VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Zlodějku chytli těsně po činu. Děti budou hledat v zámku medvědy

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

11.6.2018
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

ČESKÁ LÍPA

Zlodějku chytli těsně po činu

Během pochůzky v centru města zaznamenal strážník Městské policie Česká Lípa ženu, která vyběhla z prodejny drogerie na náměstí Dr. E. Beneše. Honila ji další žena, jak se později ukázalo, vedoucí obchodu. Strážník na prchající zakřičel, ať se zastaví, žena se zřejmě vylekala a poslechla. Zlodějka pak vyzkoušela trik s nepřízní osudu: je ve finanční tísni, manžel ji mlátí, je těhotná a nemá kde bydlet, tak aby ji nechali jít. Srdceryvný příběh ale nezapůsobil, žena musela vrátit dva parfémy za 1 400 Kč a dostala pokutu.

Správcem 3D bludiště je nájemce areálu v Dubici

Správcem vodního hřiště a 3D bludiště v rekreačním areálu Dubice se stal současný nájemce, společnost Wake sport. Novou smlouvu na správu těchto zařízení v trvání do 31. 12. 2020 schválili radní. Správce 3D bludiště, který bude vykonávat dozor na atrakci, musí zajistit dodržování provozního řádu, odhadnout způsobilost dětí pro vstup do bludiště, má za povinnost přivolat hasiče či záchrannou službu, pokud to vyžaduje situace, a řadu dalších povinností. Bludiště musí být pod neustálým dohledem, což vyřeší umístění kamery a fyzická kontrola každých cca 30 minut.

Na turisty čeká nová vizitka

Novou turistickou vizitku ke 100. výročí vzniku Československa si můžete zakoupit v Regionálním turistickém a informačním centru na náměstí T. G. Masaryka České Lípě. Z důvodu poptávky z řad turistů pořídilo Regionální turistické informační centrum v České Lípě 100 ks těchto turistických vizitek. Všeobecně patří turistické vizitky k nejprodávanějším produktům sezony.

Sousedské spory mezi dvěma rodinami gradují

Patrně kvůli kusu pozemku se vyhrotily vztahy mezi dvěma rodinami v České Lípě. Hádek, urážek a nadávek nejsou ušetřené ani děti. Minulý víkend se sem sjeli strážníci i policisté kvůli údajnému rušení nočního klidu. Nic protiprávního však hlídky neshledaly. Druhý den volali jedni ze sousedů, že jim druzí vulgárně nadávají a dokonce jeden z členů rodiny jim měl vyhrožovat fyzickým útokem, přičemž držel v ruce železnou tyč. Sprška hrubých výrazů létala přes plot celý den a nebyly ušetřené ani děti. Po vyslechnutí obou znesvářených stran bylo strážníkům jasné, že rozepře trvají už dlouho, že se bude těžko hledat jediný viník. Dospělým proto doporučili řešit záležitost jako občanskoprávní spor.

Senioři se chystají na sportovní hry

Nejen sportovní soupeření českolipských a žitavských seniorů, ale i vzájemné poznávání a navazování nových přátelství během společných chvil, přinesou Sportovní hry seniorů bez hranic. Ty se, díky finanční podpoře Evropské unie a euroregionu Nisa, konají 15. 16. června v České Lípě. Kromě sportování vyrazí senioři také na plavbu lodí po Máchově jezeře.

Řidič se netrápil se značením

V protisměru, bez technické, bez pojištění a bez řidičáku. Tak jezdil po českolipském náměstí T. G. Masaryka 22tiletý řidič ze středních Čech. Strážníci městské policie ho zastavili a výsledek byl víc než překvapující. Protože auto nesplňovalo podmínky provozu, musela ho posádka odtlačit mimo komunikaci. Městský kamerový systém ale zaznamenal, jak asi o dvě hodiny později muž nasedl a odjel. S jedinou změnou oproti příjezdu: nejel v protisměru. Že jízda po českolipském náměstí je asi oříškem, dokazuje i nedávný případ řidičky, která v noci přijela, zaparkovala a ubytovala se v hotelu. Kamerový systém zaznamenal její auto stojící opačně. Žena vysvětlila, že v noci přijela podle navigace a vůbec si nevšímala značek.

ZÁKUPY

Děti budou hledat v zámku medvědy

Speciální prohlídky pro děti chystá na letní prázdniny zámek v Zákupech. Po památce bude nejmenší návštěvníky opět provázet princezna, navíc ale budou po zámku hledat schované plyšové medvídky. Zámek Zákupy je známý chovem medvěda hnědého, který obývá bývalý hradní příkop. Zákupský medvěd Medoušek oslavil v roce 2018 neuvěřitelné 25. narozeniny, a proto k tomuto výročí připravili na letní prázdniny speciální dětské prohlídky věnované právě jemu. Probíhat budou celé léto vždy od 10.30 a 14.30 hodin.

JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ

Školáci se dočkají venkovní učebny

Jakmile se začátkem prázdnin opustí základní školy v Jablonném v Podještědí děti, vystřídají je řemeslníci. Město připravilo na léto v areálech škol několik investičních akcí. Nových asfaltových povrchů se dočkají parkovací plochy ZŠ praktické a speciální a pracovat se bude také na tělocvičen u ZŠ v ulici U školy. „Značně poškozená fasáda jihovýchodní strany tělocvičen bude nejprve opravena a poté zateplena,“ uvedl starosta Jiří Rýdl. Novinkou, na kterou se mohou žáci v září těšit, bude venkovní učebna.

DUBÁ

Chatky na koupališti dostaly nové střechy

Přípravy na letní sezonu jsou v plném proudu také v areálu koupaliště v Nedamově. Město Dubá se letos pustilo do oprav několika chatek v místním autokempu, které dostaly zbrusu nové střechy. „Pro jejich výměnu jsme se rozhodli z toho důvodu, že původní krytina byla ve špatném stavu. Při letošní vichřici došlo k jejich poškození a do chatek místy zatékalo. Střechu jsme měnili celkem na pěti chatkách,“ uvedla starostka Dubé Zdeňka Šepsová.

Z REGIONU

Nových silnic se dočkají ve Ždírci i Žandově

Liberecký kraj už vybírá firmu, která se pustí do opravy silnice ze Ždírce do Blatců a na hranici kraje. Úsek o délce 5,5 kilometru dostane nový povrch a v plánu je obnova nezpevněných krajnic i opravy propustků. Oprav se dočká i silnice v úseku Podlesí Novosedlo, která poté přejde do vlastnictví Horní Police. Pracovat se brzy začne na silnici I/9 rovněž u Chlumu a také v Žandově, kde se bude rekonstruovat silnice II. třídy od města na hranici kraje.

130 let KČT připomíná výstava na kraji

Klub českých turistů (KČT) slaví významné jubileum. K jeho 130. narozeninám tento týden začala ve vestibulu Krajského úřadu v Liberci výstava, která potrvá až do 29. června. Na výstavě se představuje většina turistických oddílů pod hlavičkou KČT z celého Libereckého kraje od České Lípy až pod Krkonoše. Každý oddíl zde seznamuje návštěvníky se svojí historií, významnými osobnostmi podporovatelů turistiky a se svými charakteristickými akcemi pro veřejnost. V expozici jsou také k vidění zajímavé turistické artefakty.

SPORT

Rozhodnutí Disciplinární komise

POKUTY:
LUFT David (Brniště): 300,-Kč (§ 46/2).
HALČIN Lukáš (Cvikov B): 300,- Kč (§ 46/2).
VACEK Luboš (Starý Šachov): 300,- Kč (§ 46/2).
(všechna výše uvedená opatření jsou zanesena do informačního systému FAČR,finanční tresty jsou řešeny přes sběrné faktury klubů). 

Autor: Redakce

11.6.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Kuchař/ka v stravovacím provozu 18 000 Kč Hledáme pro náš stravovací provoz, firemní jídelnu v České Lípě. Výroba - Výroba Kvalitáři a testovači výrobků 21 500 Kč Kvalitáři a testovači výrobků, laboranti (kromě potravin a nápojů) Výrobní kontrola. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21500 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 13. Poznámka: Náplň práce:, - kontrola kvality skleněných asferických čoček pro automobilový průmysl, - práce s PC, - manipulace se skleněným produktem, Požadujeme:, - manuální zručnost, jemnou motoriku prstů, rychlost, -spolehlivost, samostatnost, - pozornost, trpělivost, - ochotu pracovat ve 3 směnném provozu, - kladný přístup k práci a učit se nové věci, Nabízíme:, - smlouvu na dobu určitou s možností přechodu na dobu neurčitou, - perspektivní zaměstnání v zázemí prosperující nadnárodní společnosti, - možnost dalšího rozvoje, - řadu zaměstnaneckých výhod (26 dní dovolené, stravenky, dopravné, příspěvek na školku a dětské hromadné rekreace, příspěvek na dioptrické brýle, poukázka na prací prostředky aj.), Pozice je vhodná i pro cizince a absolventy., Kontakt e-mailem: buresova@docteroptics.cz. Při osobním kontaktu životopisy s sebou!. Pracoviště: Docter optics s.r.o., Chelčického, č.p. 1932, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Dana Burešová, buresova@docteroptics.cz. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 15 000 Kč Pomocní skladníci Skladový dělník. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplní práce je spolupráce při rozvozu zboží v okr. Česká Lípa, pomocné práce ve skladu., Pracovní poměr je možný uzavřít na hlavní pracovním poměr nebo na dohodu o pracovní činnosti., Lze uzavřít hlavní pracovnípoměr neboDPČ, při obou poměrech lze poskytnout prémie do 25% podle objemu prodaného zboží v daném měsíci., Uvedená směnnost je na domluvě., První kontakt telefonicky či emailem, případně po předchozí dohodě osobně v Mimoni.. Pracoviště: Jiří štěpánek - 01, Okrouhlická, č.p. 141, 471 24 Mimoň. Informace: Jiří; Štěpánek, +420 724 064 299. Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 13 000 Kč Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech Brusič/ka ve výrobě. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: samostatnost, flexibilitu, umění zacházet s brusnou technikou, manuální zručnost. ŘP sk. B., Vhodné pro absolventy., Místo výkonu práce: Jana Roháče 59, Dubá.. Pracoviště: Jaroslav baláček-003, Jana Roháče, č.p. 59, 471 41 Dubá. Informace: Jaroslav Baláček, +420 731 527 302.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

 V České Lípě a Liberci proběhla dopravně bezpečnostní akce.

Policisté si posvítili na řidiče i chodce

Ilustrační foto.

Krajský fotbal: Věchet dal další hattrick, Stráž je třetí

Hráči McDonald´s Cupu se zúčastnili rozlučky Tomáše Rosického. Co jim vzkázal?

/VIDEO/ Jeden z nejlepších fotbalistů české historie letos v červnu definitivně skončil s profesionálním fotbalem. Tomáš Rosický se po boku mezinárodních hvězd typu Cesc Fábregas, Petr Čech nebo Karel Poborský rozloučil na pražské Letné ve velkém stylu. Samozřejmě u toho nemohli chybět ani ti nejlepší a nejtalentovanější fotbalisté, kteří se probojovali do minulého ročníku McDonald’s Cupu.

Dubou povedou nové tváře

Dubá - Velké změny ve vedení města čekají po komunálních volbách Dubou.

Hedvika Mikešová oprášila dovednost babiček a háčkuje kulichy

Liberecký kraj – Co je nejdůležitější součástí zimního outfitu? No přece hřejivá a v ideálním případě i stylová čepice, která zaujme na první pohled. Ruční výrobě kulichů se ve svém volném čase věnuje i 32letá Hedvika Mikešová z Rádla společně s maminkou. „Každý kulíšek POM POM projde našima rukama s péčí a láskou,“ říká tvůrkyně.

Další pašerák s kradeným autem do cíle v Polsku nedojel

Liberecký kraj – Úkol zní jasně. Dostat kradené auto z Německa či Rakouska do cílové stanice v Polsku a nezastavit za žádnou cenu. Najatí pašeráci v luxusních vozech se pak závratnou rychlostí řítí po českých silnicích a Liberecký kraj je jejich oblíbenou tranzitní trasou. Za poslední týden skončili v rukou policistů dva kurýři z Polska. V aktuálním případě z pondělí nepomohly zátarasy ani namířená zbraň. Pachatele zastavil až betonový sloup.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT