování v závodní jídelně s příspěvkem na obědy, - nástup možný ihned, - mzda v závislosti na praxi 24.000 - 28.000,- Kč, Zaslat životopis e-mailem.. Pracoviště: Ml tuning, spol. s r.o.-002, Tovární, č.p. 102, 471 25 Jablonné v Podještědí. Informace: Nikola Ševců, .

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce(15 000 Kč)

Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: prodejna v Kauflandu, Nový Bor, Popis práce: prodej pekařských a cukrářských výrobků., Požadavky: praxe v prodejně nebo v potravinářství výhodou, , Pracovní doba: PO-PÁ ranní od 5:30 - 13:30 hodin, odpolední od 13:30 - 21:00 hodin, SO-NE- dle rozpisu směn., První kontakt e-mailem nebo telefonicky v čase od 9 - 14 hodin., Nabízíme závodní stravování.. Pracoviště: Jizerské pekárny, spol. s r. o. - nový bor - 001, B. Egermanna, č.p. 950, 473 01 Nový Bor. Informace: Lucie Žáčková, +420 725 524 166.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Martin Půta.

Liberecký kraj hledá opět osobnosti pro Poctu hejtmana

Máchovo jezero v prosinci 2016.

Do Máchova jezera nebude přitékat tolik nečistot

Soukalová své stříbro má, teď už sní o vnoučatech od dcery Gábiny

V rodinné sbírce Soukalových se vyjímají (zatím tři) stříbrné olympijské medaile. Ovšem na jednu placku se práší už delší dobu. Má se to tak: Gabriela Soukalová přivezla domů do Jablonce nad Nisou stříbro z běžkařské štafety z her v Sarajevu 1984. A přesně třicet let nato ji v Soči napodobila její dcera Gabriela, která slavila hned dvakrát díky biatlonu.

Soupeře skolila chřipka. Bor nakonec vyzval Sedmihorky

Nový Bor/ Mšeno - Kvůli chřipkové epidemii hráčů SK Mondi Štětí muselo vedení fotbalového klubu FC Nový Bor narychlo dohodnout přípravný zápas s jiným soupeřem.

Školka pro nejmenší bude přijímat žádosti příští týden

Česká Lípa - Mateřská škola Arbesova v České Lípě, která bude od března provozovat tzv. dětské skupiny pro děti ve věku od jednoho do tří let, vyhlásila termíny pro podávání žádostí o přijetí.

NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ Tomáše Ježka Ralsko v Českolipském deníku

Českolipsko – Ve středu 21. února přinese tištěný Českolipský deník čtenářům další díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT