“Policisté Služby základních kynologických činností z České Lípy přivítali do svého týmu štěně německého ovčáka, které teď dost neúnavně zaměstnává svého psovoda praporčíka Filipa Dvořáka,” uvedla mluvčí policistů Klára Jeníčková. Štěně jménem Butch se formou hry připravuje na budoucí kariéru u policie, bude vyhledávat osoby i předměty a v neposlední řadě bude pomáhat při dohledu nad dodržováním veřejného pořádku. “Pohled pořádně ostrého policejního psa zvládá už teď,” dodala Jeníčková.

Zadržení podezřelého z loupeže na Litoměřicku.
VIDEO: Se zbraní v ruce přepadl benzinku. Muže vypátrali českolipští policisté

Nejen že se snaží dostát svému ďábelskému jménu, ale také se snaží vyrovnat služebně staršímu psímu parťákovi Emanovi, který byl v prosinci loňského roku oceněn za své zásluhy při udržování veřejného pořádku, v pachových činnostech a při záchraně lidského života. Psí partu doplňuje ještě kříženec Normen, který má na svém kontě úspěchy nejen v poslušnosti a pachových činnostech, ale připravuje se také ke zkoušce speciálních činností, a to vyhledávání výbušnin.

“Nový člen smečky Butch svým starším psím kolegům nic nenechává zadarmo a svůj temperament naplno využívá při výcviku,” dodala Jeníčková.

Mohlo by vás zajímat: Proč se u přijímaček z češtiny daří nejlépe žákům ze školy v Pátově ulici?

Zdroj: Ladislava Sdrzallek