Šedesát míst v mateřských školkách přibude do konce prázdnin v Mimoni. Radnice musí investovat pět milionů korun do předškolních zařízení, kam budou chodit děti nejen z Mimoně, ale i z okolních obcí.

„Při zápisech jsme zjistili převis poptávky a protože jsme se chtěli postarat o děti, aby jejich maminky mohly do zaměstnání, začali jsme hledat řešení,“ uvedl starosta František Kaiser. V mateřinkách chybělo 56 míst.

Jednou z okolností, která nahrála budoucí akci, jež můžeme bez obav nazvat Kulový blesk, byl pokles počtu žáků v základní škole na Letné. „To nám dovolilo, abychom praktickou školu soustředili v jednom patře, čímž se další uvolnilo. Dům dětí a mládeže Vážka odtud na prázdniny odstěhujeme,“ popsal starosta. Vážka pořádá o prázdninách příměstské tábory, takže dočasný pobyt v Mírové pro ně nebude problém.

Do uvolněných pater se stěhuje mateřinka z Nádražní, přičemž jedno patro budou zcela nové třídy pro nové děti.

Dům dětí a mládeže se pak po opravě budovy v Nádražní přestěhuje právě tam a praktická škola na Letné se sloučí se základní školou Mírová. „Věřím, že vše stihneme do prvního září,“ poznamenal František Kaiser. Zbývá zajistit personál, ale učitelky budeme přijímat až poté, kdy rodiče závazně přihlásí své děti. „Budou sem chodit i přespolní z Bohatic, Pertoltic, ale předpokládám, že se ozvou i další obce,“ dodal starosta.