„Jednalo se zejména o popadané stromy a větve přes komunikaci, které bránily plynulému provozu. Za pomoci motorových pil je hasiči postupně všechny z komunikací odstranili,“ doplnila tisková mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Na Liberecku se hasiči nezastavili již od samého rána, počet událostí se vyšplhal na sedmnáct. Těžký sníh v kombinaci se silným větrem tam zapříčinil pád stromu a poničil pod ním zaparkované auto a plot, i zde hasiči za pomocí pily strom rozřezali a odstranili. „Ve Stráži nad Nisou hasiči likvidovali strom, který byl nebezpečně nakloněn nad komunikací a visel v telefonních kabelech,“ popsala zásah mluvčí.

Ani na Jablonecku se hasiči nenudili. V Jiřetíně pod Bukovou spadlý strom částečně zasáhl i přilehlou garáž. Během celého dne tam hasiči řešili celkem dvacet událostí, souvisejících s popadanými stromy. Ve Vysokém nad Jizerou došlo k dopravní nehodě sypačského vozu, který se vlivem dopravní nehody dostal mimo komunikaci, zde hasiči provedli protipožární opatření. Komunikace v místě události je prozatím nesjízdná.

Na Semilsku vyjeli hasiči celkem k sedmnácti událostem a na Českolipsku ke třem událostem. V posledních hodinách je situace v kraji již klidnější,“ řekla Hložková.