VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město Česká Lípa udělilo pokutu za špatnou údržbu zeleně

Česká Lípa - Již od května letošního roku se na českolipskou radnici obrací čím dál více obyvatel České Lípy, kteří si stěžují na údržbu veřejné zeleně na sídlištích i v centru města.

23.7.2016
SDÍLEJ:

Zvláštní údržba zeleně. Foto: Čtenář Deníku

„Na sídlišti pod Holým Vrchem to naposledy sekali na čtyři etapy. Navíc to neposekali, ale povláčeli a nechali to ležet, takže ta tráva hnije a smrdí. Ani děti si tam nechodí hrát," vzkazuje městu na sociální síti jedna z obyvatelek České Lípy.

Za špatně posekanou a neudržovatelnou zelení v České Lípě stojí firma, která ji má od letošního roku na starost. Smlouva se společností COMPAG CZ byla uzavřena na základě výběrového řízení koncem března. Společnost nabídla nejnižší cenu za provedení prací. V souvislosti s předchozími stížnostmi ze strany občanů a po technickém zhodnocení ze strany odpovědných pracovníků města ohledně plnění rámcové smlouvy byla dodavatelská společnost sankcionována peněžní pokutou.

„Ani město není spokojeno s tím, jak seč probíhá. I když chápeme, že pro dodavatele, který údržbu zeleně zajišťuje v České Lípě od dubna, jde o náročnou premiéru. Svůj přístup k našim požadavkům však musí zlepšit. Tráva musí být posekána kvalitně a v termínech, jaké jsme mu stanovili. V tom jsme a budeme nekompromisní," zdůraznil již před časem místostarosta Juraj Raninec.

Ukončení smlouvy

„Omluvou pro dodavatelskou firmu není v tuto chvíli ani nestálost letošního počasí. Firma musí na proměnlivost počasí promptně reagovat," říká starostka České Lípy Romana Žatecká.

Pro dodavatele služeb to v krajním případě znamená jediné. „Pokud by ani po našich urgencích a sankcích nedošlo ke zlepšení stavu údržby travních ploch ve městě, budeme nuceni přistoupit k ukončení dodavatelské smlouvy," dodává Romana Žatecká.

Autor: Kateřina Charvátová

23.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V českolipském muzeu se v pátek křtila Zlatá kniha českých pohádek.
9

OBRAZEM: Novou knihu pohádek pokřtila herečka Sandra Nováková

Českolipský deník.

KRÁTCE: Řidič nadýchal 2,5 promile. Nové hřiště se těší oblibě

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 42. týdne 2017

Česká Lípa - Miminka narozená v uplynulém týdnu. K blahopřání všem šťastným rodičům se připojuje i redakce českolipského Deníku.

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Českolipsko, Liberecký kraj - Některé z plánovaných změn jízdních řádů vlaků a autobusů se setkaly s kritikou. Dotknou se i oblíbených turistických destinací.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Novinkou letošního ročníku MHF Lípa Musica je umělecká garance.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení