VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lípa letos zateplí čtyři školy

Česká Lípa - Zhruba 45 milionů korun utratí město Česká Lípa v letošním roce za opravy českolipských školských zařízení.

4.7.2015
SDÍLEJ:

ZŠ Slovanka se dočká kompletního zateplení fasády i střechy. Foto: zsslovanka.cz

Největší akcí pak je zateplení čtyř budov, základní školy Slovanka a mateřských školek Sovička, Šikulka a Roháče z Dubé. U naprosté většiny akcí již českolipští radní vybrali dodavatele, rekonstruovat začne město o prázdninách. Hotovo by mělo být do začátku nového školního roku.

„Město Česká Lípa má celkem osm základních škol a jednu speciální školu, sedm mateřských škol a základní uměleckou školu. Naprostá většina budov byla postavena v 70. a 80. letech minulého století, jsou tedy vzhledem k současným standardům technicky zastaralé a nevyhovující. Proto se město již v předchozích letech rozhodlo nastartovat investice do těchto zařízení, které by přinesly v budoucnu úsporu. Už v loňském roce byla zateplena základní škola Špičák a mateřské školy Brněnská a Zhořelecká a v tom trendu nyní úspěšně pokračujeme. Příspěvky na provozní náklady v letošním rozpočtu jsme díky dřívějším zateplením snížili o více než dva miliony korun. Vynaložené investice se tak městu nepochybně vrátí," uvedl českolipský místostarosta Juraj Raninec.

Náklady na zateplení čtyř školských zařízení se vyšplhají na 37,6 milionu korun. Město však nebude celou částku platit ze své kasy, projekty jsou totiž spolufinancovány z fondů Evropské unie (z Fondu soudržnosti) v rámci Operačního programu Životní prostředí, ze kterých může město získat až 90 procent uznatelných nákladů. U všech čtyř budov se bude zateplovat fasáda, střecha, vyměňovat okna, vyjma mateřské školy Sovička, která má již okna vyměněna. U budov mateřských školek Sovička a Roháče z Dubé dojde také k jejich statickému zajištění.

Kromě těchto čtyř velkých investic má město v rámci rozpočtu odboru rozvoje, majetku a investic připraveno ještě dalších 8 milionů korun na ostatní nutné opravy škol a školek. Na základní škole Pátova a praktické škole v Moskevské ulici se tak například budou vyměňovat okna, v základní škole na Ladech rekonstruovat rozvody vody, v základní a mateřské škole Jižní opravovat školní hřiště, v mateřské škole Sever rekonstruovat terasa, v základní umělecké škole a v základní škole Sever rekonstruovat střecha, v ZŠ Sever se pak děti dočkají také nové podlahy v tělocvičně.

Autor: Kristýna Brožová

4.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Českolipský deník.

KRÁTCE: Řidič nadýchal 2,5 promile. Nové hřiště se těší oblibě

Rodičům Daniele a Petrovi Kyselovým z Horní Police se v úterý 10. října ve 14:49 hodin narodila dcera Madlenka Kyselová. Měřila 47 cm a vážila 2,95 kg.
21

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 42. týdne 2017

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Českolipsko, Liberecký kraj - Některé z plánovaných změn jízdních řádů vlaků a autobusů se setkaly s kritikou. Dotknou se i oblíbených turistických destinací.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Novinkou letošního ročníku MHF Lípa Musica je umělecká garance.

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení