Se stavbou by českolipská radnice ráda začala ještě letos a odhadovaná doba realizace je devět měsíců. Předpokládaná cena veřejné zakázky je 14,5 milionu korun, město plánuje podat žádost o dotaci. Lávka bude na Kopečku začínat v ulici U Kola, na Svárově pak bude končit u pěšiny za hasičkou zbrojnicí, která pak pokračuje do ulice Karla Poláčka.

Na této straně muselo město získat pozemek od soukromého majitele, loni ho koupilo za 2,1 milionu korun. louku o rozměrech cca 4000m2 město v loňském roce koupilo za 2,1 mil. Kč. „Aby se lidé dostali z Kopečku na Svárov rychle a nemuseli obcházet celou čtvrť, často přebíhají přes frekventovanou silnici I/9, a to i s dětmi nebo psy, které venčí. Jejich počínání je samozřejmě velmi nebezpečné, osobně jsem ráda, že se v místě zatím nestala závažná dopravní nehoda. Vybudováním lávky tak propojíme dvě rozdělené části města, zajistíme lidem bezpečí a zároveň vybudujeme zajímavou vstupní bránu do města,“ řekla starostka České Lípy Jitka Volfová

Projekt lávky zpracovala Projekční kancelář Vaner Liberec, která v roce 2020 zvítězila ve výběrovém řízení s cenou 908 tisíc korun. V České Lípě tato firma navrhla podobu lávky přes Ploučnici v parčíku Milady Horákové.