I přes pokrok v jednání plavecké kurzy provází řada nejasností. Výcvik vede od 23. listopadu nová instruktorka. Podle řady maminek ale výuka není tak kvalitní, jak byly zvyklé. Navíc se jen těžko dostávají k informacím, kam budou jejich ratolesti chodit a kdo je bude učit. Na webových stránkách Sportareálu je strohá informace: „Od 23. listopadu 2009 pokračujeme v oblíbených plaveckých kurzech pro nejmenší,“ s dodatkem o novém lektorovi.

„Starostka Hana Moudrá pravidelně na toto téma jedná s ředitelkou Sport Česká Lípa Ivetou Žižkovou, která ji informuje o aktuální situaci. A 23. listopadu byly zahájeny avizované plavecké kurzy pro malé děti s novou lektorkou, jejich kapacita je zcela naplněna,“ uvedla na dotaz, jak postupují jednání, tisková mluvčí českolipské radnice Kateřina Amrichová.

Dodala, že příspěvková organizace Sport také jedná o pronájmu prostor v bazénu s původní lektorkou Blankou Šafrovou. O prolomení ledů hovoří Petra Krnošová, jedna z maminek, které by rády navštěvovaly jim dobře známé kurzy s původní lektorkou. „Rozešly jsme se s příslibem, že paní starostka prověří volné hodiny na bazénu tak, abychom jich pro kurzy s Blankou Šafrovou mohly získat i více a v přijatelnějších hodinách.“

Například plavání pro miminka má začínat v neděli v 7.45 hodin. Tento čas je zvlášť pro pobyt v bazénu dost nezvyklý, ale i přesto se řada rodičů přihlásila. V současné době také probíhají jednání s DDM Libertin, který může tyto kurzy zastřešit.

Plavání rodičů s dětmi pod vedením Blanky Šafrové začalo v roce 2007. Ještě na podzim vedla tato instruktorka třiadvacet kroužků a jeden plavecký oddíl. Podle maminek byli všichni spokojení, děti se rychle zbavily strachu z vody, instruktorka si s nimi rozuměla. Pak přišly neshody přímo ve Sportareálu a Blanka Šafrová opustila řady jeho zaměstnanců. Jednání o jejím návratu nikam nevedla.

Nyní je ve hře možnost, že oblíbená a maminkami chválená instruktorka znovu zahájí kurzy, už ve vlastní režii. Na webových stránkách manželů Šafrových jsou již nabídkové ceny, které se neliší od cen, jež platili rodiče Sportareálu.