VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Na Klíč vyběhnou po dvousté. Strážníci kontrolovali taxikáře

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

7.2.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

NOVOBORSKO

Na Klíč vyběhnou po dvousté

Neděli co neděli se sportovní nadšenci scházejí v Novém Boru za jediným účelem, aby zdolali 760 výškových metrů cestou na vrchol dominanty Lužických hor, kopce Klíč. Většinou v poklusu. Zní to sice jako bláznovství, a možná i je, ale zkrátka se z toho stala tradice. Následující neděli dosáhnou nadšenci mety 200 nepřerušených týdnů. „Napsal mi kamarád, jestli jdu běhat, já jsem si z něj chtěl udělat srandu a řekl jsem mu, že ano, ale jedině když poběžíme na Klíč,“ vyprávěl při příležitosti dosažení první stovky takzvaných konverzačních výběhů duchovní otec akce Pavel Souhrada. K němu se následně přidala celá řada následovatelů, kteří se na start do Nového Boru sjíždějí ze širokého okolí. Jubilejní dvoustý výběh bude od novoborského divadla v 10.30 hodin. Na vrcholu prý lze očekávat i přípitek.

Uzavřená silnice změnila jízdní řády

Na měsíc se v pondělí uzavřela silnice III/26 847 ze Sloupu v Čechách do Radvance. V souvislosti s uzavírkou platí i výlukové jízdní řády autobusů, které v tomto úseku jezdí. Podle krajského koordinátora veřejné dopravy potrvá do 3. března. Provoz bude fungovat obdobně jako během předchozích uzavírek v loňském roce:
- Na linkách 472 (Nový Bor - Lindava - Cvikov) a 474 (Nový Bor - Sloup v Čechách - Zákupy - Mimoň) pojedou všechny spoje mezi Novým Borem a Sloupem po silnici II/268.
- Na lince 481 (Okrouhlá - Nový Bor - Sloup v Čechách - Chotovice - Nový Bor - Okrouhlá) budou okružní spoje č. 1;  9; 12, 14, 16; 18 a 20 vedeny mezi Novým Borem a Sloupem po silnici II/268. 
- Obsluhu obce Radvanec zajistí zvláštní spoje č. 71 - 84 linky 481, které pojedou z Nového Boru do provizorní zastávky Radvanec, autosalon a zpět.

V Boru budou znovu rozdávat kompostéry

Kdo ze zájemců z Nového Boru a jeho částí si nestihl vyzvednout kompostér v prosincovém termínu, má nyní druhou možnost. Výdej kompostérů pro zaregistrované zájemce se opakovaně uskuteční ve středu 21. února v době od 10 do 16 hodin v objektu bývalých stavebnin v Nádražní ulici. V prvním kole si kompostéry vyzvedlo přes 300 lidí. Zahradní nádoby dostávají lidé na zapůjčení na dobu pěti let, s právy a povinnostmi uvedenými v uzavřené smlouvě. Po uplynutí této doby přejdou do jejich vlastnictví.

KROMPACH

Most přes Svitávku patří mezi nejhorší v kraji

Většina mostů v Libereckém kraji je v dobrém stavu, najdou se však i výjimky. Mezi mosty s nejhorším hodnocením VII, kterých je v kraji 12, patří i ten přes řeku Svitávku v Kunraticích u Cvikova. Ve špatném stavu jsou také mosty přes Sklenařický potok v Jablonci nad Jizerou nebo přes Jílovku v Martinicích v Krkonoších. „Na většinu mostů v havarijním stavu je připravena nebo se už připravuje projektová dokumentace na kompletní rekonstrukci,“ zdůrazňuje náměstek hejtmana Marek Pieter. Mosty v majetku kraje jsou obecně na nejlepším hodnocení za dobu existence krajů, z celkových 653 jich má 91 nejlepší známku I. Nejvíce mostů, konkrétně 163 má hodnocení IV, v nepříliš dobrém stavu je 56 mostů (hodnocení VI).

DOKSY

V Doksech stálé hledají strážníky

Posílit řady strážníků se stále nedaří městu Doksy. Bylo by potřeba sehnat strážníky tři. Proto se radnice rozhodla zájemce nalákat několika finančními výhodami. Nabízí tarifní plat v 5. platové třídě v nejvyšším stupni bez ohledu na délku praxe, zvláštní příplatek až šest tisíc korun, náborový příplatek ve výši 4 000 Kč a také nástupní osobní ohodnocení dva tisíce korun. Žadatelům nesmí chybět středoškolské vzdělání s maturitou a musí splnit fyzické i psychické testy. Více informací na webových stránkách města.

JESTŘEBÍ

Začínají s opravou kulturního domu

Důstojnější prostředí pro pořádání kulturních akcí získají už brzy lidé v Jestřebí. Díky dotaci z Libereckého kraje se obec v nejbližších dnech pustí do rekonstrukce kulturního domu, konkrétně sálu bývalé knihovny, na kterou získala 300 000 korun. Kromě nových rozvodů či dveří se sál dočká opravy stropu, obložení stěn a podlahy i nové opony. V dalších etapách je v plánu i rekonstrukce sociálního zařízení, šatny nebo knihovny. Ta však bude záviset na získání dalších dotací.

ČESKÁ LÍPA

Strážníci kontrolovali taxikáře

V centru České Lípy v úterý dopoledne probíhala rozsáhlá kontrola vozů taxislužeb. „Kontrola byla plánovaná a prováděli ji strážníci Městské policie Česká Lípa společně s pracovníky odboru dopravy městského úřadu,“ popsala mluvčí strážníků Eva Vlastníková. V jeden okamžik zkontrolovali všechny vozy, které stály na stanovišti u obchodních domů v Sokolské ulici. „Celkem strážníci zkontrolovali pět aut, z nich jedno vykázalo závadu. Mělo propadlou technickou kontrolu,“ doplnila Vlastníková.

Senioři upozornili i na ošklivá zákoutí

První setkání se seniory z České Lípy, kteří mají zájem spolupracovat na rozvoji města, se konalo minulý týden na radnici. Řeč byla například o chátrající zídce u Základní umělecké školy, která kazí dojem z hezky opravené budovy, parkování na Špičáku, dopravním značení i připravované studii mapující přechody pro chodce. Někteří uvítali i možnost spolupracovat na připravovaném projektu regenerace sídliště Holý vrch. „Budu ráda, když se k nám příště připojí i další zájemci, stačí se přihlásit na sekretariátu nebo mailem zaslaným na adresu: prochazkovat@mucl.cz,“ vyzývá seniory starostka Romana Žatecká.

Požádají o dotaci na Dům humanity

Na připravovanou rekonstrukci a přístavbu Domu humanity v Dubické ulici chystá město Česká Lípa využít dotaci. „O dotaci požádáme v březnu z Integrovaného regionálního operačního programu,“ prozrazuje Hana Ezrová, vedoucí investičního oddělení na odboru rozvoje města a investic. Do nové části by se později měl přesunout azylový dům pro matky v nouzi a navýšit by se měla i lůžková kapacita celého zařízení. Vlastní realizace se pak předpokládá v příštím roce. „Na tuto akci už má město vydané stavební povolení a letos bude dokončena také veškerá realizační dokumentace,“ upřesňuje fázi přípravy Ezrová.

Ženu s kočárkem vyděsil staford

Pes bojového plemene se přidal k ženě s kočárkem na sídlišti Slovanka. Ta v obavách z neznámého zvířete přivolala hlídku městské policie. Strážníci psa stafordširského teriéra odchytili a umístili do záchytného kotce. Pes byl ve výborném stavu a měl čip, který ale nebyl evidovaný. Po krátkém čase se ozval muž ze Slovanky, že postrádá svého psa, který mu utekl. Byl to skutečně majitel, který si psa vyzvedl a zaplatil blokovou pokutu za porušení vyhlášky obce.

V klubu Koule pomáhají s učením

Nízkoprahový klub Koule, který funguje při Farní charitě Česká Lípa, má od podzimu pro mladší klienty novou službu. Pracovnice v sociálních službách Hana Loňková pomáhá klientům během otvírací doby klubu zvládat školní úkoly. Děti, klienti ze sociálně vyloučených lokalit, chodí k pracovnici v sociálních službách na doučování, píší s ní domácí úkoly, připravují se na další vyučovací hodiny, převážně češtiny. „Tato pomoc má navíc již nyní první kýžené výsledky. Klienti chodí na doučování rádi a všichni si známku z českého jazyka zlepšili. Navíc pracovnice v sociálních službách komunikuje s pedagogy dětí na jejich kmenových školách a i díky tomu většina těchto pedagogů změnila k těmto žákům přístup,“ popsal Jiří Gottlieber, mediální koordinátor českolipské Farní charity.

Knihovna vyhlásila soutěže pro školáky

Výtvarnou soutěž pro žáky I. stupně základních škol a literární soutěž pro žáky 2. stupně základních škol a středních škol vyhlašuje v rámci oslav 100 let vzniku Československa Městská knihovna v České Lípě. Tématem výtvarné soutěže je Nakresli přání republice ke stoletým narozeninám…, na starší žáky pak čeká libovolný literární útvar na téma 1. světová válka. Výtvarné práce je nutné odevzdat v městské knihovně do 30. 6. 2018, literární díla do 1. 6. 2018.

Strážníci ošetřili zraněnou ženu

Kolaps starší ženy přímo na ulici Jindřicha z Lipé zaznamenala obsluha městského kamerového systému v České Lípě. Kolemjdoucí okamžitě začali pomáhat a volat zdravotníky. Ležící žena měla tržnou ránu na hlavě a byla znatelně otřesená, protože jí v prvních momentech dělalo veliký problém vstát. Operační okamžitě vyslal na místo hlídku výjezdu, která má ve výbavě zdravotnický batoh. Strážníci poskytli ženě kvalifikovanou první pomoc, informovali záchrannou službu a do jejího příjezdu monitorovali zdravotní stav.

MIMOŇ

Soutěží o nejlepší fairtradový počin roku

O titul Fairtradový počin roku usiluje i letos Gymnázium Mimoň. Studenti do soutěže na podporu férového obchodu přihlásily dva projekty vytvoření stále expozice k fair trade v Ekocentru Brniště a férové vaření, které na loni proběhlo dvakrát. Expozice se v ekocentru nachází od loňského dubna, nabízí informace o férovém obchodu i představení školy. Škola ji plánuje doplňovat pravidelnými přednáškami a projektovými dny. O vítězi soutěže rohodne hlasování na facebookovém profilu Fairtradová města.

CVIKOV

Galerie představuje obrazy nejen ze Cvikova

Aktuální výstava v galerii Kulturního centra Sever ve Cvikově představuje díla Hany Štěpánkové. K vidění tu jsou obrazy nejen ze Cvikova, ale také z Jablonného v Podještědí nebo jižních Čech. Výstava je otevřená do 25. února, a to v pondělí a ve středu od 9 do 17 hodin, v ostatní všední dny do 15 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin.

Autor: Redakce

7.2.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 24 100 Kč Lékaři specialisté Lékař/ka na oddělení ARO. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Purkyňova 1849, Česká Lípa, Mzdové podmínky budou dohodnuty při osobním setkání , Nabízíme: zázemí stabilní ziskové akciové společnosti, moderní pracovní prostředí, přístrojové vybavení na vysoké úrovni, výborné finanční ohodnocení, možnosti profesního růstu, možnost trvalého vzdělávání. Dále nabízíme Zdravé stravování za zvýhodněné ceny, významnou podporu vzdělávání bez kvalifikačních dohod včetně studijního volna, týden dovolené navíc, příspěvek na penzijní připojištění, věrnostní kartu s maximální slevou do Nemocniční lékárny a Centra zdraví, odměny za pracovní výročí, výhodné mobilní tarify i pro rodinné příslušníky, pomoc při zajištění ubytování, společenské akce., Požadujeme: VŠ vzdělání dle zákona č. 95/2004 Sb., specializovanou způsobilost v oboru (případně absolvent nebo lékař se základním kmenem), morální a občanská bezúhonnost, příjemné vystupování a zájem o obor., Nástup možný ihned nebo dle dohody.. Pracoviště: Nemocnice s poliklinikou česká lípa, a.s., Purkyňova, č.p. 1849, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Pavlína Pilařová, +420 487 954 035. Služby - Služby Ostatní pomocní a nekvalifikovaní 13 700 Kč Pracovníci pro ruční praní a žehlení pradlena. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13700 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: Praxe výhodou. Zodpovědnost, práce v týmu, čistý trestní rejstřík, příjemné vystupování, flexibilita, spolehlivost, odolnost vůči stresu,komunikativnost. , Benefity: zaučení, dobré zázemí, stravovací bonusy, možnost ubytování, práce v kolektivu, jiné zaměstnanecké bonusy. Vhodné pro absolventy! , , Nástup od 1. 12. 2018., , Kam se hlásit: Mikič Pavel, tel.: 739451662 nebo osobně na adrese: Máchova 265, Stráž pod Ralskem. , Možnost HPP či DPP.. Pracoviště: Pampeliška, o.p.s. - stráž pod ralskem, Máchova, č.p. 265, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Pavel Mikič, +420 739 451 662. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 12 200 Kč Taxikáři osobních a malých dodávkových automobilů Řidič/ka taxi a dispečer/ka dopravy. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘP sk. B, věk minimálně 21 let, bezúhonnost, čistý trestní rejstřík.. Pracoviště: Taxi služba, Pivovarská, č.p. 3157, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Miloslav Mála, +420 777 733 829-kdykoliv. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 16 000 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Požadujeme: vyučení v oboru zedník, praxi min. 3 roky. Pomocný dělník, práce ve stavebnictví., Místo výkonu práce: okres Česká Lípa. Možnost ubytování - zajištěno, bude odečteno., Benefity: Prémie, stravenky., Kontakt telefonicky nebo e-mailem., Pracovní pozice vhodná i pro cizince!. Pracoviště: Mistav - cl, s. r. o., 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Dana Janouchová, +420 733 534 496,487 522 375.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mandrage.

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Den zdraví Pojďme žít zdravě proběhl 18. října v Novém Boru na Českolipsku.
8

FOTO: V Novém Boru se žilo zdravě

FOTO: Pro Štěpánka vyrobili korunu ze skla

Českolipsko – Český tenista Radek Štěpánek se ve čtvrtek rozloučil s fanoušky na exhibici zápasem s novopečeným vítězem US Open Novakem Djokovičem. 

Bezdomovci z Kravař pomohli do léčebny

Kravaře – Pepa, jinak též řečený Houba, už nebude svým chováním rušit život v Kravařích. Jel se léčit z alkoholismu do Šluknova. Bezdomovec, o jímž způsobených problémech už Deník psal, přislíbil, že se bude snažit léčbu nezanedbat. „Nic jiného mi nezbývá, jinak umřu,“ říká 51letý Pepa chvíli předtím, než nastoupí do auta kravařských sociálních služeb na cestu k novému životu. Pokud vydrží.

Policisté si posvítili na řidiče i chodce

Česká Lípa - Na noční kontroly vyrazili policisté v České Lípě a Liberci.

Krajský fotbal: Věchet dal další hattrick, Stráž je třetí

Česká Lípa - Forma Radima Věcheta nebere konce. S osmnácti góly vede tabulku střelců I. A třídy. 

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT