Sobotní dopoledne nejen pro milovníky kuriózních vozítek zorganizovala obec Kravaře, Sdružení sport a kultura a Josef Kračmer, jako hlavní organizátor.„Tento rok jsme měli větší účast než ten minulý,“ upřesnil Kračmer s tím, že letos bylo vehiklů třináct oproti loňským osmi. „Jedinou podmínkou účasti bylo, aby vozidlo jelo, ale mohlo se i tlačit,“ upřesnil kritéria pro přijetí do soutěže.

Kromě spanilé jízdy byla připravena i celá řada soutěží. Soutěžilo se například o Chytrolína roku, kde se na prvním místě v zodpovězení dvaceti záludných otázek umístila Irena Procházková. Mužské klání v páce s velkým přehledem na prvním místě obsadil Radek Procházka.

Házeli pánví

Mrskání pánví není ovšem podle názvu vystoupení břišní tanečnice, ale hod klasickou kuchyňskou pánví za záda. Hodnotilo se, kdo dál dohodil. I když se zdá, že je to ryze ženská disciplína, na první místo opět usedl muž Petr Dubina. Za zmíněné disciplíny byly ceny pro účastníky velmi příjemné. Láhev šampusu nebo rumu, utopenci nebo gumové rukavice.

Hodnotila se i nádhera všech zúčastněných vehiklů. První místo a dvacet litrů nafty si za svůj skvost na čtyřech kolech odnesl Petr Adamec.
K tomu připočtěme skvělé slunečné počasí, výborný guláš nebo klobásu a skvělou domácí atmosféru. V Kravařích to během sobotního dopoledne opravdu žilo a nejen účastníci tradičního klání, ale i ostatní návštěvníci si užili dopolední zábavy.

Autor: Tomáš Mařas