Vlastní fotografické vidění mohou zájemci z řad žáků druhého stupně základních a středních škol rozvíjet na kroužku tvůrčí fotografie. „Naučí se správně komponovat obraz, a to prostřednictvím různých fotografických žánrů, a samozřejmě zvládnou minimálně základní nastavování a ovládání fotoaparátu," říká Zuzana Kroupová z DDM Libertin.

Pokud dítko tíhne spíše ke sportovním aktivitám, nabízí Libertin místa v basketbalovém týmu, a to pro žákyně (ročníky 2003 2005) a také v přípravce (chlapci i dívky ročník 2008 a mladší). Zájemci se také mohou přijít podívat na pravidelný trénink, který probíhá na ZŠ Slovanka.

Kdo dává přednost individuálním sportům pro zábavu, může se přihlásit na nový kroužek stolní tenis. Hraje se v pondělí a ve středu od 16:00 do 18:00 ve zrekonstruované Hale TJ Lokomotiva v Dubici.

Pro dívky ve věku 47 let se nově otevírá kroužek Cheer Adelline minikadetky. Součástí tréninků jsou rytmické tanečky, základní taneční kroky, průprava na gymnastiku, ale i náročnější choreografie, jednoduché vlny s pompony, výhozy, třepání, chyty a jiné.

„Pro milovníky přírody a volně žijících zvířat je určen myslivecký kroužek. Od letošního roku se budou mladí adepti cechu Hubertova scházet každou středu od 16 hod. v Klubovně přírody," dodává Zuzana Kroupová.

Pro starší generaci Libertin opět připravujeme počítačový kurz pro seniory, který se bude konat v dopoledních hodinách. Je určen pro začátečníky z řad seniorů, kteří se chtějí nenáročnou formou naučit základy ovládání počítače, využívat internet, e-mail nebo Skype.

Více informací naleznete na www.libertin.cz