Rozšíření úředních hodin

Česká Lípa - Pracoviště Městského úřadu v České Lípě, kde se vydávají parkovací průkazy označující vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou na odboru sociálních věcí a zdravotnictví v Děčínské ulici má nově rozšířené úřední hodiny. Pro veřejnost tak toto pracoviště bude fungovat v pondělí a ve středu od 8 do 11:30 a 12:30 17 hodin a nově i v úterý a čtvrtek od 8 do 11:30. Zbytek pracovišť na odboru sociálních věcí a zdravotnictví má úřední dny v pondělí a ve středu od 8 do 11:30 a od 12:30 do 17 hodin.

Číslo dne: 4

Českolipsko - Poslední čtyři dny mají sportovní fanoušci z regionu možnost hlasovat v anketě o Nejúspěšnějšího sportovce Českolipska za rok 2014. Můžete opět rozhodnout o finalistech a vybrat si svou Hvězdu Deníku. Aktualizovanou nominační listinu najdete ZDE Nominační listina Nejúspěšnější sportovec okresu 2014. Hlasovací kupon dnes najdete v tištěném Deníku na straně 2 a na stránkách Deníku jej zveřejníme každý den až do pátku 15. 1., kdy hlasování končí. Počítají se jen originální a kompletně vyplněné kupony.  Hlasovací lístky posílejte poštou (nebo přineste osobně do redakce) na adresu Českolipský deník, Mariánská 216, Česká Lípa. Slavnostní vyhlášení ankety se uskuteční ve čtvrtek 29. ledna 2015 v Městském divadle v Novém Boru.

Jízdu vzdala v půli kopce, pak nabourala

Polevsko - Dopravní nehodu dvou osobních aut si vyžádalo nedělní mrazivé počasí na Českolipsku. Dvaatřicetiletá řidička havarovala mezi Polevskem a Kytlicemi, její vůz potom narazil do dalšího, které sjelo kvůli špatným povětrnostním podmínkám do příkopu krátce předtím. Šoférka řídila Ford Focus a zhruba dvacet minut před 19. hodinou jela ve směru z Polevska na Kytlice. Podle informací policie žena při průjezdu zatáčkou v mírném stoupání vzdala kvůli námraze řízení a zastavila. Auto se jí ale vymklo kontrole. Srážka se obešla bez zranění, škoda je 15 tisíc korun.

Do domu se vloupal kvůli kabelům

Nový Bor - Dva padesátimetrové a jeden čtyřicet metrů dlouhý prodlužovací kabel v hodnotě 6 tisíc 400 korun. S kuriózním lupem neznámý pachatel odešel ze sklepa rodinného domu v Podskalské ulici v Novém Boru, kam se vloupal ze soboty na neděli. „Zloděj nejprve vnikl na zahradu, poté k zadním dveřím do sklepních prostor a ty následně vysklil," popsala mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Dveře otevřel jednoduše, klíčem z druhé strany otvorem, který vznikl po rozbití skla. Policisté po pachateli nyní pátrají. V případě, že se jej podaří dopadnout, hrozí mu obvinění nejen z krádeže, ale i porušení domovní svobody.

Zhasni hráli v Lípě pro charitu

Česká Lípa - Po Novém Boru si mohli koncert oceňované novoborské folkové kapely Zhasni vychutnat také lidé v České Lípě. Vystoupila v Centru textilního tisku v pátek večer na tradičním tříkrálovém koncertu, který pořádá Farní charita Česká Lípa ve spolupráci s příspěvkovou organizací Lipý Česká Lípa u příležitosti Tříkrálové sbírky 2015. Vstupné se platilo dobrovolné do tříkrálové kasičky. Zhasni oslavili nedávno 10 let svého trvání.

V Lípě začal svoz vánočních stromků

Česká Lípa - Odzdobené vánoční stromky už od začátku ledna obklopují kontejnery na českolipských sídlištích. Jejich svoz začal v pondělí. Další termín vyhlásila českolipská radnice na 26. ledna. Stromky mají lidé odkládat na stanoviště tříděných odpadů nebo ke kontejnerům 1100 l na komunální odpad.

V sobotu padaly teplotní rekordy

Českolipsko - Na řadě míst na severu Čech v sobotu padly teplotní rekordy. Zřejmě nejtepleji bylo v Ústí nad Labem-Vaňově, kde naměřili 16,8 stupně Celsia. V Jablonném v Podještědí naměřili 14,4 stupně, což je o dvě desetiny víc než 10. ledna 1991, v České Lípě v sobotu bylo 15,4 stupně, dosavadní rekord 14,8 stupně byl také z 10. ledna, ale roku 1991. V Liberci padl rovněž rekord platný pro celý leden, byl opět z 10. ledna 1991, kdy tam bylo 13,5, zatímco uplynulou sobotu tam naměřili 14,2 stupně. Ze 138 stanic Českého hydrometeorologického ústavu, které měří teplotu víc než 30 let, byl rekord pro 10. leden překonán na více než 40 z nich.

Knihovna sváží seniory

Mimoň - I v novém roce nabízí Městská knihovna v Mimoni unikátní službu pro seniory nad 65 let. Tou je svoz do knihovny mikrobusem. Koná se jednou za 14 dnů vždy v pondělí dopoledne mezi 8. a 9. hodinou. První letošní svoz se uskuteční již dnes. Svoz zajišťují Sociální služby města Mimoň a služba je pro čtenáře bezplatná. Svozový mikrobus zájemci nepřehlédnou, je zřetelně označen logem Městské knihovny a nápisem „Knihovna". Před nastoupením je potřeba se prokázat čtenářským průkazem, který je knihovnou zvlášť označen.

Cizinka řídila pod vlivem drog

Nový Bor - Soud v pátek potrestal šestadvacetiletou řidičku, kterou policisté ve středu zadrželi po dopravní kontrole. Byla pod vlivem drog a v zákazu řízení všech motorových vozidel. Policisté ženu kontrolovali ve středu asi hodinu po půlnoci v ulici Bedřicha Egermanna v Novém Boru. Zjistili, že jí loni v červenci liberecký magistrát zakázal řídit a navíc měla pozitivní test na drogy. Vzhledem k tomu, že se jedná o cizinku, u které hrozilo, že by se trestnímu stíhání vyhýbala, zadrželi ji policisté téhož dne v rámci takzvaného „superzkráceného" přípravného řízení a včera ráno ji předvedli rovnou před soud, kde se zodpovídala z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Od soudu odešla s podmíněným trestem odnětí svobody v trvání 6 měsíců se zkušební dobou na 1 rok a také s pokutou 25 000 korun.

Volejbalisté Loko zůstávají na třetí příčce

Česká Lípa - Muži volejbalového oddílu TJ Lokomotiva Česká Lípa jsou po dalším dvojkole ve druhé lize na třetím místě. Potvrdily to jejich dva domácí zápasy s mužstvem VK Jirkov/ Ervěnice. V tom prvním Českolipští prohráli 2:3 (19, -23, 20, -21, -11), aby odpoledne zvítězili 3:1 (-19, 32, 23, 21). Následující sobotu jedou hráči Loko pod vysoké sítě do Chabařovic.

Dorostenci Doks obsadili v Bělé 2. místo

Bělá pod Bezdězem - Druhé místo obsadili dorostenci TJ Doksy na turnaji v sálovém fotbale v Bělé pod Bezdězem, kde se prezentovalo šest týmů. Z prvenství se díky lepšímu skóre radovalo Mn. Hradiště. Nejlepším gólmanem byl zaslouženě vyhlášen Martin Novotný (TJ Doksy), jenž v pěti zápasech inkasoval jedinou branku! Sestava Doks: Martin Novotný, Lukáš Balík, Jan Doubrava, Jakub Doubrava, Milan Semecký, Dominik Paramund, Tomáš Karas, Martin Kněžour, Matěj Šimon, Martin Věchet, Martin Bartošovič.