Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kruhový objezd není stavba

ČESKÁ LÍPA - O kruhovém objezdu v České Lípě by mělo být jasno do konce letošního roku

25.9.2007
SDÍLEJ:

Kruhový objezdFoto: Deník/Petr Jeník

O osudu provizorního kruhového objezdu mezi obchodními domy na Novoborské ulici v České Lípě by se mělo rozhodnout do konce letošního roku.
Objezd je zde vybudován na základě povolení k přechodné úpravě provozu, které vydal odbor dopravy Krajského úřadu v Liberci.
Kruhový objezd vznikl během stavby obchodních domů OBI a Interspar a podle vyjádření společnosti Imobilia Tre, která je investorem těchto obchodních domů, je povolení na úpravu provozu vydáno do konce letošního roku.
„O způsobu případného prodloužení přechodné úpravy provozu začneme jednat se správcem komunikace, Městským úřadem v České Lípě a Krajským úřadem Libereckého kraje v průběhu měsíce října,“ sdělil vedoucí pracovník společnosti Imobilia Tre.
„V současné době nepředpokládáme vybudování kruhového objezdu jako stavby trvalé, a to z důvodu nevyřešených majetkoprávních vztahů,“ dodal.
O nejasnostech v majetkových vztazích jsme již informovali a bližší pátrání po majiteli kruhového objezdu také úplně jasný výsledek nepřineslo. Územní rozhodnutí je vydáno na město Česká Lípa, komunikace je v majetku státu a ve správě Ředitelství silnic a dálnic s pobočkou v Liberci. „Silnici sice spravujeme, ale tento kruhový objezd státu nepatří a proto se o něj my nestaráme,“ řekl ředitel liberecké pobočky ŘSD Josef Jeníček.

Z vyjádření všech oslovených vyplývá pouze to, že se nejedná o stavbu a jako celek kruhový objezd není v majetku nikoho. Je to jen přechodná úprava provozu, která by měla ze silnice zmizet do konce roku. Tehdy by mělo padnout definitivní rozhodnutí, které určí další osud této stavby, která stavbou ve skutečnosti není.
Je ovšem také možné, že se investorovi podaří vyjednat prodloužení termínu na přechodnou úpravu provozu a nebezpečný kruhový objezd bude i nadále pastí na řidiče.

Další zprávy z regionu najdete zde

25.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení