Střední odborná škola, Lužická 588, Česká Lípa (zemědělská škola) se 1. července letošního roku spojila se Středním odborným učilištěm v Doksech.
Lidé se obávali slučování a rušení některých škol. Jak se tento fakt dotkl Vaší školy?
Obavy lidí chápu, ale v našem případě se nic k horšímu nezměnilo. Spíše naopak. Spojení naší školy s odborným učilištěm v Doksech přineslo řadu výhod.
Jaké výhody to jsou?
Především se rozšířil rozsah našich nabízených oborů. Nadále nám zůstávají čtyřleté maturitní obory ekologie a ochrana krajiny a ekonomika zemědělské výroby. Přibyly nám ale také tříleté a dvouleté učební obory klempíř pro stavební výrobu, obor zemědělec, hospodyňka a obor provoz služeb. Nabízíme studentům také dvouleté obory zemědělská výroba, lesný výroba, stavební výroba a provoz společného stravování.
To je pouze jeden plus. Má sloučení škol i další výhody?
Dalším velkým plusem v počtu nabízených studijních oborů je to, že studenti mohou během studií přejít z jednoho oboru na druhý, aniž by opustili školu. Slabší studenti z maturitních oborů mohou přestoupit a dostudovat na některém oboru s menšími studijními nároky a naopak ti silnější mohou bez větších problémů přestoupit v rámci školy na některý náročnější obor. My tak neztratíme studenty a i pro ně je to mnohem jednodušší.

Další zprávy z regionu najdete zde