Pro nejnovější budovu v areálu britské centrály společnosti Sky vznikla instalace Billion Pixels. Naprogramované dynamické scény svítidla tak umí zobrazit stejnou barevnou škálu jako na televizních panelech nově uvedeného produktu Glass TV.

Design tvoří skupiny ručně foukaných křišťálových komponentů. Vertikální klastr je vytvořen z řady koulí zavěšených nad sebou, a to na jediném laně. Pro tento projekt je specifické, že u jednotlivých skupin lze kombinovat různé metody nasvícení. Jednotlivé scény jsou programovány tematicky, a to jak na všední dny, tak i k významným příležitostem. Instalace se dokonce dokáže propojit s televizním vysíláním a přizpůsobit barvy odstínům promítaným v danou chvíli na obrazovkách v prostoru recepce.

„Výsledné svítidlo splnilo a v některých ohledech předčilo naše očekávání. Když vstoupím, cítím nesmírnou hrdost, že jsme vytvořili harmonickou součást této budovy. Celou instalaci vnímám jako ztělesnění identity značky Sky Glass. A v neposlední řadě – je prostě nádherná!” Tak za zadavatele SKY Creative Agency hodnotí spolupráci Ceri Sampson - Group Executive Creative Director: Brand & Design.

Jiráskovo divadlo v České Lípě.
Ještě půl roku. Jiráskovo divadlo v České Lípě se otevře v září

Vstupní halu tradičního francouzského bankovního domu Crédit Agricole ve městě Clermont-Ferrand ozdobili čeští tvůrci 14 metrů vysokým křišťálovým svítidlem. Příchozí mohou v átriu obdivovat světelnou „show“, kterou spouští právě setkání návštěvníků s pracovníky banky nebo pohyb zaměstnanců.

Za návrhem designu stojí francouzské studio Tan Gram Sbaf. Každý prvek tohoto nadčasového řešení má svůj význam. Svítidlo se skládá z 226 ručně foukaných křišťálových sfér, které představují jednotlivé pobočky banky. Jejich různorodé tvary a velikosti pak odkazují k různým typům klientů a jejich vlastnostem. Křišťálové komponenty tvoří vertikální 14 metrů vysokou dráhu, kterou proudí světlo.

Stejně jako v předchozí představené instalaci, jde o originály vytvořeny tuzemskými sklářskými mistry v Kamenickém Šenově a precizně umístěny tak, aby výsledný efekt přinesl požadovaný zážitek. Díky technologii snímající pohyb se denní osvětlení mění v zářivý světelný gejzír. Právě tyto interaktivní a dynamické funkce svítidla jej dělají unikátním.

Dokský a starosplavský masopust 2023.
FOTO: Masopustní zábavou žili i lidé u Máchova jezera. Podívejte se

Obě originální řešení spojují technologické inovace v kombinaci s nadčasovým designem a vznikly ve spolupráci zahraničních kreativních studií se specialisty Preciosa Lighting.

„Inovace jsou součástí naší filozofie, kterou se nám daří naplňovat díky spolupráci na podobných projektech s využitím nejmodernějších technologií tak, abychom plnili naše poslání - propojení světla, křišťálu a emocí. Neotřelá přání našich partnerů nám tak umožňují prezentovat, že samotná realizace je limitována především odvahou zadavatelů, více než dostupnými technologiemi a uměním našich mistrů sklářů,“ představuje projekty Jan Volšík, ředitel obchodu a marketingu společnosti Preciosa Lighting.