Ta patřila utkání v halové kopané mezi místními týmy Čechů, Vietnamců a Turků. „Chtěli jsme si zahrát a pobavit se, i když zatím se nám moc nedaří,“ poznamenal v průběhu turnaje Dinh Tien Phuong z Doks, člen jednoho ze dvou vietnamských fotbalových týmů. I když stále navštěvuje základní školu, kopanou hraje jako o život.

„Naše šance nevidím optimisticky, protože Češi hrají dobře, jen zatím neměli štěstí,“ komentoval Dinh Tien Phuong.

„Máme respekt k oběma týmům,“ poznamenal za turecké hráče Ayhan Duman a pokračoval: „Vietnamci hrají velmi dobře, ale u českých hráčů obdivujeme, že tam jsou starší muži a stále hrají kopanou. A dobře.“ O rázná gesta nebyla nouze. Když turečtí hráči zjistili, že vietnamští soupeři své nejlepší hráče postupně posílají hrát za oba týmy, ihned upozornili rozhodčí.

„Turci jsou lidé se smyslem pro spravedlnost a nemají problém přiznat chybu,“ poznamenal organizátor celého klání Pavel Daniel.
„Musím přiznat, že mám z utkání opravdovou radost,“ prozradil Daniel a pokračoval: „O tom, že předsudky vůči etnikům jsou liché, se mohli přesvědčit všichni, kdo přišli.“

Turecký tým se postaral o dramatický závěr, kdy o jejich umístění rozhodovaly penalty. Skončili třetí, před Vietnamci a prvními Čechy.
„Když nás opět osloví, tak se zase zúčastníme,“ prohlásil rozhodně Dinh Tien Phuong a Ayhan Duman nezůstal pozadu: „Nejvíc hrajeme fotbal a občas volejbal. Když půjde opět o kopanou, klidně do toho půjdeme znovu.“

Autor: Tomáš Mařas