Úžasný zážitek si odnesly děti, které v sobotu navštívily „Velký dětský den“ na českolipském letišti Lada. I když počasí ráno neslibovalo moc hezký den, nakonec se umoudřilo.
Diváci se proletěli
Firma Sky Office JTN za spolupráce s Parateamem a Aeroklubem Česká Lípa umožnila všem návštěvníkům nahlédnout do všech zákoutí letiště i letadel. Piloti Tomáš Novák, Martin Jalovecký a Libor Konopka ukázali jak umějí ovládat své stroje ve vzduchu a ti, kteří měli odvahu i chuť, se s nimi mohli proletět osobně při vyhlídkovém letu. Piloti se nezastavili po celou dobu, o vyhlídkové lety byl opravdu zájem. Parateam se snesl mezi diváky z oblohy při ukázce seskoků s padákem.
„V životě jsem neseděla v letadle a měla jsem obrovský strach, syn s manželem mě přemluvili a já jsem ráda. Je to opravdu neskutečný zážitek letět nad městem a domem, kde žijeme. Přemýšlím, že dám rodičům vyhlídkový let jako dárek,“ říká nadšeně Renata Kolářová.
Přijel hejtman i poslanec
Akci navštívili také hejtman Libereckého kraje Petr Skokan, starostka České Lípy Hana Moudrá a poslanec Juraj Raninec, všichni se svými ratolestmi. Petr Skokan a Juraj Raninec se i s dětmi proletěli nad Českolipskem.
Armáda, českolipští hasiči a policisté nechali nadšené „agenty juniory“ sedět ve svých vozech a pouštět sirény. Zásahová jednotka Policie ČR v České Lípě předvedla zákrok při přepadení banky, samozřejmě nechyběly výstřely a policejní pes.
Soutěžní úkoly připravil DDM Libertin v čele s Jiřinou Mimrovou. Děti si při nich vyzkoušely mimo jiné i svoji hbitost a mrštnost. Agenti, kteří všechny úkoly zvládli, si pak pyšně odnášeli diplom Jamese Bonda „juniora“ a mohli se zúčastnit hlavního slosování.
Losováním o hlavní výhru, vyhlídkový let, byla pověřena čerstvě vdaná nevěsta. Snad a nebo právě proto se z letu mohly těšit tři malé agentky, které splnily všechny soutěžní úkoly a výhru si právem zasloužily.
„Jsem velice překvapen tak obrovskou účastí, čekal jsem kolem dvanácti set lidí. Byla to první akce na letišti po dlouhé době, rozhodně ale ne poslední, “ ujistil Jiří Novák, jeden z jednatelů firmy Sky Office JTN. „Musím před všemi, kteří nám pomáhali s pořádáním akce, smeknout. I když ani oni takový nápor lidí nečekali, myslím, že vše zvládli perfektně a za to jim patří můj veliký dík,“ dodal. Během celé akce nedošlo k žádnému úrazu a valná většina návštěvníků letiště si odnášela jen pozitivní zážitky.