Svůj první opravdový zápas v kariéře si zahráli nejmladší basketbalistky a basketbalisté DDM Č. Lípa. V tělocvičně na Severu totiž probíhal turnaj nejmladšího minižactva (10 let a mladší) za účasti družstev Česká Lípa, Lovosic a Litoměřic. V této nejmladší kategorii mohou hrát i družstva smíšená, a tak za Českou Lípu nastoupilo 23 děvčat a 4 chlapci. Za domácí tým nastoupily i sedmileté hráčky proto, aby získaly své první zkušenosti.
Úvodní zápas proti hráčkám z Litoměřic byl jednoznačný, neboť hostující družstvo hraje již druhým rokem a tato roční zkušenost byla znát.
TJ DDM Česká Lípa – Slovan Litoměřice 18:46 (3:11, 7:23, 14:35)
Za Českou Lípu se střelecky prosadili: Stejskalová 5, Jínová 4, Venhauer 4, Kadlec 4, Tichá 1.
V druhém zápase mezi Litoměřicemi a Lovosicemi se v poločase zdálo být rozhodnuto , ale svojí houževnatostí hráčky Litoměřic snižovaly bodové manko a v poslední minutě zápasu vstřelily rozhodující a vítězný koš.
TJ Lovochemie Lovosice – Slovan Litoměřice 25:27 (16:6)
K poslednímu zápasu nastoupili Českolipští proti Lovosicím. Průběh byl podobný jako při prvním utkání. Soupeř byl bojovnější a věděl, co má na hřišti hrát.
„Musím pochválit hráče i hráčky za snahu pří prvních zápasech. Byla jsem s výkonem spokojena a víc jsem ani nečekala. Zkušenosti se sbírají pomalu a věřím, že zápas od zápasu se budou všichni zlepšovat. Jmenovitě bych chtěla zmínit Terku Stejskalovou a Simonu Jínovou, které s trénováním začaly v září, a spolu s Denisem Kadlecem a Petrem Venhauerem byly oporami týmu. Do konce roku nás čekají ještě dva turnaje na palubovce soupeře. Děkuji rodičům, že přišli své děti v tak hojném počtu podpořit,“ řekla spokojená trenérka Lenka Vančurová a dodala, že i další děti ve věku 6 – 10 let, které chtějí hrát basketbal, jsou vítány. Zájemci se mohou hlásit na tel. čísle 777 86 71 60. Trenérka L.Vančurová a J. Špačková.

Další zprávy z regionu najdete zde