VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Liberecký kraj ocenil talentované mladé lidi

Liberec, Českolipsko - Talentovaným žákům středních a základních škol patřil ve středu 4. listopadu multimediální sál v sídle Krajského úřadu Libereckého kraje.

12.11.2015
SDÍLEJ:

Ludvík Kašpar z českolipského gymnázia převzal ocenění od radní Aleny Losové. Foto: KÚ LK

Mladí lidé se zde sešli u příležitosti slavnostního oceňování jejich úspěchů v celostátních a mezinárodních soutěžích a přehlídkách ve školním roce 2014/2015. Společně s nimi převzali ocenění mladí nadaní sportovci, kteří přivezli medaile z letošních letních olympijských her dětí a mládeže.

Na slavnostním ceremoniálu je přivítali představitelé Libereckého kraje, hejtman Martin Půta, členka rady kraje pro resort školství Alena Losová a dále členové rady Vít Příkaský a Vladimír Mastník.

Hejtman Libereckého kraje složil poklonu nejen všem oceněným, ale i těm, kteří stáli v pozadí jejich velkých úspěchů: „Jsem velice rád, že jsme se na této tradiční akci sešli v takto hojném počtu, neboť tato skutečnost svědčí o tom, kolik talentovaných žáků Liberecký kraj má. Vím, jak je občas obtížné hledat motivaci pro to, co děláte, a o to více si cením vaší píle a vašich úspěchů, kterých jste dosáhli. Tímto bych chtěl poděkovat i všem ostatním, kteří vás ve vašich výkonech podporovali. Věřím, že jsou na vás pyšní."

Alena Losová při příležitosti ocenění uvedla: „Je mi milým potěšením být dnes ve společnosti Vás, velkých talentů z mnoha oblastí, kteří dokázali své nadání předvést v různých úrovních celostátních a mezinárodních soutěží, a také ve sportovních disciplínách. Chtěla bych ocenit dosažené výsledky a poděkovat za vynikající reprezentaci našeho kraje. Přeji si, aby se vám i nadále dařilo a přicházely další úspěchy. Ty dosavadní jsou výsledkem především Vaší píle, ale zásluhu na nich mají i pedagogové, trenéři a rodiče, kterým tímto také děkuji."

Ve školním roce 2014/2015 se z celého kraje do nejrůznějších soutěží zapojilo téměř 20 tisíc žáků, kteří absolvovali školní kola, z nich do okresních kol postoupilo 4 150 žáků a krajských kol se účastnilo 1 100 žáků. V celostátním kole pak reprezentovalo Liberecký kraj 123 těch nejúspěšnějších. Oceněno bylo celkem 64 těch nejúspěšnějších žáků, kteří dosáhli na medailová umístění ve znalostních, dovednostních a uměleckých soutěžích. Ocenění v podobě pamětních listů a drobných peněžních darů převzalo rovněž 23 medailistů z Her VII. letní olympiády dětí a mládeže České republiky 2015.

Nejúspěšnějšími účastníky v soutěžích byli Lukáš Klein z Gymnázia F. X. Šaldy Liberec coby vítěz celostátního kola Zeměpisné olympiády kategorie pro žáky 1. až 4. ročníků střední školy a bronzový medailista z Mezinárodní geografické olympiády v Rusku.

A také Ludvík Kašpar z Gymnázia Česká Lípa, který získal stříbrnou medaili na Mezinárodní přírodovědné olympiádě zemí EU.

Ocenění z Českolipska:Ludvík Kašpar (Gymnázium Česká Lípa) Přírodovědná olympiáda zemí EU
Petr Paulík (Gymnázium Česká lípa) Soutěž v německém jazyce
Matouš Volák (SUPŠ sklářská, Kamenický Šenov) Studentský design
Michaela Melichová (ZUŠ, Česká Lípa) Hra na lesní roh
Bohumil Tůma (ZUŠ, Česká Lípa) Hra na pozoun
Jana Slavíková (ZUŠ, Česká Lípa) Hra na hoboj
Jan Rejzek (ZUŠ, Česká Lípa) Hra na pozoun
Anna Hošková (ZUŠ, Česká Lípa) Hra na zobcovou flétnu
Jiří Novotný (ZUŠ, Česká Lípa) Hra na klarinet
Jan Tomáš (ZUŠ, Jilemnice) Hra na klarinet
Barbora Procházková (ZUŠ, Česká Lípa) Sólový zpěv
Anna Melmuková, Kateřina Skalková, Anna Čermáková (ZUŠ, Česká Lípa) Komorní zpěv tria
Milena Kukelková (ZUŠ V. Snítila, Mimoň) Hra na zobcovou flétnu
Šárka Marková (ZUŠ, Česká Lípa) Hra na klarinet
Daryna Naboichenko (PK Česká Lípa) Plavání
Kristýna Erlebachová (KP Česká Lípa) Plavání
Jaroslav Špitálský (SSK Manušice) Sportovní střelba
Petr Synek (OK Doksy) Orientační běh
Dan Pavlovec (OK Jiskra Nový Bor) Orientační běh

Autor: Redakce

12.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V českolipském muzeu se v pátek křtila Zlatá kniha českých pohádek.
9

OBRAZEM: Novou knihu pohádek pokřtila herečka Sandra Nováková

Českolipský deník.

KRÁTCE: Řidič nadýchal 2,5 promile. Nové hřiště se těší oblibě

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 42. týdne 2017

Česká Lípa - Miminka narozená v uplynulém týdnu. K blahopřání všem šťastným rodičům se připojuje i redakce českolipského Deníku.

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Českolipsko, Liberecký kraj - Některé z plánovaných změn jízdních řádů vlaků a autobusů se setkaly s kritikou. Dotknou se i oblíbených turistických destinací.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Novinkou letošního ročníku MHF Lípa Musica je umělecká garance.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení