Kruhový objezd na novoborské silnici stále není oficiálním kruhovým objezdem. I nadále je to pouhé dočasné omezení dopravy, o které si u Krajského úřadu Libereckého kraje zažádal stavitel obchodních domů Interspar a Obi. Dočasné povolení však podle vyjádření mluvčího kraje mělo vypršet na konci loňského roku. Než však vypršelo, stala se nečekaná věc. O prodloužení povolení požádalo město Česká Lípa.
„Česká Lípa si dle našich informací vzala provizorní okružní křižovatku do svého vlastnictví,“ sdělil mluvčí Libereckého kraje a pokračoval: „Prodloužení bylo povoleno do 30. června letošního roku, ovšem s několika podmínkami,“ upřesnil. Těmi měl na mysli například zvýraznění horní části betonových zábran z důvodu zvýšení bezpečnosti provozu. Město dostalo také podmínku doplnit značení okolo křižovatky.
Co s dočasnou stavbou město zamýšlí, se nám oficiálně zjistit nepodařilo. Neoficiální informace však hovoří o tom, že už má vyhotovené platné územní rozhodnutí na výstavbu okružní křižovatky trvalého charakteru a v průběhu první poloviny letošního roku by mohlo požádat krajský úřad o stavební povolení. Se stavbou chce město začít ještě během letošního roku.
Otázkou zůstává také to, proč a za jakých podmínek město převzalo dočasnou stavbu, která si do budoucna vyžádá nemalé investice.