Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městská policie se věnuje prevenci

Nový Bor - Městská policie v Novém Boru dbá na prevenci. Ve spolupráci s českolipskou Preventivně informační skupinou Policie ČR již několik let uskutečňuje program prevence kriminality s názvem Ajax. Ten je určen žákům druhých ročníků základních škol.

14.10.2011 4
SDÍLEJ:

Školáci dostali nového maskota - plyšového psa Ajaxe.Foto: Jana Maněnová

V úterý 11. října tak za školáky vyrazili starosta města Jaromír Dvořák společně s velitelem Městské policie Jiřím Zemancem a nadpraporčíkem Milanem Bradáčem z Preventivně informační skupiny Policie ČR v České Lípě, aby děti seznámili s náplní preventivního programu Ajax.

„Vždy na začátku školního roku dostanou druháci sešitky s praktickými informacemi a radami, které se týkají prevence kriminality. Obsahem jsou také různé úkoly, jež mají během školního roku samostatně nebo s pomocí rodičů a paní učitelky plnit. Děti se jejich vypracováním například učí, jak se zachovat, když je na ulici zastaví cizí člověk, co mají dělat, když jsou svědkem nebo přímo obětí šikany. Dozvědí se také, kde mohou požádat o pomoc v případě ohrožení či jak se bezpečně pohybovat v silničním provozu. Do každé třídy rovněž věnujeme velkého plyšového psa, který je maskotem projektu a symbolickým ochráncem dětí,“ přiblížil Jiří Zemanec, velitel novoborské Městské policie. Ten zároveň doplnil, že v období před letními prázdninami probíhá vyhodnocení programu, a to opětovnou návštěvou ve třídách a kontrolou zápisů v sešitkách.

„Doposud máme jen pozitivní zkušenost. Žáci i pedagogové na základních školách se prevenci kriminality věnují svědomitě. Na konci školního roku je pokaždé znát velký pokrok. Děti o možném riziku mnohem více přemýšlejí a mají osvojené způsoby chování, které jim pomáhají nebezpečí předejít,“ uzavřel Jiří Zemanec.

Jana Maněnová


14.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení