Špatná finanční situace a příprava rozpočtu na rok 2010 svázala zastupitelům v Novém Boru ruce už při podzimním projednávání některých plánovaných kulturních akcí na příští rok, který rada města schválila v srpnu. „Když město nemá peníze, tak navrhuji zrušit ples města,“ zaznělo na podzim z úst novoborského starosty Jindřicha Mareše.

Od té doby k žádnému velkému posunu nedošlo. „Na devadesát procent zřejmě ples města opravdu nebude. Ale stále ještě čekáme na oficiální rozhodnutí,“ sdělil Radovan Novotný, ředitel Kultura s.r.o. Nový Bor, která pro město každoročně ples připravuje.

Protože sál zůstává stále zarezervovaný na únor příštího roku, je, podle ředitele Novotného, jednou z možných variant, jak nepřerušovat tradici, uspořádat bál v menším rozsahu s místními umělci. „Jak to ale dopadne, závisí pouze na městě,“ dodává Radovan Novotný a ujišťuje, že oproti tomu městskému se rozhodně uskuteční každoroční ples seniorů.

Lípa zlevní vstupenky

Zatímco Novoborští jsou rozhodnuti šetřit, v České Lípě se zábava rozjede naplno a lidé za ni zaplatí i méně peněz než v uplynulých letech.
„Sice je rozpočet na letošní ples o něco nižší než loni, ale to se nijak neprojeví v naplánovaném programu,“ ujistil Petr Novák, ředitel Kulturního domu Crystal.

Velkou novinkou, kterou se podařilo řediteli kulturního domu s českolipskou radnicí vyjednat, je nižší cena vstupného. „To se nám povedlo stanovit tak, aby bylo v dnešní hospodářské situaci pro návštěvníky co nejvíce snesitelné. Na samotný ples stojí vstupenka tři sta padesát korun, tedy o sto méně než loni. A ti, co zavítají na diskotéku, zaplatí sto padesát korun,“ upřesnil Petr Novák.

Česká Lípa svým reprezentačním plesem, který se ponese v retro stylu šedesátých a sedmdesátých let, současně zahájí plesovou sezonu ve městě. Jak Petr Novák prozradil, návštěvníci se mohou těšit na Orchestr Václava Hybše, Walda gang nebo kapelu Blue jeans. Velkým lákadlem bude jistě vystoupení Evy Pilarové, zazpívá i Zuzana Norisová. Celým večerem pak bude provázet herec Tomáš Matonoha.

V prvním patře kulturního domu se o zábavu postará Abba revival a Miloš Skalka s retro diskotékou.

O svůj tradiční reprezentativní ples nepřijdou ani v Mimoni. Ten je naplánován na konec února 2010, a na jeho návštěvníky čeká hudba k tanci i poslechu, předtančení Taneční školy Duha či tradiční tombola.