Lidé, kteří spadají do skupin, jež jsou určeny pro očkování proti covidu-19, si mohou už nyní registrovat termín přes on-line registrace. Minimální kapacita bude 150 očkovaných denně. Pochopitelně vytíženost nového očkovacího centra záleží na dostatku očkovacích vakcín.

Očkování bude probíhat v předsálí divadla, vstup bude od autobusového nádraží. „Centrum bude prozatím v provozu v pracovní dny od 10 do 16 hodin. O pacienty se postarají dva očkovací týmy z Léčebny respiračních nemocí ve Cvikově,“ uvedl starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Registrovat se mohu zatím zájemci z řad seniorů 70+, zdravotníci, osoby s chronickým onemocněním a zaměstnanci v kritické infrastruktuře. K očkování se nelze přihlásit přímo na místě, ale je nutná výhradně registrace v centrálním registru na webu https://registrace.mzcr.cz/. Při výběru místa očkování v rámci procesu registrace je třeba zvolit v seznamu očkovacích míst Nový Bor.

Očkovací centrum bude sloužit lidem jak přímo z Nového Boru, tak z blízkého okolí spadajícího do správního obvodu ORP Nový Bor. Tomu je přizpůsobená kapacita. „Jsme připraveni naočkovat až 150 lidí denně s tím, že v případě potřeby a dostatku vakcín se může kapacita navýšit. Věřím, že zřízením očkovacího centra přispějeme k rychlejší proočkovanosti tisíců obyvatel Novoborska,“ dodal Jaromír Dvořák.

Provoz centra bude zajišťovat město Nový Bor. Administrativní část pokryje dobrovolníky z řad zaměstnanců městského úřadu, zajistilo rovněž vybavení a počítačové zabezpečení. Metodickou pomoc poskytla Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, lékařskou stránku má na starosti Léčebna respiračních nemocí Cvikov. „Jednali jsme se starostou Nového Boru dost dlouho o fungování očkovacího centra v novoborském divadle, jsem přesvědčen, že umístění centra právě tam má smysl, jelikož hned vedle je autobusové i vlakové nádraží a velké parkoviště,“ uvedl ředitel cvikovské léčebny Rudolf Focke.

V Novém Boru tak začne sloužit teprve druhé očkovací centrum v okrese Česká Lípa, to první otevřel Liberecký kraje ve spolupráci s městem Českou Lípou a českolipskou nemocnicí 22. února letošního roku.