Porotu zaujal hlavně přístup k obnově historické budovy, díky kterému byly zachovány a doplněny původní prvky stavby. Samotná obnova se stala jedním z největších investičních projektů města a historická budova se proměnila v polyfunkční komunitní Centrum aktivního života.
O správu Paláce Liebieg se bude starat Komunitní středisko Kontakt Liberec, které zde najde nové zázemí pro všechny své aktivity. „Budeme v Liebiegově paláci zastávat dvě funkce. Provozovat služby Kontaktu, který má v Liberci patnáctiletou tradici, a zároveň se staneme správci areálu,“ sdělil ředitel Kontaktu Michael Dufek s tím, že v sobotu 3. června se uskuteční slavnostní otevření. Akce nabídne komentované prohlídky a bohatý doprovodný program pro širokou veřejnost.
Letošní Cenu hejtmana získal bývalý brownfield Huť Marie v Dolním Maxově na Jablonecku. Tuto stavbu financoval soukromý investor. „Jednalo se o původní sklárnu a dnes se objekt stal multifunkčním prostorem k využití pro velké společenské akce, s kavárnou a posilovnou včetně vnitřní lezecké stěny. Pevně věřím, že to je dobrá inspirace i pro další investory na jiných místech v regionu. Ne vždy lze vše postavit tzv. na zelené louce. U brownfieldů je přidanou hodnotu jejich samotná historie a genius loci,“ informoval hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

V kategorii Novostavby zvítězila přístavba Mateřské školy Montessori v Jablonci nad Nisou, porotci cenili kvalitní architektonické řešení dostavby budovy mateřské školky a vytvoření atypického a podnětného prostoru pro pobyt dětí.
V kategorii Krajina a veřejný prostor porotu zaujala nejvíce vodní nádrž Heřmanice na Liberecku, která se stala místem pro odpočinek obyvatel i turistů. Nominace získaly turnovská fontána v parku sídliště U nádraží a odpočinkové místo v ulici Žitavská v Hrádku nad Nisou.
Porota navíc udělila dvě čestná uznání, jedno pro Pivní lázně Svijany za citlivé skloubení historického rázu stavby a nového využití, a druhé získala modernizace části prostor Základní školy T. G. Masaryka Lomnice nad Popelkou za zajímavé architektonické řešení prostor propojujících místo pro výuku i společenská setkání.

„Porota měla letos opět nelehkou práci, a to nejen při posuzování staveb, ale i velmi inspirativních studentských projektů. Ukazuje to, že kvalitní architektura má v Libereckém kraji významné postavení a soukromí i veřejní investoři vnímají její důležitost při kultivaci prostředí. Velkou radost mám také ze zodpovědného přístupu investorů k ekologickým otázkám,“ sdělil člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova Jiří Ulvr.
Cena veřejnosti putovala do Lučan nad Nisou za stavbu Automoto Muisea. Budova bývalého objektu sklárny byla přebudována se všemi přístavbami a technologií na moderní muzeum a dílny s depozitářem. Přitom se podařilo zachovat geniua loci daného místa a využít i některé původní prvky, jakými byly například šamotové cihly z původních sklářských pecí, které nyní zdobí bar místní kavárny „Na cestě“.
Vítězové obdrželi autorskou cenu, skleněnou vodováhu, kterou pro Soutěž Karla Hubáčka vytvořil v roce 2019 student umělecké sklářské školy v Železném Brodě Roman Mareš. Sadou stříbrných mincí s motivem sv. Petra pak vítěze obdaroval tradiční partner soutěže Česká mincovna.