Přehled plánovaných oprav a staveb v Libereckém kraji zahrnuje i několik akcí na Českolipsku. „Na Českolipsku máme tři významné akce. Pokračujeme s výstavbou na silnici I/9 mezi obcemi Nový Bor a Svor. Začala oprava mostu v České Lípě, která by měla trvat do roku 2026. A v neposlední řadě letos začínáme se stavbou obchvatu na silnici I/9 mezi obcemi Dubice – Dolní Libchava, která pomůže zlepšit dopravu v České Lípě,” uvádí ŘSD na svém webu.

Mapa objízdná trasa Nový Bor - Svor.Mapa objízdná trasa Nový Bor - Svor.Zdroj: ŘSD LK

V období Velikonoc, od pátku 29. března do neděle 31. března, bude navíc zcela uzavřená silnice I/9 Nový Bor – Svor, a to kvůli pokládce finální živičné vrstvy vozovky v místech, kde je v současné době veden provoz. Současně proběhne umístění prefabrikovaných kalových jímek v místech, kde za běžného provozu není možné umístit jeřábovou techniku.

Objízdné trasy povedou ze směru Liberec, Rumburk – Jablonné v Podještědí – Mimoň – Zákupy – Česká Lípa, ze směru Děčín, Česká Lípa – Zákupy – Mimoň – Jablonné v Podještědí – Cvikov.

Zprovoznění silnice mezi Novým Borem a Svorem se předpokládá na začátku letních prázdnin.

Oprava silnice v České Lípě.
Bude to chtít pevné nervy. Tři stavby zkomplikují dopravu v České Lípě

Po zimní přestávce se rozjely opravy z minulého roku – opravu mostu na silnici I/35 ve Žďárku a opravu silnice a opěrné zdi na silnici I/14 mezi obcemi Vojtěšice a Mladkov. „V místě stavebních prací počítejte s dopravním omezením a buďte opatrní,” dodávají silničáři.

Mohlo by vás zajímat: Po zkapacitnění I/9 přijde na řadu obchvat obce Svor. Propojí i cyklostezku

Zdroj: Ladislava Sdrzallek