Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Křižovatku upravili tak, že stále nemá nikdo přednost

Česká Lípa - V České Lípě je stále mnoho křižovatek s velmi nejasným, zavádějícím nebo nelogickým značením

22.1.2008
SDÍLEJ:

Křižovatka bez přednostiFoto: Deník/Petr Jeník

TESTOVÁ OTÁZKA Z AUTOŠKOLY

Komu dá přednost řidič, který na křižovatku přijede zdola?
a) oběma vozům přijíždějícím shora
b) ani jednomu vozu přijíždějícímu shora
c) jednomu přednost dá a druhému ne


Ačkoli se to zdá jako největší nesmysl, který by obsolvent autoškoly okamžitě zavrhl, odpověď C je správně. Vysvětlení v článku.

V České Lípě je stále mnoho křižovatek s velmi nejasným, zavádějícím nebo nelogickým značením a to i přesto, že město už několikrát vyhlásilo akci, ve které žádalo občany, aby na podobné křižovatky upozornili.
Na několik takových míst upozornila radnici i redakce českolipského deníku. Většinu nedostatků město na náš popud odstranilo, ale v jednom případě svým pokusem o nápravu situace křižovatku ještě více znepřehlednilo.
Křižovatka mezi ulicemi Berkovou, Jindřicha z Lipé a Prokopa Holého v centru České Lípy je tak i nadále pastí paradoxně pro pozorné řidiče.
Testovou otázku, kdo má přednost na křižovatce, jsme položili také zkušebnímu komisaři Jiřímu Němečkovi, který ověřuje znalosti budoucích řidičů vycházejících z autoškol.
„Oběma automobilům na fotografiích bych dal logicky přednost. Jedou po hlavní silnici,“ odpovídá Jiří Němeček.
Po jeho odpovědi ho informujeme, že stříbrný automobil (fotografie dole) přijel na křižovatku z ulice Prokopa Holého, tedy z levé strany.
„Tomu bych tedy podle pravidel silničního provozu přednost dávat nemusel a naopak by podle značení a podle pravidla pravé ruky měl dát přednost on mě,“ mění Jiří Němeček svůj názor. „I v tomto případě bych mu však přednost dal. Křižovatka je tak nepřehledná, že bych raději pár vteřin počkal, než aby se stal nějaký malér,“ dodává na závěr a přesvědčuje nás o tom, že na křižovatce skutečně není něco v pořádku.
Takových míst, které mohou řidiče lehce přivést do maléru je v České Lípě hned několik. Dalším příkladem je ulice Mariánská, která vypadá jako hlavní, ale označená tak nikde není. Automobily vyjíždějící zprava z ulice U Spojů nebo od dětského domova by tak podle pravidel měly mít přednost.
Neméně zajímavou kuriozitou je také to, že vozy zásobování mohou kroužit po náměstí TGM v protisměru a nikdo je za to nemůže potrestat. Zásobovačům stačí vjet na náměstí ulicí Panská, kde nenarazí na žádné značení, které by jim kroužení v protisměru zakazovalo.

Další zprávy z regionu najdete zde

22.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení