Sloupské koupaliště se z pohledu poskytovaných služeb nemá rozhodně za co stydět. K popularitě tohoto areálu přispívá i fakt, že jeho vybavenost a nabídka se rok od roku výrazně zlepšuje.

„Přijeli jsme sem letos už podruhé. Jezdíme sem na rekreaci, protože náš podnik tu má rekreační zařízení. Obdivujeme místní krásnou krajinu. Musím říct, že od loňska se to tu hodně zlepšilo, líbí se nám opalovací terásky a pravidelná středeční zábava,“ sdělila spokojeně Růžena Korítková, která se svým manželem přijela na rekreaci až z Teplicka.

První, čeho si všimneme při vstupu do areálu, bude lanový park, ve kterém se vyblbnou nejen děti, ale i dospělí. Dále pod lanovým parkem se odhalí malebný areál celého koupaliště, včetně prostorů pro stany a karavany, takže ten, kdo se rozhodl přijet na delší dobu, nebude mít problém.

Areál tohoto koupaliště nabízí svým návštěvníkům krásnou čistou pláž s příjemným pískem a pokud by vás něco tlačilo pod dekou do zad, budou to maximálně šišky, kterých je po pláži větší množství.

Vodu pravidelně kontrolují

Pro milovníky opalování nebo pro ty, kteří dávají přednost spíše tvrdému podloží, jsou k dispozici dřevěné terasy, které už na první pohled působí velmi lákavě.

Dost už ale o opalování, na koupaliště přeci chodíme kvůli vodě a té se tady rozhodně bát nemusíte – je čistá, v současné době příjemně osvěžující a v neposlední řadě si tady vodu hlídají a pravidelné rozbory svědomitě provádějí, takže o nějakých kožních problémech zatím nemůže být řeč.

Ke každému dobrému koupališti patří i dobrá občerstvení, takže pokud nejste zrovna nadšení, když musíte připravovat svačiny pro celou rodinu a jste ochotni pustit nějakou tu korunu navíc, hladovět tady nebudete. Občerstvení jsou tu celkem tři a v každém z nich se občerstvíte dosyta.

„Proti smutku v žaludku“ hlásá nápis v občerstvení Kudlabar, kde z jídla stojí za zmínku třeba obří smažák nebo hambáč, ale mezi jejich speciality patří nabídka mnoha koktejlů – jak pro děti, tak pro dospělé. Jestli s sebou máte pořádného chlapa, který by radši pořádné jídlo, vezměte ho do dalšího občerstvení a objednejte mu raději řízek nebo různé masové směsi. Za tato jídla se vejdete přibližně do stokoruny.

Jak se tu mohou zabavit děti? Areál sloupského koupaliště myslí jak na menší, tak i na větší děti. Najdeme tu množství prolézaček, velkou skákací loď, vodní klouzačky nebo s dětmi můžete vyrazit na vodní plochu na lodičce či šlapadle.

Sportovci využijí stůl na stolní tenis nebo už zmíněný lanový park. Mezi další výhody tohoto areálu patří například internetová kavárna nebo dětský koutek, kde si vaše děti i v případě špatného počasí pohrají, mohou tam sledovat pohádky přehrávané na DVD nebo si společně s nimi můžete ukrátit čekání na sluníčko televizí.

V letních měsících, tedy v hlavní sezoně, koupaliště často doslova praská ve švech, protože právě díky množství služeb, které svým návštěvníkům areál nabízí, sem jezdí hlavně mladí lidé i z okolních měst a obcí.

Pokud vyloženě toužíte po odpočinku a klidu, vyplatí se poohlédnout po jiném areálu. S faktem, že je často koupaliště přeplněné, souvisí asi jediná nevýhoda tohoto areálu, a tou je parkování. Parkoviště, které je hned za branou areálu se rychle zaplní a potom už máte šanci zaparkovat jedině podél silnice hned za značku zákazu zastavení, což je poměrně daleko od hlavní brány a čím déle přijedete, tím se úměrně prodlužuje vzdálenost od koupaliště.

Vzhledem k tomu, kolik služeb areál nabízí, není vstupné zase tak vysoké. Denní vstupné pro dospělé činí třicet korun, děti od 6 do 15 let zaplatí pouhých patnáct korun a pokud s sebou vezmete děti do šesti let, tak za ně nezaplatíte nic, protože mají vstup zcela zdarma.

Adéla Vachtová