Dívce a její rodině se v létě radikálně změnil život poté , co ji lékaři odhalili zhoubný nádor měkkých tkání s metastázy do plic a kostí.

Viktorka nyní absolvuje čtyři bloky agresivní chemoterapie, pak ji čeká operace a ozařování. O nohu, na které se objevili příznaky onemocnění, pravděpodobně přijde a prognóza na úplné uzdravení je u tohoto typu nádoru podle lékařů velmi malá.

Michal janovský nabídl do aukce svůj obraz „Stařenka“, namalovaný pastelovými barvami na papíru.Michal janovský nabídl do aukce svůj obraz „Stařenka", namalovaný pastelovými barvami na papíru. Obraz bere dech a vypadá jako dokonalá fotografie. „Stařenka ze všech mých obrazů vzbudila nejvíce reakcí a emocí a já osobně vnímám tuto kresbu optimisticky, protože každý by se měl dožít vrásek," vysvětlil malíř na sociální síti, proč obraz věnuje do aukce.

Původně zamýšlel, že rodině malé Viktorky předá polovinu vydražené částky. Obraz se ale za jediný den na sociální síti vydražil za úžasných 15 554 korun a rodina nemocné dívky, která od léta tráví většinu časi v onko centru v pražském Motole, dostane od Michala Janovského nakonec celých 10 tisíc korun.

O příběhu Viktorky budeme ještě informovat.