Sněhu je stále dost a problémem už je jen vadnoucí zájem lidí, řekl ČTK vedoucí lanovky v Harrachově Milan Goč.

Zatím nejblíže konci sezony je zřejmě Rokytnice nad Jizerou, kde je v provozu už jen pět vleků z 26, ale dnes se tam sjezdovky ještě zaplnily. "Sobota nebyla nic moc, ale dnešek už byl pěkný. Celkem odhadujeme, že tu mohlo být 1000 až 1500 lidí," řekla mluvčí rokytnického areálu Renata Žalská.

Zda bude sezona ještě pokračovat, o tom se rozhodnou Rokytničtí v pondělí. "Zatím je jasné, že pojedeme minimálně do konce března. Zda přidáme další víkendy, to se ještě uvidí," dodala.

Nádherné lyžování hlásí i z Harrachova, kde je na sjezdovkách stále až 65 centimetrů sněhu. Ráno tam bylo šest stupňů pod bodem mrazu, odpoledne tři nad ním a k tomu svítilo slunce. "Lidí nebylo vysloveně málo, obzvlášť dnes to bylo velmi slušně plné, ale při podobném počasí jsme zvyklí na víc," uvedl Goč. V harrachovských poměrech to znamená řádově stovky lyžařů za den.

Harrachov je zřejmě opačný případ než Rokytnice. "Pojedeme minimálně další víkend a pak se uvidí, co dál," dodal. Připustil, že v areálu se bude jezdit možná i v polovině dubna. V celých Krkonoších dnes fungovaly vleky v 16 z 25 středisek, v Jizerských horách potom v šesti z celkem osmi areálů.