Mohlo by se zdát, že po několikaměsíční kulturní pauze způsobené opatřeními proti koronaviru budou letos letní kina nabitá k prasknutí. Řada lidí je však stále opatrná, co se týče návštěvy událostí s větším počtem lidí, a ani počasí letos není vždy právě ideální.

Přesto jsou však letní kina v provozu a rádi tu uvítají návštěvníky. „Velká část populace si zvykla na uzavřený svět, na ušetřené peníze za vstupenky na kulturu. Tento rok jsme tak po možnosti nakonec otevřít letní kino, podstatně změnili dramaturgii. Zařadili jsme za mnoho let provozu kina spíše osvědčené tituly, na které již diváci v minulosti ve větším počtu dorazili,“ prozradil promítač Letního kina Olomouc Richard Vacula.

Kinematograf bratří Čadíků
Pojízdné letní kino, které s maringotkou objíždí Česko i Slovensko, v obci či městě zůstane čtyři dny a nabídne čtyři večerní promítání českých filmů. 
Letos promítá filmy Poslední aristokratka, Na střeše, Hodinářův učeň a Afrikou na pionýru.
V roce 1992 ho založili bratři Josef a Pavel Čadíkovi, tehdy se ještě jmenoval P + P mobil kino. 
Od roku 1998 pravidelně přispívá na dobročinné sbírky, dohromady se jim podařilo vybrat už přes 15 milionů korun.
Od roku 2016 pořádá festival studentské filmové tvorby Start film v Bystřici nad Pernštejnem.

Letní kina v Libereckém kraji

Liberec
Kde: Lidové sady
Kdy: 6. srpna od  21 hodin
SHREK - Známá animovaná pohádka o zlobrovi, který je nucen vydat se na záchranu princezny Fiony, aby tak dostal zpět svoji bažinu.

Jablonec
Kde: Letní kino na Horním náměstí 
Kdy: 6. srpna od  21 hodin
KRYCÍ JMÉNO LEV - Upjatý psychiatr Romain je fascinovaný svým novým pacientem Leo Milanem, který o sobě tvrdí, že je mezinárodní agent s krycím jménem Lev. Ale on je přeci jen blázen, ne?

Semily
Kde: na semilském Ostrově
Kdy: 16. srpna od  21:30 hodin
TERORISTKA - Hlavní hrdinkou černé komedie je Marie (Iva Janžurová), učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme.

Česká Lípa
Kde: Na hradě Lipý
Kdy: 9. srpna od  21 hodin
HASTRMAN - Romantický a zároveň ironický příběh hastrmana alias barona de Caus (Karel Dobrý), jehož láska k venkovské dívce Katynce (Simona Zmrzlá) naplňuje netušeným štěstím i stravující vášní. 

Hejnice
Kde: Na koupališti
Kdy: 7. srpna od  21:30 hodin
PARAZIT - Černá komedie režiséra Bong Joon-hoa (Snowpiercer, Okja) sleduje chudou, ale mazanou čtyřčlennou rodinu, která se rozhodne infiltrovat do bohaté domácnosti byznysmena Parka.

Nový Bor
Kde: Horovy sady
Kdy: 18. srpna od  21:30 hodin
SAMOTÁŘI - Černá komedie režiséra Bong Joon-hoa (Snowpiercer, Okja) sleduje chudou, ale mazanou čtyřčlennou rodinu, která se rozhodne infiltrovat do bohaté domácnosti byznysmena Parka.