VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město bude slavit

ČESKÁ LÍPA - Městské letní slavnosti ku poctě patronů města, sv. Petra a Pavla, vypuknou v České Lípě již příští pátek. Letos budou spjaty s výročím 730 let od první zmínky o vodním hradu Lipý.

15.6.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jiří Koťátko

Městské letní slavnosti ku poctě patronů města, sv. Petra a Pavla, vypuknou v České Lípě již příští pátek. Letos budou spjaty s výročím 730 let od první zmínky o vodním hradu Lipý.
Místem konání letošních slavností bude náměstí T. G. Masaryka, dále blízké Škroupovo náměstí, historický areál vodního hradu Lipý, Městský stadion u Ploučnice a také prostranství před OD Andy.
Otevření se v rámci slavností dočká první stálá expozice na hradě Lipý – Pracovna ředitele cukrovaru a rovněž zde budou pokřtěny propagační tiskoviny vztahující se k vodnímu hradu. Zcela mimořádně budou dále zpřístupněny arkády Červeného zámečku ve správě místního Vlastivědného muzea a galerie. V rámci oslav projde jako každoročně městem historický průvod a chybět nebudou ani pouliční vystoupení kejklířů.
Hudební část městských slavností bude v prvé řadě zahrnovat páteční koncerty tří kubánských kapel a Big Bandu Felixe Slováčka se zpěvačkami Jitkou Zelenkovou, Monikou Absolonovou, Leonou Machálkovou (na snímku) a V. Hronem na hlavním českolipském náměstí. Sobotní den pak zpříjemní vystoupení žáků českolipských školských zařízení a kapely Cínovci v rámci celoměstské školní akademie na témže místě nebo vystoupení swingového a jazzového orchestru Big Bandu CL u OD Andy. Vodní hrad Lipý dále rozezvučí interpreti středověké hudby Řemdih.
Divadelní část slavností zahrne vystoupení Divadelního klubu mladých při OA Česká Lípa na náměstí, vystoupení divadelní agentury Agnez na Škroupově náměstí a dále vystoupení divadel Kvelb, Continuo, Theatrum Mundi, Knecht na Vodním hradu Lipý.
Sportovní program proběhne formou olympiády žáků základních škol na Městském stadionu u Ploučnice. O doprovodný program se dále postarají atrakce, soutěže a program pro děti na Škroupově náměstí, tzv. „Pohádkový svět s Libertinem“.
V prostorách hradu Lipý proběhne během sobotního odpoledne zdravice partnerských měst a významných hostů, v nově zpřístupněné Východní bráně poté budou tradičně předány ceny starostky tzv. Poděkování starostky občanům města.
Sobotní večer završí velký slavnostní ohňostroj na hradě Lipý. „Každým rokem mě těší více a více, že si naše slavnosti nacházejí své pevné místo mezi místními obyvateli, ale také lidmi z okolních měst a obcí,“ uvádí starostka města Hana Moudrá. „Naším hlavním cílem je nejen připravit pro všechny příjemný a zábavný víkend, ale právě také zavedení stálé tradice těchto oslav v našem městě.“

15.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení