Pozemek s kaplí v Manušicích zůstává nadále v majetku města. Dále se o jeho prodeji jednat nebude. Tuto informaci potvrdil předseda výboru pro prodej nemovitostí Vladimír Jonáš.

Záměr prodeje schválili zastupitelé v dubnu letošního roku. Místní občané se ale proti záměru postavili a sepsali petici.

„Protest proti prodeji podepsalo padesát čtyři obyvatel Manušic,“ uvedla před časem Jitka Rozumková, která se o sepsání petice zasadila. Už od počátku roku se snaží získat místní občané peníze na opravu kapličky z roku 1910. Její stoleté výročí by chtěli oslavit tím, že kapli opraví, aby mohla i nadále sloužit jako místo posledního rozloučení.

Prodej se měl znovu dostat na program jednání v září, ale z rozhodnutí komise pro prodej nemovitostí kaple i přilehlý pozemek zůstanou v majetku města. Manušičtí tak mohou začít shánět peníze na opravu kaple a také dál využívat pozemek jako své „náměstí“.

Sdružení musí pozemek udržovat

Podmínkou pro zachování tohoto stavu je to, aby se Sdružení za rozvoj obce Manušice, které bylo založeno v souvislosti se zvelebením tohoto místa, o pozemek staralo.

„Pokud se tam budou pást kozy, poroste tam vysoká tráva a kopřivy, jinými slovy pokud tam sdružení nebude udržovat pořádek, budu první, kdo navrhne, aby se pozemek prodal,“ dodal Vladimír Jonáš.