Po lednové návštěvě sedmi studentů z pekingské university, kteří se hlavně zajímali o tavení skla do forem a broušení skla, přijela ke konci února skupina německých studentů z partnerské školy v Rheinbachu. Studenti modelovali, kreslili a učili se vyhotovit drobnou plastiku technikou tavení skla do formy.

Němečtí studenti také získali zkušenosti s metodou tisku ze skleněné desky. „Právě v těchto dnech u nás pobývá skupina 18 studentů z West Texas university. Vede je profesor Chad Holliday se dvěma kolegy. Chad Holliday u nás v loňském školním roce studoval 9 měsíců na základě Fullbrightova stipendia. Američtí studenti se zde budou týden učit broušení, rytí a malování skla a tisku ze skleněné desky,“ říká ředitel SUPŠS V Kamenickém Šenově František Janák.

Během pobytu se Američané také seznámí s historickými a kulturními pamětihodnostmi našeho kraje. Zahraniční návštěvy budou na šenovské sklářské škole pokračovat, v červenci proběhne dvoutýdenní kurz pro studenty z Pratt Fine Arts Center v Seattlu. Kromě těchto skupin zde bude studovat i několik jednotlivců, mimo jiné také z Austrálie.

„Zájem zahraničních studentů o studium na naší škole stále narůstá. Řada z nich se rekrutuje ze škol universitního typu, což prokazuje vysokou mezinárodní úroveň naší školy,“ dodává ředitel.