Obavy lidí o provoz historického vlaku v Kamenickém Šenově se rozplynuly

„Nevíme, kdo tuto fámu vypustil, ale na první letošní jízdy nalákala velkou spoustu lidí, aby se přesvědčili, jak to doopravdy je,“ říká předseda Klubu přátel lokálky Zbyněk Havel. Svézt se historickým vláčkem z roku 1955 po čtyřkilometrové trati z Kamenického Šenova do České Kamenice přišlo během tří velikonočních dnů kolem pěti set návštěvníků.

Loňské problémy nehrozí

Některé spoje byly tak vytížené, že bylo nutné posílit soupravu o přívěsný vůz. „Po loňských problémech s financemi a zastavením dopravy bylo velice příjemné zjistit, že na nás lidé nezapomněli. Jejich důvěra nás přesvědčila, že naše snažení má opravdu cenu,“ podotýká Zbyněk Havel.
Na více než měsíc musel loni v srpnu šenovský klub přerušit svůj provoz kvůli dluhům za pronájem trati. „Loňské komplikace nehrozí, s Českými drahami jsme se dohodli na splátkovém kalendáři, a co je hlavní, plníme ho,“ zdůrazňuje předseda Klubu přátel lokálky.
V jubilejní desáté sezoně by tak návštěvníkům nemělo nic bránit v projížďkách historickými vlaky. „Desáté výročí provozu připomenou jízdy vlaků s parní lokomotivou v sobotu 23. června, na které navážou pravidelné prázdninové jízdy,“ doplňuje jednatel klubu Miroslav Fogl.

Lokálka je bez bariér

Klub přátel lokálky provozuje historické vlaky zrušené trati od roku 1997. Během deseti let se projížďky staly oblíbenou atrakcí místních i turistů. „Při návštěvě dětí z libereckého Jedličkova ústavu jsme si v praxi vyzkoušeli, že padesátiletý motoráček zvládne i přepravu vozíčkářů,“ uvádí Miroslav Fogl.