VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Zlodějku chytli těsně po činu. Děti budou hledat v zámku medvědy

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

11.6.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

Zlodějku chytli těsně po činu

Během pochůzky v centru města zaznamenal strážník Městské policie Česká Lípa ženu, která vyběhla z prodejny drogerie na náměstí Dr. E. Beneše. Honila ji další žena, jak se později ukázalo, vedoucí obchodu. Strážník na prchající zakřičel, ať se zastaví, žena se zřejmě vylekala a poslechla. Zlodějka pak vyzkoušela trik s nepřízní osudu: je ve finanční tísni, manžel ji mlátí, je těhotná a nemá kde bydlet, tak aby ji nechali jít. Srdceryvný příběh ale nezapůsobil, žena musela vrátit dva parfémy za 1 400 Kč a dostala pokutu.

Správcem 3D bludiště je nájemce areálu v Dubici

Správcem vodního hřiště a 3D bludiště v rekreačním areálu Dubice se stal současný nájemce, společnost Wake sport. Novou smlouvu na správu těchto zařízení v trvání do 31. 12. 2020 schválili radní. Správce 3D bludiště, který bude vykonávat dozor na atrakci, musí zajistit dodržování provozního řádu, odhadnout způsobilost dětí pro vstup do bludiště, má za povinnost přivolat hasiče či záchrannou službu, pokud to vyžaduje situace, a řadu dalších povinností. Bludiště musí být pod neustálým dohledem, což vyřeší umístění kamery a fyzická kontrola každých cca 30 minut.

Na turisty čeká nová vizitka

Novou turistickou vizitku ke 100. výročí vzniku Československa si můžete zakoupit v Regionálním turistickém a informačním centru na náměstí T. G. Masaryka České Lípě. Z důvodu poptávky z řad turistů pořídilo Regionální turistické informační centrum v České Lípě 100 ks těchto turistických vizitek. Všeobecně patří turistické vizitky k nejprodávanějším produktům sezony.

Sousedské spory mezi dvěma rodinami gradují

Patrně kvůli kusu pozemku se vyhrotily vztahy mezi dvěma rodinami v České Lípě. Hádek, urážek a nadávek nejsou ušetřené ani děti. Minulý víkend se sem sjeli strážníci i policisté kvůli údajnému rušení nočního klidu. Nic protiprávního však hlídky neshledaly. Druhý den volali jedni ze sousedů, že jim druzí vulgárně nadávají a dokonce jeden z členů rodiny jim měl vyhrožovat fyzickým útokem, přičemž držel v ruce železnou tyč. Sprška hrubých výrazů létala přes plot celý den a nebyly ušetřené ani děti. Po vyslechnutí obou znesvářených stran bylo strážníkům jasné, že rozepře trvají už dlouho, že se bude těžko hledat jediný viník. Dospělým proto doporučili řešit záležitost jako občanskoprávní spor.

Senioři se chystají na sportovní hry

Nejen sportovní soupeření českolipských a žitavských seniorů, ale i vzájemné poznávání a navazování nových přátelství během společných chvil, přinesou Sportovní hry seniorů bez hranic. Ty se, díky finanční podpoře Evropské unie a euroregionu Nisa, konají 15. 16. června v České Lípě. Kromě sportování vyrazí senioři také na plavbu lodí po Máchově jezeře.

Řidič se netrápil se značením

V protisměru, bez technické, bez pojištění a bez řidičáku. Tak jezdil po českolipském náměstí T. G. Masaryka 22tiletý řidič ze středních Čech. Strážníci městské policie ho zastavili a výsledek byl víc než překvapující. Protože auto nesplňovalo podmínky provozu, musela ho posádka odtlačit mimo komunikaci. Městský kamerový systém ale zaznamenal, jak asi o dvě hodiny později muž nasedl a odjel. S jedinou změnou oproti příjezdu: nejel v protisměru. Že jízda po českolipském náměstí je asi oříškem, dokazuje i nedávný případ řidičky, která v noci přijela, zaparkovala a ubytovala se v hotelu. Kamerový systém zaznamenal její auto stojící opačně. Žena vysvětlila, že v noci přijela podle navigace a vůbec si nevšímala značek.

ZÁKUPY

Děti budou hledat v zámku medvědy

Speciální prohlídky pro děti chystá na letní prázdniny zámek v Zákupech. Po památce bude nejmenší návštěvníky opět provázet princezna, navíc ale budou po zámku hledat schované plyšové medvídky. Zámek Zákupy je známý chovem medvěda hnědého, který obývá bývalý hradní příkop. Zákupský medvěd Medoušek oslavil v roce 2018 neuvěřitelné 25. narozeniny, a proto k tomuto výročí připravili na letní prázdniny speciální dětské prohlídky věnované právě jemu. Probíhat budou celé léto vždy od 10.30 a 14.30 hodin.

JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ

Školáci se dočkají venkovní učebny

Jakmile se začátkem prázdnin opustí základní školy v Jablonném v Podještědí děti, vystřídají je řemeslníci. Město připravilo na léto v areálech škol několik investičních akcí. Nových asfaltových povrchů se dočkají parkovací plochy ZŠ praktické a speciální a pracovat se bude také na tělocvičen u ZŠ v ulici U školy. „Značně poškozená fasáda jihovýchodní strany tělocvičen bude nejprve opravena a poté zateplena,“ uvedl starosta Jiří Rýdl. Novinkou, na kterou se mohou žáci v září těšit, bude venkovní učebna.

DUBÁ

Chatky na koupališti dostaly nové střechy

Přípravy na letní sezonu jsou v plném proudu také v areálu koupaliště v Nedamově. Město Dubá se letos pustilo do oprav několika chatek v místním autokempu, které dostaly zbrusu nové střechy. „Pro jejich výměnu jsme se rozhodli z toho důvodu, že původní krytina byla ve špatném stavu. Při letošní vichřici došlo k jejich poškození a do chatek místy zatékalo. Střechu jsme měnili celkem na pěti chatkách,“ uvedla starostka Dubé Zdeňka Šepsová.

Z REGIONU

Nových silnic se dočkají ve Ždírci i Žandově

Liberecký kraj už vybírá firmu, která se pustí do opravy silnice ze Ždírce do Blatců a na hranici kraje. Úsek o délce 5,5 kilometru dostane nový povrch a v plánu je obnova nezpevněných krajnic i opravy propustků. Oprav se dočká i silnice v úseku Podlesí Novosedlo, která poté přejde do vlastnictví Horní Police. Pracovat se brzy začne na silnici I/9 rovněž u Chlumu a také v Žandově, kde se bude rekonstruovat silnice II. třídy od města na hranici kraje.

130 let KČT připomíná výstava na kraji

Klub českých turistů (KČT) slaví významné jubileum. K jeho 130. narozeninám tento týden začala ve vestibulu Krajského úřadu v Liberci výstava, která potrvá až do 29. června. Na výstavě se představuje většina turistických oddílů pod hlavičkou KČT z celého Libereckého kraje od České Lípy až pod Krkonoše. Každý oddíl zde seznamuje návštěvníky se svojí historií, významnými osobnostmi podporovatelů turistiky a se svými charakteristickými akcemi pro veřejnost. V expozici jsou také k vidění zajímavé turistické artefakty.

SPORT

Rozhodnutí Disciplinární komise

POKUTY:
LUFT David (Brniště): 300,-Kč (§ 46/2).
HALČIN Lukáš (Cvikov B): 300,- Kč (§ 46/2).
VACEK Luboš (Starý Šachov): 300,- Kč (§ 46/2).
(všechna výše uvedená opatření jsou zanesena do informačního systému FAČR,finanční tresty jsou řešeny přes sběrné faktury klubů). 

Autor: Redakce

11.6.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Pracovnk údržby budov 16 000 Kč

Pomocní pracovníci údržby budov a souvisejících prostor PRACOVNÍK ÚDRŽBY. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplní práce je správa budov., Požadujeme řidičský průkaz skupiny B., Nabízíme: ubytování, zaměstnanecké stravování.. Pracoviště: Malevil, s.r.o., 471 25 Jablonné v Podještědí. Informace: Vladislav Chvátal, +420 734 749 801.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 12 200 Kč

Taxikáři osobních a malých dodávkových automobilů Řidič/ka taxi a dispečer/ka dopravy. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘP sk. B, věk minimálně 21 let, bezúhonnost, čistý trestní rejstřík.. Pracoviště: Taxi služba, Pivovarská, č.p. 3157, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Miloslav Mála, +420 777 733 829-kdykoliv.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 000 Kč

Prodavači v prodejnách Prodavač/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: Komunikativnost, kultivovanost, zodpovědnost, týmová spolupráce, praxe z obchodu výhodou, zájem o práci., Náplň práce: Prodej zboží na prodejně, příjem, oceňování, vybalování, doplňování zboží. Vyřizování objednávek. , Práce na DPP výhledově s možností na HPP., Nabízíme: stravenky., Pozice je vhodná i pro absolventy!. Pracoviště: Tradetex servis, s.r.o., Mánesova, č.p. 2055, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Helena Buštová, +420 487 874 171,775 284 044.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 20 450 Kč

Specialisté v oblasti sociální práce sociální pracovnice / pracovník pro sociálně-právní ochranu dětí v odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20450 kč, mzda max. 30750 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika pracovní pozice: zajišťování sociálně-právní ochrany dětí dle zákona, č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů, na území správního obvodu města Česká Lípa, jakožto obce s rozšířenou působností podle přílohy č. 2 k zákonu č. 314/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů , Druh práce: referentka / referent sociálně-právní ochrany, Místo výkonu práce:Městský úřad Česká Lípa, Platové podmínky a platové zařazení: 11. platová třída, která podle platného katalogu prací odpovídá nejvýše zařazenému vykonávanému druhu práce (platová třída je v tarifním rozpětí od 20 450 do 30 750 Kč podle zápočtu let odborné praxe), osobní příplatek dle ust. § 131 zákoníku práce, zvláštní příplatek dle ust. § 129 zákoníku práce, Předpokládaný termín nástupu: dle dohody, Pracovní poměr bude sjednán na dobu: neurčitou, Zákonné předpoklady: úředníkem se může stát fyzická osoba, která je státním občanem České republiky (případně i cizím státním občanem a má v České republice trvalý pobyt), dosáhla věku 18 let, je způsobilá k právním úkonům, je bezúhonná, ovládá jednací jazyk, a splňuje další předpoklady pro výkon správních činností stanovené zvláštním právním předpisem (např. kvalifikační předpoklady stanovené zákonem), Kvalifikační předpoklady: vysokoškolské vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání dle ust., § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, Poznámka: úředník je povinen do 18 měsíců od vzniku pracovního poměru prokázat zvláštní odbornou způsobilost dle vyhlášky č. 512/2002 Sb., Požadavky stanovené městem Česká Lípa pro uchazeče:, -znalost související legislativy, -komunikační schopnosti, sociální cítění, vstřícnost, -výborná znalost práce s MS Office , -řidičské oprávnění sk. B - aktivní řidič , Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 4 sick days, prémie, pružná pracovní doba, stravování formou jídelních kupónů, příspěvek na penzijní připojištění, pravidelné zvyšování kvalifikace formou školení, služební mobilní telefon., Písemná přihláška uchazeče k vyhlášenému výběrovému řízení musí obsahovat:, jméno, příjmení, titul uchazeče - datum a místo narození - státní příslušnost - místo trvalého pobytu - číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana) - název příslušné funkce, o kterou se uchazeč uchází - datum a podpis uchazeče, K přihlášce uchazeč připojí:, -životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech,, -výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší 3 měsíce, u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením),, -úředně ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání , Lhůta pro podání přihlášky do: 17. 8. 2018 - 12:00 hodin , Způsob podání přihlášky: obálku označenou "VŘ - referentka / referent pro sociálně-právní ochranu dětí" zaslat na adresu: Tajemník MěÚ, Městský úřad, nám T. G. M. č. p. 1., 470 36 Česká Lípa nebo předat osobně v podatelně MěÚ Česká Lípa., Po ukončeném výběrovém řízení si mohou uchazeči svoje doklady a ostatní písemnosti osobně vyzvednout v oddělení personalistiky a mezd - následně budou tyto protokolárně skartovány., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.. Pracoviště: Městský úřad česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Málková, +420 487 881 116.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Základní škola. Ilustrační foto.

Konec vlhkých zdí. ZŠ Sever mění v kuchyni vzduchotechniku

Starosta Kravař Vít Vomáčka promluvil během ceremonie.
1

Tak jsem se dočkal! říká starosta obce Kravaře Vít Vomáčka

Českolipské roztleskávačky přivezly z Prahy zlato

Česká Lípa – Roztleskávačky Ledovky z českolipské ZŠ Jižní vyhrály Mia Festival a staly se mistryněmi republiky.

FOTO: Známý běžec zdolává Evropu. V úterý navštívil také Ještěd

Liberecký kraj – Na Ještěd. Přesně tam zamířil bývalý europoslanec, ambasador a běžecký nadšenec Edvard Kožušník, který se 12. července vydal z Helsinek do Španělska na charitativní běh.

Na sklářský festival v Novém Boru dorazí umělci až z Japonska

Nový Bor – Padesátka výtvarníků obsadí v říjnu na čtyři dny Nový Bor.

V České Lípě proběhne veřejný závod v quadratlonu

Česká Lípa – Tři disciplíny jsou českolipské příspěvkové organizaci Sport málo. Na sklonku léta uspořádá v Dubici závod v quadratlonu. K běhu, plavání a jízdě na kolech budou moci závodníci od 8 do 99 let zápolit také v paddelboardingu na vodách nádrže v Dubici.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT