Neznámou nyní zůstává, kde bude hřiště stát. Řetězec už zahájil jednání se zástupci českolipské radnice.

„Město nyní musí na základě podmínek daných společností Lidl vytipovat vhodnou lokalitu pro výstavbu dětského hřiště. Poté, co bude místo vybráno, dojde na vyřízení administrativních a stavebních náležitostí a následně ke stavbě samotného hřiště,“ uvedl mluvčí radnice Václav Šámal.

Vše nakonec završí předání hřiště městu a slavnostní otevření pro děti spolu s celodenním zábavným programem.

Společnost Lidl letos postaví moderní hřiště v deseti městech. O vítězích rozhodlo na 360 000 hlasů, což je o více než 100 000 hlasů více než minulý rok. Pro Českou Lípu přišlo 21 306 hlasů, které znamenaly vítězství v jedné ze čtyř kategorií.

„Velmi nás těší, že se projekt již sedmým rokem těší velké pozornosti a zájmu veřejnosti. Výsledky to jen dokládají,“ komentuje mluvčí společnosti Zuzana Holá a dodala: „Vždy máme radost, když se dozvíme, co vše ve městech lidé pro vítězství dělají, například tisknou propagační materiály či natáčejí videa.“

Česká Lípa bude teprve třetím městem v Libereckém kraji, kde Rákosníčkovo hřiště mají, a zařadí se tak vedle Frýdlant a Jablonec nad Nisou. Za uplynulých pět let vzniklo už 79 hřišť. Společně s posledním hřištěm z loňského roku, jehož realizace byla z administrativních důvodů posunuta, se tak jejich počet letos rozšíří na celkových 90.

Českolipané o hřiště neúspěšně bojovali už v minulých letech. Letos ale nenechali nic náhodě a díky speciální skupině na Facebooku spojili síly.

„Když to všechno shrnu, taktika byla správná a ač se to někomu nemuselo líbit, ukázalo se, že to byla ta pravá cesta. Dovedla nás k vítězství a prvnímu místu. Příští rok společně podpoříme Nový Bor a Doksy, jen jak to půjde,“ uvedla na profilu Lenka Rajsiglová, která za iniciativou stála.