Zákazníci, kteří slevy využijí, si mohou i zasoutěžit a vyhrát Kilometrickou banku. Nabídka s názvem Léto 2009 platí od 21. prvního června do 22. září.
První kolo soutěže proběhne v červenci a vyhlášení devíti vítězů následně začátkem srpna. Do slosování se zařadí každý, kdo odevzdá na kterékoliv pokladně Českých drah zvýhodněnou jízdenku REGIONet platnou od prvního do posledního července.

„Na jízdence musí být doplněný název nejvzdálenější stanice, do které cestující na jízdenku cestoval, a telefonní číslo držitele,“ dodal tiskový mluvčí Radek Joklík. V srpnu proběhne druhé kolo a výhru ve formě Kilometrické banky si odnese dalších devět výherců, jejichž jména budou uveřejněna začátkem následujícího měsíce. Tentokrát cestující odevzdá platnou srpnovou jízdenku SONE+ vyplněnou stejně jako v prvním kole soutěže jízdenka REGIONet.

„Soutěží se celkem o osmnáct Kilometrický bank. Výherci budou informování telefonicky na čísle, které uvedou na jízdence,“ upřesnil Radek Joklík.
Již první týden, kdy je v platnosti zvýhodněná nabídka Léto 2009 prokázal, že o turistické cestování vlakem po České republice je veliký zájem.

„Ve všech regionech, s výjimkou Liberecka, využilo jízdenek REGIONet výrazně více zákazníků, než tomu bylo loni,“ řekl tiskový mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Lidem na Českolipsku se zvýhodněná nabídka také líbila. „Jsem ráda, že České dráhy připravily na prázdniny levnější jízdné. Hodně cestujeme s dítětem vlakem a nabídku určitě využijeme. A možná se zapojíme i do soutěže, která s tím souvisí,“ řekla Martina Veselá z České Lípy.


Autor: Veronika Baráková