VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městská policie v Lípě hledá novou generaci dětských „strážníků“

Česká Lípa - Před jedenácti lety vzbudili velký rozruch. Kroužek mladých strážníků, který tehdy založila českolipská městská policie ve spolupráci s DDM Libertin, obdivovala celá republika.

28.3.2014
SDÍLEJ:

Městská policie v Lípě hledá novou generaci dětských „strážníků“. Ilustrační snímek.Foto: Deník

Strážníci v roce 2003 vyhlásili kroužek s tím, že se jim přihlásí patnáct, maximálně třicet dětí, kterým se budou průběžně věnovat. Po kroužku tohoto charakteru byl ale v České Lípě takový hlad, že dětí se přihlásilo hned sto a protože se mělo za to, že budou pomáhat skutečným strážníkům s nahlašováním prohřešků, začalo se jim v České Lípě posměšně říkat „sto malých bonzáčků".

Kvůli nebývalému zájmu museli strážníci všechny děti už tehdy rozdělit do tří skupin, které vedli čtyři skuteční strážníci a ještě jim příležitostně museli další kolegové pomáhat. Sto malých strážníků tehdy dokonce složilo „policejní" slib a dostali policejní průkazky.

S postupujícími roky dětí postupně ubývalo a jejich počet v kroužku se „normalizoval". Teprve nyní, po dlouhých jedenácti letech, ubylo malých policistů už natolik, že českolipská městská policie vyhlásila nábor nových dětí. „Mnoho z těch původních odešlo na střední školy a odborná učiliště, takže nyní hledáme nové zájemce," vysvětlil Lubomír Mery, ředitel městské policie.

Omezená kapacita

Strážnici pro jistotu dávají na vědomí, že kapacita kroužku je maximálně 30 dětí ve věku od 7 do 15 let. Jejich schůzky se konají každé pondělí od 15.30 do 17 hodin na českolipském dopravním hřišti.

„Náplní kroužku je seznámení dětí s bezpečnostní problematikou, s veškerými formami protiprávního jednání, výukové hry, základy znalostí výpočetní techniky pro využití práce městské policie, sportovní činnost, instruktážní pořady z oboru bezpečnosti a prevence kriminality spojené s návštěvami institucí z této oblasti či zábavné zapojení do běžné profese strážníka městské policie," popsal Lubomír Mery.

Podle něj je jednou z priorit městské policie, aby byl kroužek dostupný i pro slabší sociální vrstvy, proto jeho činnost hradí výhradně městská policie bez jakékoliv finanční spoluúčasti ze strany potencionálních zájemců.

Přihlášky si je možné vyzvednout samostatně na Dětském dopravním hřišti v České Lípě, ul. Arbesova čp. 1955/14, nebo zažádat o jejich zaslání na emailové adrese dopravnihriste.cl@email.cz. Vedoucí kroužku je Eva Sadílková.

Libertin hledá vedoucí kroužkůDům dětí a mládeže Libertin Česká Lípa, příspěvková organizace, hledá na nový školní rok vedoucí těchto zájmových útvarů: Filmový kroužek, Fotografický kroužek a Papírový a plastikový modelář. Případní zájemci se mohou hlásit na e-mailové adrese: jerman@libertin.cz.

Autor: Michael Polák

28.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Projekt Naši prvňáci. Ilustrační foto

Naši prvňáci: Už zítra představíme další školáky ze ZŠ K. H. Máchy Doksy

DOMINANTA krajiny kolem České Lípy kopec Špičák s rozhlednou, která je zatím pro návštěvníky zavřená.
2

Čí bude rozhledna na Špičáku? Majitel ji nabídl městu ke koupi

Nový Bor dál sní o vítězství. Nestačil na Velvary

Nový Bor - Novoborští fotbalisté hostili silný tým Velvar, který se v případě výhry mohl dostat do čela divizní tabulky.

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Omezili byste pracovní týden z pěti dnů na čtyři?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení