Region má ale co nabídnout i návštěvníkům, kteří už o lyžování zájem nemají. Speciální prohlídkový program připravili na zámku Lemberk, na Sychrov se sjedou americké veterány a poprvé v nové sezoně se také otevře zábavní park Šťastná země v Českém ráji.

Zatímco ostatní krkonošská střediska provoz ukončila, Harrachov, přestože není nejvýše položeným areálem, má stále dobré podmínky k lyžování. „Vděčíme za to technickému zasněžování v celé délce svahů, severozápadní orientaci střediska a také relativně chladnému místnímu mikroklimatu,“ řekl Vlastislav Fejkl ze Sportovního areálu Harrachov. I tam už ale v posledních dnech teploty stoupají nad 20 stupňů Celsia a poslední mrazivou noc tam zažili ve středu.

„Sníh rychle mizí a Velikonocemi proto zimní sezona v Harrachově definitivně skončí,“ dodal Fejkl. Lanovku tamního areálu mohou o víkendu podle něj využít nejen lyžaři, ale i pěší turisté. Zajímavý program na velikonoční víkend připravil například státní zámek Lemberk. Mimořádně bude zpřístupněna hlavní věž, připraveny jsou i netradiční prohlídky - turisté si budou moci projít stejnou trasu, jakou procházeli návštěvníci zámku v roce 1882, kdy je tudy provázel vrátný hraběte Eduarda Clam-Gallase.

„Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout rytířský sál, pijárnu, sál bajek, zámeckou kapli, komnatu paní Zdislavy, hlásnici a také domek vrátného, tzv. vstupní věž, kterou ukážeme poprvé,“ řekla pracovnice zámku Drahomíra Šťastná.

Program čeká na návštěvníky i v oblíbeném areálu Šťastná země v Českém ráji. Už osmou sezonu nabízí nejrůznější atrakce hlavně pro rodiny s dětmi.
V sobotu zahájí novou turistickou sezonu výtvarnými dílnami, malováním na obličej a jízdami na koních. V areálu čeká na návštěvníky více než stovka dřevěných atrakcí od prolézaček, houpaček až po trpasličí vesničku nebo rozlehlý dřevěný hrad. Ani letos nechybí oblíbené trampolíny, elektrická vozítka nebo koloběžky.

Součástí areálu je i dobrodružná a poučná stezka s interaktivními prvky