John Honner, ředitel televize a americký producent českého původu, uvedl, že pořady divákům představují mnoho krásných památek, tajemných hradů, zámků, jedinečné přírody a také světově proslulou tradici výroby skla v oblasti Křišťálového údolí. Czech-American TV, nekomerční televizní společnost z USA, nedávno oslavila 21 let od svého vzniku.

„Důležitou základnu pro fungování této organizace tvoří profesionálové společně se studenty z mnoha českých a amerických středních škol a univerzit," uvedl mluvčí krajského úřadu Jan Mikulička.

Vysílané pořady a webové stránky, dostupné pouze v angličtině, propagují Českou republiku jako atraktivní turistickou destinaci a ukazují bohatou kulturu a historii země.

„Snažíme se prezentovat Liberecký kraj a jeho krásy i mimo naší zem. Pochopitelně, Spojené státy jsou dalekou destinací a počet turistů odtud není nijak vysoký. Přesto je důležité udržovat povědomí o krásách a zajímavostech našeho kraje,“ uvedla náměstkyně pro kulturu Květa Vinklátová.

Od roku 2003 si streamované pořady na webu televize našly desítky tisíc diváků nejen v USA, ale i po celém světě. Dnes televize vysílá pro více než šest milionů domácností prostřednictvím několika amerických kabelových televizích.

Nový díl pořadu o Libereckém kraji je dostupný na webových stránkách Czech-American TV v sekci Broadcast. Záznam vysílání lze sledovat po dobu šesti měsíců a návštěvníci zde najdou také archiv starších pořadů a informace o dalších projektech.

Mohlo by vás zajímat: Kolekci pro olympioniky doplňuje skleněný amulet vyrobený v Novém Boru

Kolekci pro olympioniky doplňuje skleněný amulet vyrobený v Novém Boru. | Video: olympijskytym.cz