Na sídlišti Špičák vyroste do Vánoc další supermarket. Obchod zde bude i přes protesty některých lidí a zastupitelů.
„Místo, kde bude nový obchod, je ideální pro zeleň,“ argumentoval už v březnu zastupitel za Stranu zelených Miroslav Hudec. Podle něj je právě toto místo jednou z posledních zelených ploch na sídlišti a lidé potřebují jiné věci než supermarket. Část louky ve spodní části sídliště prodalo město už v březnu letošního roku společnosti Real invest CL. „Stavební řízení na stavbu supermarketu už proběhlo. Byly splněny všechny zákonné podmínky a stavební povolení městský úřad schválil,“ sdělila tisková mluvčí českolipského Městského úřadu Kateřina Amrichová.
Společnost Real invest CL svůj úkol už splnila. „Zprostředkovali jsme pro svého zákazníka koupi pozemku, zpracovali jsme projekty, vyřídili jsme stavební povolení, a tím to pro nás skončilo,“ řekl místopředseda představenstva společnosti Tomislav Procházka. „V jaké fázi je stavba nyní, nevím, ale podle mých informací by měl být supermarket otevřen do letošních Vánoc,“ dodal.

V rámci přípravy na samotnou stavbu probíhalo v úterý na místě měření hluku. „Je důležité zjistit, jestli se provozem supermarketu zvýší hladina hluku. Proto provádíme měření už nyní. Po ukončení výstavby se měření provede ještě jednou a výsledky se porovnají,“ řekl David Kaplan, pracovník specializované firmy, která měření provádí.
„V případě razantního zvýšení hladiny hluku budou muset provozovatelé obchodu provést úpravy, které hluk sníží. Osobně si však myslím, že plánovaná stavba se naopak stane bariérou, která zabrání pronikání hluku ze silnice na sídliště,“ dodal David Kaplan.