Akce bude probíhat na více než deseti místech, převážně v okruhu centra České Lípy. Zahájí ho v sobotu v 9 hodin na náměstí T. G. Masaryka společným zpěvem festivalové písně, kterou složil muzikoterapeut Petr Broniš. V neděli ráno vysadí lípu a na podvečer chystají lampiónový průvod městem.

„Naším záměrem je propojit aktivní a tvořivé lidi z České Lípy a okolí. Ať už se to týká jejich šikovných rukou nebo setkávání s osobním rozvojem, životním stylem, pohybem,“ vysvětluje organizátorka Kateřina Nesvadbová. Podle ní se obyvatelé města mohou do aktivit spolku zapojit a účastnit po celý rok. „Rádi se setkáváme, inspirujeme, propojujeme,“ říká Nesvadbová.

Na svém webu spolek zveřejňuje na čtyři desítky svých členů a příznivců. Právě oni se postarají o bohatý program festivalu. „Tvoříme každý svým způsobem. Někdo umí vytvářet výrobky nebo masíruje, jiný rád tančí a cvičí, další pečuje o přírodu, některý z nás je lektor osobního rozvoje či terapeut a pořádá semináře, rád zpívá či hraje na hudební nástroje nebo připravuje zdravou stravu,“ popisuje Nesvadbová.

Účastníci víkendové akce si tak kromě seznámení se zajímavými lidmi mohou odnést třeba vlastní výrobek z tvořivých dílen či inspiraci od lektorek a terapeutů. Mohou též podstoupit masáž nebo si zacvičit jógu, radost jistě přinese i společné muzicírování a zpívání. „Svůj program si najdou muži, ženy, děti i senioři,“ doplňuje jedna z lektorek a členka výboru spolku Jindřiška Jindrová.

Lidé ze spolku Všehost se setkávají každé pondělí po půl šesté odpoledne v knihkupectví s kavárnou a čítárnou Knihomil na třídě Jindřicha z Lipé v České Lípě. Majitel Pavel Horáček vidí smysl v možnosti ukázat lidem hledání rovnováhy v ose těla – mysli – duše. „Jsou to vnitřní věci, které lidé hledají, někteří otevřeně, někteří trochu skrytě. Jsem rád, že zdejší lidé budou mít možnost vidět a slyšet ty, kteří se těmto věcem věnují, a nemusejí to hledat kdekoli jinde,“ míní Horáček.

V rámci festivalu bude právě v Knihomilovi probíhat zajímavý program. Stejně jako v Klubu Přítomnost v Zámecké ulici, v bezobalové kavárně na Škroupově náměstí, v pražírně Kafe Laky v Berkově ulici, ve studiu Dobrá nálada v Mariánské ulici, v obchodech s bylinami Natura a CL BIO v Moskevské ulici a v několika dalších centrech.

O veganské stravě se lidé dozví v jídelně Raw Magic u kláštera, promítání filmů a besedy o ochraně přírody nabídnou ve Veřejném akváriu u OD Banco. Kundalini jógu vyzkouší v Klubu přítomnosti či Gaie, tance v Natuře a Klubu Přítomnosti, masáže ve Studiu Dobrá nálada či Gaie. „Koncentrace tolika podobně zaměřených lidí může být jistě přínosem,“ komentuje Květa Menclová, vedoucí Regionálního turistického informačního centra.