Citronáda podle receptu známého šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha, vepřový špíz, cheescake i další precizně připravené dobroty.

Na osvědčené i netradiční chutě vsadili studenti oboru hotelnictví a turismus českolipské Euroškoly, kteří včera dopoledne skládali praktickou část zkoušky dospělosti. Jejich úkolem bylo nejen dobře uvařit, ale především správně připravit stůl a nakonec servírovat, to vše pod drobnohledem svých učitelů, kteří přijali pozvání na slavnostní banket.

„Jde v podstatě o vyšší formu složité obsluhy, to znamená, že hosty musíme udržet v chodu a nesmí čekat," vysvětluje maturantka Karolína Peterková, zatímco její spolužák Petr Pleschinger ve cvičné kuchyni nalévá polévku. Dává si u toho velmi záležet, na okraje misky totiž nesmí dopadnout ani kapička. V místnosti je cítit lehká nervozita.

Maturanti oboru hotelnictví a turismu na Euroškole v České Lípě ve středu skládali praktickou část zkoušky dospělosti.„Celou praktickou jsme začínali připravovat už měsíc předem, kdy jsme museli podle daných kritérií připravit všechny dokumenty. Měli jsme zkoušku tady v kuchyni a minulý týden i v restauraci, abychom si vyzkoušeli, jak to dnes bude probíhat," líčí studentka Viktorie Belková, která banket vedla. „Nejvíc ze všeho jsme se báli nervů a stresu," přiznává. Podobně hovoří i Eva Šlechtová, poslední ze čtveřice maturitního ročníku.

Mezitím co si studenti v kuchyni lámou hlavu nad tím, jaké škody při servírování nadělali a nakolik jejich učitelé při závěrečném hodnocení přimhouří oči, hosté banketu pilně konzumují. Sem tam se zajímají o složení pokrmů a jejich přípravu.

Studenti jsou ale perfektně připravení a až na pár roztřesených rukou se nenechávají vyvést z míry. Všichni jsou navíc díky své praxi zvyklí se „na place" pohybovat.

„Mně osobně příprava banketů velmi baví. Jsme rádi, že tam máme společnost, která tam právě je. Jsou to učitelé, kteří nás celé čtyři roky učili a podporují nás. Chtěli jsme jim poděkovat tím, že pro ně uvaříme a hezky je obsloužíme," doplnila Peterková.

Součástí praktické maturity byla mimo jiné příprava jmenovek, seznamu hostů, orientační mapky města Česká Lípa, založení inventáře, kalkulace všech pokrmů a v neposlední řadě také nákup potravin. Ten studenti pořídili překvapivě jen za 2 tisíce korun, přestože na první pohled pokrmy značily mnohem vyšší investici.