VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lípa a Bor spojí své síly

Česká Lípa - Stacionář pro zdravotně postižené umístěný v prostorách bývalé mateřské školy v České Lípě na sídlišti Špičák by mohl v příštím roce sloužit také lidem z Novoborska.

12.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Zda se tak stane, záleží na Libereckém kraji, který je zřizovatelem příspěvkové organizace Denní a pobytové sociální služby Česká Lípa. O rozšíření kapacity zařízení v České Lípě a vytvoření odlehčovací služby jednali ve středu na Krajském úřadu Libereckého kraje Ilona Hummelová, ředitelka této příspěvkové organizace, místostarosta Nového Boru Stanislav Valdman a vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Novém Boru Milan Reichert.

„Jedním z cílů právě aktualizovaného Komunitního plánu sociálních služeb pro oblast členských obcí Svazku Novoborska je zajištění odlehčovací služby pro rodiny pečující o zdravotně postižené občany,“ předesílá Milan Reichert. „Sondovali jsme různé možnosti a dospěli k závěru, že nemá cenu, abychom některé sociální služby dublovali. Z hlediska prostorového, materiálního i personálního zajištění bude lepší, když společně podpoříme projekt českolipský. Bude to ekonomičtější, racionálnější a v neposlední řadě i rychlejší,“ zdůvodňuje Stanislav Valdman, proč Nový Bor inicioval spojení sil s Českou Lípou a z jakého důvodu budou Novoborští podporovat snahu, aby se českolipský stacionář stal zařízením pro celý okres.

Výsledek středeční schůzky dokládá vstřícnost zřizovatele stacionáře, i když záměr musí být uskutečněn po etapách. „Z jednání vzešel závěr, že požádám o změnu zřizovací listiny, což umožní, abychom provozovali denní a pobytové služby také pro děti a mládež,“ konkretizuje Ilona Hummelová, ředitelka Denní a pobytové sociální služby Česká Lípa. V první etapě se počítá rovněž se zvýšením kapacity stacionáře v České Lípě. Zařízení by mohlo zdravotně postiženým dětem a mládeži z Novoborska začít sloužit v příštím roce.

„Projekt odlehčovací služby je třeba připravit, aby mohl být zařazený do rozvojových plánů sociálních služeb Libereckého kraje a teprve poté lze uvažovat o způsobu jeho realizace,“ popisuje další kroky ředitelka a ubezpečuje: „O záměru rozšíření specifických sociálních služeb budeme i nadále s naším zřizovatelem jednat, podnikneme kroky umožňující žádanou služby nastavit v souladu s podmínkami a rozvojovým plánem stávající služby, kterou poskytujeme.“

Stacionář v České Lípě si zatím prohlédlo deset zástupců rodin z Novoborska pečujících o zdravotně postižené. „Z evidencí odboru sociálních věcí a zdravotnictví vyplývá, že potencionálních uživatelů je mnohem víc,“ zdůrazňuje Milan Reichert. „Prostor, který mají v České Lípě k dispozici, umožňuje rozvoj a nabídku dalších sociálních služeb. Jestliže bude Liberecký kraj i nadále vstřícný, vyřešíme na Novoborsku potřebu rodin volajících jak po stacionáři, tak po odlehčovací službě.“

12.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Děti pomáhají svým rodičům volit.
87

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Archeologické muzeum sídlí v budově bývalé městské šatlavy v historickém centru České Lípy.

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Cizinec boural pod vlivem drog a v kradeném autě

Cvikov – Až osmileté vězení hrozí jednatřicetiletému muži z Polska, který pod vlivem drog a s ukradeným autem boural u Kunratic u Cvikova.

OBRAZEM: Rybáři vylovili Horecký rybník ve Stráži

Stráž pod Ralskem - Především kapry, ale i sumce vylovili rybáři během tradičního výlovu z Horeckého rybníka ve Stráži pod Ralskem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení