MIMOŇ

Gymnázium v Mimoni soutěží o Fairtradový počin roku 2016

Se dvěma projekty se studenti Gymnázia Mimoň zapojili do soutěže o nejlepší český příklad dobré praxe v podpoře fair trade, tedy spravedlivého obchodu, který lidem z rozvojových zemí dává možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Mimoňské gymnázium je první faitraidovou školou v Libereckém kraji a pravidelně pořádá akce na podporu kampaně. „Dostali jsme se tímto do podvědomí občanů Mimoně i okolí, dokonce mě i kolegy oslovili pedagogové z jiných poměrně vzdálených škol na různých školeních a setkáních. Hovoří se o nás jako o tom gymplu, kde propagují fair trade," říká učitel Václav Hylmar. Hlasování probíhá na facebookovém profilu Fairtradová města.

ČESKÁ LÍPA

Příležitost pro budoucí nevěsty

Již tuto neděli vypukne v Kulturním domě Crystal v České Lípě svatební veletrh. Nevšední akce začíná od 10 hodin a budou zde představeny nové trendy a svatební inspirace. Všichni zájemci si na místě mohou prohlédnout svatební šaty, spodní prádlo, snubní prsteny, obuv, květiny, šperky, bižuterii, foto, video a hudbu pro svatební den. Dále na návštěvníky veletrhu čekají ochutnávky cukráren, pekárny, nebo cateringové společnosti. Lidé budou moci shlédnout také svatební přehlídku, taneční show a tak dále. Druhý ročník veletrhu si připravilo českolipské svatební studio Romantik, ve spolupráci s dalšími partnery. Veletrh je nejenom výstavní, ale i prodejní, a to dokonce se slevami až 30 procent.

STRÁŽ POD RALSKEM

Věznice Stráž pod Ralskem nabízí další pracovní místa

Stráž pod Ralskem Možnost uplatnění nabízí ve věznici Stráž pod Ralskem. Od ledna zde mají volná některá pracovní místa. Aktuálně věznice potřebuje zejména vychovatele, lékaře a muže na pozici strážného dozorce. Dozorce věznice shání opakovaně. Na začátku minulého roku ve věznici chybělo celkem šestnáct strážných a dozorců.

DUBÁ

V Dubé je stále nedostatek hasičů

Nedostatek dobrovolných hasičů trápí Dubou. „V loňském roce jsem prostřednictvím zpravodaje několikrát vyzývala případné zájemce o činnost hasičů ke spolupráci. Odezva ze strany občanů byla bohužel minimální," uvedla starostka Dubé Zdeňka Šepsová. I přesto se podařilo přijmout zatím dvě nové posily, které se brzy připojí do řad místních dobrovolných hasičů. „I když jsme získali nové členy jednotky, kterým patří poděkování za ochotu pomoci městu i samotným občanům, kteří se mohou ocitnout v nesnázích, platí nadále, že uvítáme každého, kdo by byl ochotný vstoupit mezi naše dobrovolné hasiče," dodává starostka. Nové posily zatím připravuje velitel jednotky pan Jaroslav Hoza, který nováčky učí teoretickou část přípravy. Praktickou část se naučí hlavně při samotných výjezdech.

DOKSY

Doksy opraví silnice a chodníky

Nového povrchu se letos dočkají tři ulice v Doksech. Pracovat se bude v Luční, Družstevní a Lesní ulici. V plánu jsou i rekonstrukce chodníků, a to v ulicích Mimoňská a Hálkova a rovněž chodníku na pláž na Jarmilině stezce ve Splavech.

KRIMI

Kradl dámské prádlo

Za bílého dne se snažil krást jednadvacetiletý mladík staré kabely a nářadí v kůlně ve Vlčím Dole. Majitel jej přistihl a přivolal hlídku městské policie. Ta na místě přistihla spoře oděného mladého muže bez dokladů, zato s igelitovou taškou. Její obsah ukázal strážníkům dobrovolně. Obsahovala několik kusů dámského spodního prádla. Mladík ani nezapíral, přiznal, že prádlo ukradl v České Lípě na balkoně paneláku, který by už ale nedokázal nalézt. Protože měl mladík za sebou už více takových krádeží, předali ho strážníci kolegům ze státní policie.

SPORT

Doksy daly 10 gólů

Desetigólovou výhrou (10:1) fotbalistů Doks nad Šluknovem (I. B třída Ústeckého kraje) skončil další z přípravných zápasů svěřenců trenéra Michaela Šimka, kteří se nyní herně připravují na zimním turnaji v Děčíně. Dokští měli původně nastoupit v rámci 2. kola proti FK Český Lev Neštěmice, jenže ten měl v tomto termínu dopředu dohodnutý duel s jistým soupeřem z Německa, a tak pořadatelé zajistili náhradního soupeře. Ve 3. kole (11. 4. od 15 hodin) hrají Doksy s Vilémovem.

Českolipští hráči porazili Trnovany

Třetiligoví kuželkáři České Lípy zvítězili ve 14. kole soutěže nad Hvězdou Trnovany 7:1 a nadále zůstávají na první příčce s tříbodovým náskokem před Lokomotivou Trutnov. V nadcházejícím kole zajíždí českolipský celek do herny Lokomotivy Ústí nad Labem, která v sobotu padla 2:6 s Teplicemi a v tabulce je šestá.
TJ Kuželky Česká Lípa - KK Hvězda Trnovany B 7:1 3146-2906 (17,5:6,5).